Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree10Одобрявам

Проблем в налягането - газов котел Immergas

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #31

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Извинявам се за тъпия въпрос,но какво ще рече да се "напомпи"?
    На тази снимка се вижда предпазния клапан,него ли трябва да пипна или нещо друго?


    - - - - - - - - - -

    Или трябва да се свали разширителния съд?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the machine; 18-11-16 в 12:52.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #32

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    И аз така се чудих. А просто е напомпване с обикновена помпа за автомобил или велосипед до 1.2 атмосфери. Но трябва да е източена системата, защото при пълна при мен не се получи.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #33

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Да разбирам,че трябва да източа водата от с-мата и с помпа да надуя до 1,2 атм на сухо през разширителния,така ли да го разбирам?
    И ако пак спадне значи имам пробит разширителен?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #34

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Да, така се помпи. Ако спада леко, най- вероятно е от капачката. Ако е бързо, може и пробив да има.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #35

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Благодаря за съветите.Като се справя с проблема ще пиша какво е станало.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #36

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Здравейте, и аз да пусна първия си пост по проблем който е дъвкан вече години гледам. Имам газово котле на Immergas Eolo Star 23kw. Вчера се случи следното...не съм сигурен кое е било първо и кое второ. Светна грешка 01 (No Ignition Block), от една или 2 тръби, влизащи в котлето доста усилено капеше вода, и налчгането беше 1.0. след кратка консултация с интернет относно грешката и със сервиз относно теча направих следното - RESET на котлето , възстановяване на налягането до 1,5, теча продължи.....изключих котлето, спрях крановете за водата и изчаках днес да дойде техник. Не съм го гледал какво е правил оставих го да гледа къде е проблема. По късно ми се обади и ми каза че пълначния тракт е за смяна, някакакъв кран + баланс вентил....понеже не отбирам нищо - не знам дали правилно назовавам въпросните елементи. Относно факта че котела бил стар и не се знае дали ще има части - направо ми каза че е по добре нов котел да се взима. каза ми че е оставил налягането на 2,0. Току що звъннах да проверя дали наводняваме съседите. Отговора - не капе, не тече, налягането продължава да е на 2,0. Звъннах да му кажа на техника за резултата и той ми каза че независимо че не тече си трябва профилактика и подмяна на въпросните елементи или по добре ...смяна на котел....Някакви идеи препоръки или нещо което ще ми помогне да изкарам празниците не мислейки за тва нещо? Защо сега не тече, дали ще протече? има ли връзка теча с това че е имало грешка 01, защо е станала тази грешка? Дали да се прави котела или да се взима нов? мерси предварително

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #37

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Може и да има връзка с теча Е01, а откъде тече и защо по твоите обяснения е трудно да се каже. Имал съм един единствен такъв случай и теча беше от опечен О-пръстен на изхода на БГВ беше се напълнила горивната камера до ниво горелка. Кои кранове точно спря? Има всякакви части за модела при вносителя, а техника явно се опитва да ти продаде нов котел без да е нужно на този етап.
    Този пост е редактиран от espace; 20-12-16 в 17:16.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #38

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    мерси за отговора, именно същото предполагах и затова исках мнение тук. Може би грешно се изразих не тече а капе..това което опипах на тъмно тъй като там където тръбите влизат/излизат в котела слънце не огрява и се налага да изкълча главата да погледна манометъра или почи да си счупя ръката за да дигна налягането. И аз мисля че може да е О-пръстен но просто съм адски бос в тая сфера. Просто ако мога най левашки да се изразя - има мека връзка за газта и 4 тръби - 2те или поне едната в серадата на котела бяха влажни горе преди да влезат в котела.... теча може и да е от друго място сега като се замисля....техника каза че някаква тръбичка липсвала/била отчупена от някакъв вентил, гледайки снимката по-нагоре мисля че говори за тази медна тръбичка на баланс вентила - ако червеното е баланс вентил...та с 2 думи ми се иска да го погледне и друг човек но сега по празниците щ е трудно май...и да допълня...колкото и безотговорно да звучи май на тоя котел никога не му е правена диагностика, почистване профилактика и прочее....но вината не е моя зашото аз го имам едва от летния сезон, и въобще нямах идея в кво се забърквам......ами 3 крана (хоризонтални)от 4 мисля не ме питай за какво са...няам идея

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #39

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Търси друго мнение, от обясненията ти дори аз дето модела ми е ясен като бял ден не мога да сглобя картинката. А къде я видя тази снимка по горе пък изобщо не вдявам. Всички снимки в темата са на DeDietrich, при теб е съвсем различно и нямаш такава медна тръба.
    А на какво техника ти вика баланс вентил също е непонятно за мен. В котела има байпасен клапан и предпазен вентил- баланс вентил няма.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от espace; 20-12-16 в 17:35.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #40

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    може би ще е по добре да нащракам няколко снимки защото от manual-а който имам за модела не мога да го вържа с това което е наистина, но както казваш да го види друг е най добре....някакви предложения ...кой би могъл да ми помогне в София? нека да не звучи като реклама може и на лични...мерси......именно същта схема и аз я имам свалена от нета но тя няма нищо общо с това което видях на място...най грубо- на схемата има една тръба в средата - за газта...а при мен в средата има 2 пластмасови тръби (по тънки от другите две) които влизат в котела около манометъра и вентила за качване на налягането. мисля газта минава най вляво през мека връзка...това мога да кажа
    Този пост е редактиран от jassus; 20-12-16 в 17:40.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #41

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Е каква ти реклама - щом си в София звънни на вносителя Amaxgas .Ще ти помогнат.

    Цитат Първоначално публикувано от jassus Виж публикацията
    .....именно същта схема и аз я имам свалена от нета но тя няма нищо общо с това което видях на място...най грубо- на схемата има една тръба в средата - за газта...
    Кое именно е "същата" схема? Защото в горната хидравлична всичко е точно както е в котела. Търси вносителя, не си губи времето да обясняваш повече, яко си се омотал.
    Този пост е редактиран от espace; 20-12-16 в 17:49.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    4
    #42

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    мерси, ще се свържа с Амакс

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #43

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Здравейте,
    Имам котел Immergas Eolo Star 23kw.
    Тази зима забелязвам, че налягането в системата започна да се варира силно след включване - от 0.5 бара при 20 градуса след загряване до 70 минаваше над 3бара, при което потичаше вода от предпазния клапан.
    Усъмних се в разширителния съд. Напомпвах го , след това изпусках вода от системата и така няколко пъти, (явно в самия разширителен съд не беше останал въздух), като "на око" го оставих наполовина пълен и с налягане 1 бар.
    Това реши проблема за седмица, но в момента всичко се повтаря, като допълнителните наблюдения ми са:
    Налягането в контура на парното мистериозно се повишава, като кранчето за пълненето му е затворено. Всяка сутрин изпускам по 200-300 милилитра от лирата в банята, за да го намаля и след това да включа котела.
    При пускане на топлата вода налягането в кръга за отопление пада с около половин бар, след спиране се връща, като се чуват се странни "бълбукащи" звуци.
    Възможно ли е да е пробит топлообменника, като да смесва битовата топла вода с тази за отопление? - Подобно на пробите гарнитура на глава на двигател, когато се смесва вода с масло.
    Не мога да си обясня по друг начин как така всяка сутрин източвам вода, а налягането стои над 1 бар...
    Опасно ли е да работи котела така?
    Благодаря ви предварително.

    Всъщност, поразравих се и май се оказва, че технически е напълно възможно...

    https://images.ua.prom.st/493257255_w800_h640_img_6569.jpg

    https://images.ua.prom.st/493259461_w800_h640_img_6578.jpg

    https://images.ua.prom.st/493259905_...0_img_6579.jpg

    Ако вярно разбирам описанието, реално тръбите за битовата топла вода се намират вътре в тръбите на контура за отопление.
    За да тествам, може ли да направя това:
    1. Намалявам налягането в контура за отопление до минимално допустимото за работа - 0.3 бара. Спирам отоплението.
    2. Влизам да си взема един душ. Ако след това налягането се е повишило, очевидно имам теч.
    Може ли обаче разширителния съд да "обере" ли разликата и трябва ли да го напълня догоре с вода преди това?

    Пак благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от TPlamenov; 28-12-16 в 14:46.

  17. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #44

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Разширителния съд се помпи при изпразнен котел от топроносителя / водата. След напомпване се проверява дали игличката на кранчето държи. Увеличаването на налягането при неработещ котел е сигурен признак за проблем с топлообменника или крана за допълване. Вдигаш налягането в отоплителната система до 1 бар затваряш крана за допълване, затваряш крана за подаване на студена вода към котела пускаш топла вода от чешмата / тя естествено не тече защото няма приток на студена/ ако налягането спада проблем с топлообменника. Ако не пада за 5-6 часа проблем с крана за допълване.
    VanDan одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    10
    #45

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Проблемът май се оказа в кранчето за допълване.
    То е многооборотно и от напълно натегнато състояние до момента, в който почне да пуска му трябват 5-6 оборота. Понеже е завряно между тръбите и едва го достигам, след допълване не си правя труда да го донатягам докрай, а това се налага през седмица, понеже имам мнооого лек теч в единия радиатор ама хич не ми се занимава да го сменям в студовете сега.
    Донатегнах кранчето и вече седмица налягането само спада - ооо кеф, вместо да се вдига

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  4. първа повреда котел Immergas
    От suselat във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-12, 18:52
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе