Страница 97 от 181 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1441

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мога да кажа напълно убедено, че с 1-2 изключения (не беше нещо сериозно дори) почти не е имало лош тон и разправии в газовите теми. То през голяма част от годината няма и голяма активност в тях де. Но наистина има една цикличност от единични включвания на колеги с климатици, които с назидателно-поучителен тон ни напомнят как сме се минали с отоплението на природен газ и климатиците са манна небесна. А ние повечето сме напълно наясно с цените, минали сме и през много скъп газ, през твърдо гориво, почти всички имаме и климатици. Аз имам лично 3 броя климатици. Колкото до различната информация, в този форум има толкова много теми за толкова много битови уреди и неща за дома, така че само трябва да четеш.
    ivodivo, Uve_Smotanson, StoychoAtanasov и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1442

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз пък съм от недоволните отопляващи се надявам се последна година с климатици от догодина се надявам да съм на газ въпреки изолациите (гипсокартон с вата на таваните на стените е лепен пвц дограмата и външната изолация на северните стени в апартамент 120м2) не смятам че е много изгодно да плащам за ноември 150 декември 200лв за два климатика единият хипер инвертор другият инвертор за да топля две стаи миналата зима пробвах да отварям вратите на коридора но в студените месеци не смогват а в същото време чета из форума че хора топлят сходни жилища на газ със фактури средно по 120лв за газ а реално отопляват двойно по големи площи спрямо моите две стаи които аз топля и като прибавим сметките им от по 40лв за ток стават 160лв които смятам никак не са много за комфорта и отопляемите площи

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1443

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Nadin ако очакваш да ти е по евтино - надали! Но можеш да очакваш да ти е топло и комфортно навсякъде...
    Uve_Smotanson одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1444

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За справка 200лв е крайната сметка за ток не само за климатиците включено е всичко но реално ако извадя от сметката климатиците и бойлера ще ми останат около 40 45лв което е нормално потребление за без клими и топла вода

    - - - - - - - - - -

    Не очаквам да ми е по евтино ще съм доволен и на същите сметки за газ които плащам за ток но поне ще ми е топло на всякъде и ще имам топла вода бол(надявам се)

    - - - - - - - - - -

    Искам малко извън темата за сметките да ви питам понеже газифицираща фирма ми направиха оферта за ои и котел за апартамент тухлен 120м2 но реално отопляемата площ е по малко и ми излиза 6800лв като това включва 96бр алуминиеви глидери H600,медните тръби изолация фитинги,котела с включен труд за всичко

    - - - - - - - - - -

    Нормална ли е цената
    Този пост е редактиран от Nadin87; 13-01-18 в 15:15.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #1445

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Aз пъĸ cъм oт нeдoвoлнитe oтoплявaщи ce нaдявaм ce пocлeднa гoдинa c ĸлимaтици oт дoгoдинa ce нaдявaм дa cъм нa гaз въпpeĸи изoлaциитe (гипcoĸapтoн c вaтa нa тaвaнитe нa cтeнитe e лeпeн пвц дoгpaмaтa и външнaтa изoлaция нa ceвepнитe cтeни в aпapтaмeнт 120м2) нe cмятaм чe e мнoгo изгoднo дa плaщaм зa нoeмвpи 150 дeĸeмвpи 200лв зa двa ĸлимaтиĸa eдиният xипep инвepтop дpyгият инвepтop зa дa тoпля двe cтaи минaлaтa зимa пpoбвax дa oтвapям вpaтитe нa ĸopидopa нo в cтyдeнитe мeceци нe cмoгвaт a в cъщoтo вpeмe чeтa из фopyмa чe xopa тoплят cxoдни жилищa нa гaз cъc фaĸтypи cpeднo пo 120лв зa гaз a peaлнo oтoплявaт двoйнo пo гoлeми плoщи cпpямo мoитe двe cтaи ĸoитo aз тoпля и ĸaтo пpибaвим cмeтĸитe им oт пo 40лв зa тoĸ cтaвaт 160лв ĸoитo cмятaм ниĸaĸ нe ca мнoгo зa ĸoмфopтa и oтoпляeмитe плoщиCпoдeли| XapecaйOтгoвop Oтгoвop c цитaт нa cтeнитe e лeпeн-да беше сложил изолация и на стените
    Този пост е редактиран от vesiev; 13-01-18 в 15:54. Причина: грешка

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1446
    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    За справка 200лв е крайната сметка за ток не само за климатиците включено е всичко но реално ако извадя от сметката климатиците и бойлера ще ми останат около 40 45лв което е нормално потребление за без клими и топла вода

    - - - - - - - - - -

    Не очаквам да ми е по евтино ще съм доволен и на същите сметки за газ които плащам за ток но поне ще ми е топло на всякъде и ще имам топла вода бол(надявам се)

    - - - - - - - - - -

    Искам малко извън темата за сметките да ви питам понеже газифицираща фирма ми направиха оферта за ои и котел за апартамент тухлен 120м2 но реално отопляемата площ е по малко и ми излиза 6800лв като това включва 96бр алуминиеви глидери H600,медните тръби изолация фитинги,котела с включен труд за всичко

    - - - - - - - - - -

    Нормална ли е цената
    Няма начин да знаем колко ти е реално площта освен ако ти не ни кажеш. Ако искаш да ти е по-евтино можеш да си сложиш панелни радиатори. Аз сложих такива и покрай мен и други в блока се отказаха от алуминиевите за сметка на панелни. Какъв котел ти офертират ако не е тайна?
    tony34al одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1447

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията

    Не очаквам да ми е по евтино ще съм доволен и на същите сметки за газ които плащам за ток но поне ще ми е топло на всякъде и ще имам топла вода бол(надявам се)
    Няма по евтино отопление от климатиците, не се заблуждавай. Няма как да ти е топло навсякъде и да плащаш сметка на газ като тока на два климатика за две стаи. Или имаш проблеми с машините или жилището ти е голям "хладилник"
    tanatos одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1448

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Как ще няма колега,тука ме разкостиха ,ти сега влизаш във война ,от която излизам бързо и с удоволствие.Щраусите да си ровят главите и да си се доказват с "малките" сметки.Обидите във странната ви секстанска група определено не ми харесват и това е последния ми пост тук.Повечето ще си отдъхнете ,ама аз повече.Със здраве и все по-ниски сметки.Колегата с обидната интерпретация на ника ми да ми пише на лично-имам какво да му кажа! Със здраве и акъл!
    JordanS одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1449

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Няма начин да знаем колко ти е реално площта освен ако ти не ни кажеш. Ако искаш да ти е по-евтино можеш да си сложиш панелни радиатори. Аз сложих такива и покрай мен и други в блока се отказаха от алуминиевите за сметка на панелни. Какъв котел ти офертират ако не е тайна?
    Иммергаз тт24 и иммеегаз терра 28

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1450

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Слушай, ти или не можеш да четеш или четеш избирателно, както ти е изгодно. Никой тук, никога, не е спорил с теб кой е по-евтиния начин на отопление. И пак ти казвам да прочетеш заглавието на темата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1451

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Няма начин да знаем колко ти е реално площта освен ако ти не ни кажеш. Ако искаш да ти е по-евтино можеш да си сложиш панелни радиатори. Аз сложих такива и покрай мен и други в блока се отказаха от алуминиевите за сметка на панелни. Какъв котел ти офертират ако не е тайна?
    Хол 23м2 h600 25gl
    Дневна 20м2 h600 23gl
    Спалня 13м2 h600 17gl
    Коридор 10м2 h600 12gl
    Детска 11м2 h600 15gl
    Баня 5м2 h1000 4гл

    Котелите са иммергаз тт24
    Иммергаз тера 28

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Няма по евтино отопление от климатиците, не се заблуждавай. Няма как да ти е топло навсякъде и да плащаш сметка на газ като тока на два климатика за две стаи. Или имаш проблеми с машините или жилището ти е голям "хладилник"
    Смятам че е с добра изолация но е факт че е хладилник първи етаж над гаражи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1452

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, че офертата си ти е ок. Предполагам, че за да е такъв хладилник, Липсва или е некачествена изолацията на таваните на гаражите. Аз бих се замислил за изолация на пода. Дограмата ти ок ли е? Ако ти е студено жилището, значи:
    1. Нямаш топлещи съседи.
    и/или
    2. Изолацията ти не е добра.
    и/или
    3. Нямаш достатъчно мощни източници на отопление.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1453

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    но е факт че е хладилник първи етаж над гаражи
    Значи не очаквай чудеса от сметката за газ , по-скоро обратното!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1454

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Слушай, ти или не можеш да четеш или четеш избирателно, както ти е изгодно. Никой тук, никога, не е спорил с теб кой е по-евтиния начин на отопление. И пак ти казвам да прочетеш заглавието на темата.
    Слушай и ти-чета много добре ,и не ме е@е кой какво плаща ,то си е от неговия джоб.Спорили са и то на последните 2 страници/кой не можел да чете ?!/.Заглавието е за сметки на газ,като съм цитирал мои приятели-реални потребители/потърпевши/.Чети пак за щрауса......

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1455

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Как ще няма колега,тука ме разкостиха ,ти сега влизаш във война ,от която излизам бързо и с удоволствие.Щраусите да си ровят главите и да си се доказват с "малките" сметки.Обидите във странната ви секстанска група определено не ми харесват и това е последния ми пост тук.Повечето ще си отдъхнете ,ама аз повече.Със здраве и все по-ниски сметки.Колегата с обидната интерпретация на ника ми да ми пише на лично-имам какво да му кажа! Със здраве и акъл!
    Много правилно постъпваш.Този раздел не е за теб.В темата за климатици си има тема колко ми харчи климатика.Това е твоето място.Там също е доста интересно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе