Страница 83 от 181 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1231

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колеги единият апартамент е на Газ и затова реших другият моят да е на Ток с Климатик. Сега ще ви кажа това което на мен не ми хареса от Газта като минус.
    1. Както колегите казват преди беше по евтино сега е по скъпо, като всяка година дигат цената защото си е монопол.
    2. Котела е Двуконтурен и целият апаратамент е обграден от тръби - от едната страна е контура за радиаторите, от другата за топлата вода по чешмите и банята. Тоест много тръби навсякъде. Ако стане нещо с тръбите както са в пода ще прецакаме апартамента под нас.
    3. Нестава за охлаждане а лятото има 40 градуса жега и нестава без климатик.
    4. Цена 7000 бона.
    5. На котела се прави профилактика на няколко години и почистване от талок и други работи. На комшията разни датчици и други работи сменяше по Котела си, но за всеки си е различно.
    6. В общината трябва там некав план или там се записва че апартамента е на газ, Аз на нотариус като ходих да си прехвърлям моя даже нотариуса ме пита дали апартамента има газ.
    7. Има и още минуси но сега немога да се сетя по натам мога и още да напиша.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1232

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    60 лева пряко сили са 80 кубика газ, по 10 квтч на кубик грубо, са 800 квтч топлинна енергия . /3-вземам най-лошия коефициент на преобразуване на климатика, са 170 квтч електрическа енергия, по 0,20лева, слагам предимно дневна, са 34 лева. Ако беше комшията ви на климатици, за същото количество топлинна енергия, в най-лошия случай би платил 34 лева. Не искам да ме разбирате погрешно, но трябва да знаете, че за да Ви е комфортно, трябва да плащате повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1233

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В тия 60 кинта има нещо гнило ! През лятото сметките за БГВ и готвене са 15 - 20 лева. Според мен сумата е нереална, ако в действителност жилището се отоплява непрекъснато. И друг път съм писал, че е по-правилно да се споделя месечната консумацията на газ, а не сумата, която си платил.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1234

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хайде стига с това сравняване на газ и климатици. Достатъчно пъти е писано в различни теми. Има информация, така че всеки сам да си вземе решение.
    Само за цената на природния газ искам да подчертая нещо, защото някои хора пишат неверни неща в едно отношение. Не коментирам дали е висока или ниска като цяло. Коментирам тренда на движението. Не е вярно "всяка година поскъпва". Вързах се 2008-9г. на около 0.50лв. за м3. Имаше действително движение на горе всяка година и към 2012-4 (не помня точно) стигна пика 1.26лв. при нас. Последните години обаче имаше и движение надолу и стигна нива 0.68лв. при нас. В последно време пак поскъпна леко до 0.82 лв. Отделно има разлики в цената на природния газ за различните области на страната. Дори значителни в някои места. Примерно за последния сезон беше писано тук за Севлиево за цени около 0.50лв. м3 при 0.80лв. в Плевен примерно.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1235
    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    60 лева пряко сили са 80 кубика газ, по 10 квтч на кубик грубо, са 800 квтч топлинна енергия . /3-вземам най-лошия коефициент на преобразуване на климатика, са 170 квтч електрическа енергия, по 0,20лева, слагам предимно дневна, са 34 лева. Ако беше комшията ви на климатици, за същото количество топлинна енергия, в най-лошия случай би платил 34 лева. Не искам да ме разбирате погрешно, но трябва да знаете, че за да Ви е комфортно, трябва да плащате повече.
    По-скоро сте приели най-добрият коефициент на преобразуване за 7 градуса външна, 20 в стаята и степен на вентилатора тип сешоар.

  7. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1236

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е как бе, аз гледам и чета за коефициенти 5-6 тука. А човека с хиперинвертори се е накичил.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1237

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    ... по 10 квтч на кубик грубо....
    По-реалистично е малко над 8квтч на кубик.

  10. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1238

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Виж сега, нюансите са в проценти, а разликата в пъти.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1239
    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Е как бе, аз гледам и чета за коефициенти 5-6 тука. А човека с хиперинвертори се е накичил.
    Аз ясно съм написал, че тези коефициенти са при определени условия. Разликата между двата вида отопление я има 15%, я не (и да в полза на климите е) в момента. Само една особеност - ако плащате на газ 15 лв за топла вода, на ток е поне 30 (а реално и повече).
    Това за разликата в пъти е глупост с извинение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1240

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Искам да попитам понеже бойлера ми е със сланчев колектор може ли да се направи системата да се направи така че водата от бойлера да помага на котела по някакъв начи да поясня че идеята ми е за двуконтурен котел благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    Бойлера е с една серпентина и зимата панела не загрява повече от 40 45 градуса защото ми е по дълъг трабният пат до панела та ако може да се използва тази вода ще е някакяа икономия предполагам може и да греша

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1241

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    ...са 800 квтч топлинна енергия . /3-вземам най-лошия коефициент на преобразуване на климатика, са 170 квтч електрическа енергия....
    800/3=170 викаш.... :D

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1242

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И това е нюанс

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1243

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Искам да попитам понеже бойлера ми е със сланчев колектор може ли да се направи системата да се направи така че водата от бойлера да помага на котела по някакъв начи да поясня че идеята ми е за двуконтурен котел благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    Бойлера е с една серпентина и зимата панела не загрява повече от 40 45 градуса защото ми е по дълъг трабният пат до панела та ако може да се използва тази вода ще е някакяа икономия предполагам може и да греша
    Може. Модела котел, който са ти предложили има опция за закъснение за старт на топлата вода точно заради възможността за интеграция със бойлер, който се загрява от соларни панели. Водата от бойлера се подава на входа на котела. И ако тя е с по ниска температура от зададената, той ще се включи и доподгрее.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1244

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От подписа ми може да видите какви клими ползвам .
    Нокрията е в 60 кв хол. ( като радиатори има конвектор и до дивана алуминиев 600 по 10 Г лидера )
    Сега нокрията ми топли хола и повече Пт 50-60 лв ток не е изгоряла.
    В спалнята е FH тя е 20 кв. ( там има 2 радиатора по 8 глидера)повече от 30-40 лв не е изгорил.
    другата спалня има Осака 12 ( 1 радиатор 10 глидера)
    При температури до -5 градуса всички врати отворени и работещи 2 климатика температура на етажа около 22-23 градуса.
    При по студено се пуска и Осаката да помага за коридора и стълбището.
    В баните са конвектори по 300 вата с програматор.( само голямата е с духалка 1 киловат )
    Догодина ще сложа още един хиперинвертор на мястото на Осаката и съм пей сърце.
    Изолация около 15 см външна.
    За апартамента 80 кв с клими повече от 90 лв ток не съм плащал !
    След основен ремонт изолация външна 10 см ( по спомен )
    Изолации на пода и тавана .
    Истината е в изолациите!!,!
    Не може да се топли улицата и да искаме да плащаме малко

  18. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1245

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    800/3=170 викаш.... :D
    Грешка 270 квтч. Значи става 54 лева. То вярно че излиза съизмеримо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе