Страница 98 от 181 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1456

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Слушай и ти-чета много добре ,и не ме е@е кой какво плаща ,то си е от неговия джоб.
    Ми тогава кво се навираш между шамарите? Или по примера на барабар Петко...
    loshiat, pepitoff и Vizi харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1457

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    И колко са тия радиатори в момента по стаи?
    Хол - 22 глидера - h=43cm
    Спалня 1 - 13 глидера - h=60cm
    Спалня 2 - 13 глидера - h=43cm - тук не съм ги увеличавал защото стаята не се ползва активно
    2 лири в 2-те мокри помещения
    По пода в коридора минават тръбите и топлят приятно.

    Понеже поредния трол се намеси да изрекламира неговия избор за отопление с климатици да коментирам и аз.
    Не ми пука колко по-евтино да се топлиш с климатици. Аз се топля на газ защото ми дава комфорд и удобство.
    С крадени дърва е още по-евтино от климатиците, но няма да тръгна с каруцата да ги крада и цепя и тн.
    Ей го, климатика стои над главата ми и не си и помилсям да го пусна преди 1 юли. Тази година е работил 10-15 дни в жегата и 2 дни да топли, че жената беше болна.
    pepitoff одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1458

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Мисля, че офертата си ти е ок. Предполагам, че за да е такъв хладилник, Липсва или е некачествена изолацията на таваните на гаражите. Аз бих се замислил за изолация на пода. Дограмата ти ок ли е? Ако ти е студено жилището, значи:
    1. Нямаш топлещи съседи.
    и/или
    2. Изолацията ти не е добра.
    и/или
    3. Нямаш достатъчно мощни източници на отопление.
    Да няма изолация на таваните на гаражите също и топлещи съседи но изолацията смятам че е добра но все пак изолацията не може да ме стопли иначе в стаите които топля е добре климатиците не работят дълго време просто апартамента си е студен а и съседите са си голям фактор само за да добиеш представа ще ти кажа че в детската която е северна и за момента не се отоплява е 8 градуса ужас но това е положението каквото можах направих отностно изолация и дограма иначе комшията в другия вход на втория етаж тази година за първа година е на газ и е много доволен от към сметки незнам каза че за ноември имал 70м3 газ а за декември 87 незнам колко е реално но не е човек който ще излъже
    Този пост е редактиран от Nadin87; 13-01-18 в 20:22.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1459

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Поправи ме ако греша, но разбирам, че изолация на пода сериозна нямаш (подложка на ламината не е сред сериозните). Демек изолацията не ти е добра. Температурата в гаражите е горе долу колкото навън през зимата. Стоманобетонната плоча е перфектния топлинен мост, та за това у вас е като в хладилник. По мое мнение изложението при добра изолация, добра дограма и особено на първи етаж и при съвременните отстояния - няма почти никакво значение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1460

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С паркет съм но смятам че това не е от кой знае какво значение това което мога да направя е да изолирам тавана на моят гараж но той само под хола за другите няма как ще му сърбам попарата.Ще направя парното на газ и така,дано поне радиаторната ми мощност е достатачна за жилището.Благодаря ти за споделеното мнение жив и здрав
    В интерес на истината съм мислил върху пъркета да сложа ламинат но честно казано ми е жал за паркета изциклен е хубав е и ми е грях някак си да заменя паркет с ламинат,но никога не казвай никога.
    Този пост е редактиран от Nadin87; 13-01-18 в 21:34.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1461

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не искам да съм лош пророк, но няма да си доволен от цената на газ. Може и малко да увеличиш пропорционално радиаторите - наистина ако няма изолация под теб, загубите ще са много големи и още по-лошото - ще ти е студено на краката. В това отношение обикновените климатици не вършат абсолютно никаква работа. Да разбирам, че имаш вече заложени тръби за парното в замазката? Ако е така - поне ще ти е комфортно. Жив, здрав и успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1462

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не нямам заложени тръби благодаря ти дано пък се окажеш лош пророк следващият отоплителен сезон живот и здраве ще се включа с фактури защото онзи ден като подавах заявлението за присъединяване от ситигаз ми казаха че ще ми пуснат таблото към септември
    Vizi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1463

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Не нямам заложени тръби благодаря ти дано пък се окажеш лош пророк следващият отоплителен сезон живот и здраве ще се включа с фактури защото онзи ден като подавах заявлението за присъединяване от ситигаз ми казаха че ще ми пуснат таблото към септември
    Пак ще ти обърна внимание, че ако търсиш по евтино то на газ няма да се случи това! Газа в България не е най-евтиното решени за отопление но според мен най-целесъобразно откъм цена и комфорт...
    Nadin87 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1464

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не търся най евтиното но искам конфорт и топлина на всякъде а не да претичвам от стая в стая е все пак да се надяваме че нямам да поставям антирекорди по сметки затова съм избрал и фирма за ои за която имам добри отзиви пак най главната причина да се газифицирам е че имам бебче и не искам догодина живот и здраве като проходи да го държа и ограничавам в дадена стая

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1465

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е то тогава нямаш избор. Да ти е живо и здраво!
    Nadin87 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1466

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Миналата зима не ми бяха пуснали газта и на въглища ми струваше от 9 лева до 13 на ден за отопление. Цената варираше според цената за тон през месеците Та който не е минал през различните топлоносители не прави разликата за комфорт и хамалогия.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1467

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Не търся най евтиното но искам конфорт и топлина на всякъде а не да претичвам от стая в стая е все пак да се надяваме че нямам да поставям антирекорди по сметки затова съм избрал и фирма за ои за която имам добри отзиви пак най главната причина да се газифицирам е че имам бебче и не искам догодина живот и здраве като проходи да го държа и ограничавам в дадена стая
    Слагай възможно най големите радиатори където можеш.И както писа "Vizi " Вземай панелни радиатори абсолютно същата работа вършат ,но са наполовина по евтини.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1468

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Слагай възможно най големите радиатори където можеш.И както писа "Vizi " Вземай панелни радиатори абсолютно същата работа вършат ,но са наполовина по евтини.
    Благодаря ще се вслушам във съветите ви и там където имам място ще добавя по още два три глидера дали ще е достатъчно.А може ли да ми кажете колко вата е един глидер Х600 дали е както го пишат производителите 191вата или неможе да ги достигне питам за да мога да изчисля общата радиаторна мощност за да мога да избера правилният котел защото ми предлагат виктрикс тт24 и терра 28кв аз клоня към тт24 заради по големия диапазон на отопление и ниската минимална мощност 3-20.8кв дали той ще е достатъчен.А отностно панелните радиатори съгласен съм с вас но жената настоява за алуминиеви че били по красиви(какво да ги правиш жените те това ги интересува да е красиво,абе ще и угодя.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1469

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Слушай и ти-чета много добре ,и не ме е@е кой какво плаща ,то си е от неговия джоб.Спорили са и то на последните 2 страници/кой не можел да чете ?!/.Заглавието е за сметки на газ,като съм цитирал мои приятели-реални потребители/потърпевши/.Чети пак за щрауса......
    За последен път ти обръщам внимание - има си функция цитиране във форума. Дай конкретен цитат къде е написано в газовите теми от потребител с няколко години опит, че отоплението с природен газ е най-евтино в България. Аз наистина не съм чел такова категорично изявление. Най-малкото цената на природния газ претърпя доста промени в последните 10г. Всички по-опитни потребители сме наясно с това. По-скоро може да си останал с грешно впечатление поради настъпилата промяна последните 1-2г. Имаме от една страна по-евтин газ от преди 3-4-5г. (30-40%). Моите най-високи сметки от 400-420лв. паднаха на 270-300лв., тази година за сега съм под 200лв. От друга страна имаме нови по-модерни котли с мощност много по-подходяща за преобладаващите жилища. Къде е моят котел с 11kW минимална и къде са новите с по 2kW минимална. Имаме и добре изчислени и изпълнени отоплителни инсталации. И в резултат започнаха да се появяват потребители с доста поносими разходи на газ. Това не означава, че същите жилища с климатици няма да са още по-изгодни. Но още ги има и жилищата с котли с огромна минимална мощност, с некадърно сметната и изпълнена ОИ. И там разхода не е много малък. Има си и студени жилища, които просто си искат разход на гориво. То е същото като при климатиците - един с 30лв. ток, друг с 230лв.
    Аз с риск да ме обвинят, че повтарям едно и също, винаги когато стане дума за отопление на природен газ съм писал, че водещото е комфорта, а не месечната сметка. Който гони най-ниски възможни сметки седи в 1-2 стаи с клими. Или на крадени дърва, както някой написа ще е още по-евтино.
    Твоите включвания са аналог на това аз да ида да се изцепя в тема с оплаквания от климатици (избери по избор - вее, шуми, дрънчи, вибрира до степен цялата стена от резонанс да бучи, трака, пука, вие, скърца, бълбука, успива, замръзва, спира) и да напиша - колко сте се минали, моите радиатори не издават никакъв шум особено пък нощем, по всяко време и всякаква външна температура е еднакво приятно топло във всички налични помещения без да ми духа на главата, не изключват и после да забравят да се включат, нямам спомен да са замръзвали и да съм ги поливал, в двора да е ставало ледена пързалка от дефростите и т.н.
    Тук вече на 99% почти не пишат хора от фирми от газовия бранш, за да кажеш, че някой си рекламира стоката. Нещо, което не е точно така за клима темите. Всичките сме стари, нови или потенциални бъдещи потребители. Плащаме си сметките и всеки сам си решава какво да ползва.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-01-18 в 10:47.
    lazarus18, vo_yulmi, Uve_Smotanson и 2 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1470

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Благодаря ще се вслушам във съветите ви и там където имам място ще добавя по още два три глидера дали ще е достатъчно.А може ли да ми кажете колко вата е един глидер Х600 дали е както го пишат производителите 191вата или неможе да ги достигне питам за да мога да изчисля общата радиаторна мощност за да мога да избера правилният котел защото ми предлагат виктрикс тт24 и терра 28кв аз клоня към тт24 заради по големия диапазон на отопление и ниската минимална мощност 3-20.8кв дали той ще е достатъчен.А отностно панелните радиатори съгласен съм с вас но жената настоява за алуминиеви че били по красиви(какво да ги правиш жените те това ги интересува да е красиво,абе ще и угодя.
    191 W/глидер е при виссоко делтаТ, а ти ще ги ползваш на доста по-ниско (например делтаТ=30).

    Ето ти спецификация на италиански ал. радиатори Hellyos. Във файла има данни за мощността на глидер за различни височини при различно делтаТ. Можеш да изчислиш мощност и при делтаТ, което не е показано в таблиците (има формула и коефициенти).
    Приятно смятане.
    HELYOS.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе