Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 58
Like Tree10Одобрявам

Проблем в налягането - газов котел Immergas

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #16

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Проблема всъщност се оказа доста лесен но много трудно откриваем.Та мисля че си реших проблема със налягането малко преди да започна да разкъртвам.Секретния ми кран в едната стая е със къпаче но на резба а не като останалите да се щраква от горе.Като го завиеш става много платно а под самото къпаче има и нещо като клингерит и става още по уплатнено.Надявам се съм бил полезен със това на глед просто откритие но никога не бих се досетил.Така че секретни кранове само със къпачета без да се завиват.Благодаря и на тези който се отзоваха да помогнат.Хубав ден.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #17

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    И какво точно оправи след това потресаващо откритие за наличието на клингеритов уплътнител под капачката на секретното кранче??

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #18

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Да не би да ти тече крана и с това капаче да си мислиш, че си прекъснал теча? Това капаче само за себе си няма нищо общо с налягането в системата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #19

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Май не четем.Това капаче е със резба и се навива на секретния кран а под капачето е това клингеритеното.Секретния кран изпуска отгоре и това капаче като го завиеш действа като тапа и не можеш да разбереш че тече от там.Като се загрее входящата вода и достигне гореща до секретния кран се изпарява и точно никога или много трудно би се хванало.И какво оправих точно спря да ми пада налягането.Малко е сълзало но падаше за едно денонощие образно.За това казвам че секретен крам само с тия щракващите капачета че ще започне от там да сълзи и ще се види проблема.Хубава вечер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от metaxa19; 11-03-15 в 19:08.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #20

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Четем и то по-добре отколкото си мислиш. Проблема не е в моето четене, а твоето нескопосано обяснение. Ако започнеш да обясняваш по-ясно може и да разберем нещо. Капачето с уплътнителя или уплътнява и не изпуска или нищо не уплътнява и си изпуска. Абе важното е че си открил проблема.
    VanDan, legaltk и metaxa19 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #21

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от metaxa19 Виж публикацията
    Май не четем.Това капаче е със резба и се навива на секретния кран а под капачето е това клингеритеното.Секретния кран изпуска отгоре и това капаче като го завиеш действа като тапа и не можеш да разбереш че тече от там.Като се загрее входящата вода и достигне гореща до секретния кран се изпарява и точно никога или много трудно би се хванало.И какво оправих точно спря да ми пада налягането.Малко е сълзало но падаше за едно денонощие образно.За това казвам че секретен крам само с тия щракващите капачета че ще започне от там да сълзи и ще се види проблема.Хубава вечер.

    И аз имах точно такъв проблем. Писал съм за него. https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post660997
    metaxa19 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #22

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Да бях го прочел по-рано.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #23

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Последно разяснение може ли?
    1. Текъл е самия кран. Ти си го сменил и налягането е спряло да пада. Самата капачка е пречела да се види лекия теч.
    Така го разбирам, но четейки този пост просто недоумявам:
    Цитат Първоначално публикувано от tokata Виж публикацията
    Преди време и аз имах проблем с налягането. Оказа се, че на един от радиаторите, секретния кран сълзи. Но не от връзката между крана и радиатора, а вътре в самия секретен кран, там където се регулира дебита със шестограм. Също така липсваше и гарнитурата на капачката на крана. След като сложих гарнитура, стегнах и капачката леко с гаечен ключ (преди това се развъртя на ръка) и налягането се оправи.
    2. Твърдите, че пластмасовата капачка с или без уплътнение играе някаква роля за налягането в системата и с нейната смяна налягането се оправя. Това просто няма как да е така. Аз на някои кранове даже съм и махал капачките за известно време и това не влияе по никакъв начин. А и има секретни кранове, на които капачките не са на резба и мисля, че имат само декоративна роля. Все едно на горните кранове да махнете пластмасата от врътката и с това да влияете на крана.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #24

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    2. Твърдите, че пластмасовата капачка с или без уплътнение играе някаква роля за налягането в системата и с нейната смяна налягането се оправя. Това просто няма как да е така.

    Здравейте,
    при мене проблема беше в секретния кран, а решението е с капачка и гарнитура. Проблема го хванах, когато исках да огранича дебита през дадения радиатор. След като направих два - три оборота със шестограма и тогава започна да сълзи от вътре. При другите радиатори няма сълзене при регулиране на секретния кран. След като сложих уплътнение и притегнах капачката, така ограничих водата да не излиза от капачката (която е метална и на резба) и налягането се оправи. Предполагам, че ако капачката е декоративна, тогава ще се наложи смяна на секретния кран, понеже няма как да се затисне уплътнението и да е под налягане. Дано съм го обяснил по-добре от преди.
    Този пост е редактиран от tokata; 23-03-15 в 21:06.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #25

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    мда тоя върток за дебита има някакъв О-пръстен вътре вероятно който се скапва с времето .. с капачката можеш да спреш теча щото се намират и метални такива - малко тефлон на резбата и ще се успи

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #26

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Да, сега разбрах. Това с капачката предполага цялото пространство вътре да се напълни с вода в един момент. При мен на повечето радиатори съм с нормални кранове и горе и долу. На две места имам секретни и те са с "декоративна" щракаща капачка. При теч ще се празни системата и сменява крана.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #27

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Здравейте,
    Нов съм във форума и се радвам,че съществуват такива форуми,като този.
    Надявам се няма да е проблем да използвам темата за моят проблем с газовия ми котел,който е De Dietrich,a не Immergas.
    Забелязах,че от известно време ми спада налягането в системата и се налага да я пълня принудително,като отвивам синьото кранче,което се намира под котелът.
    Разбрах,че имам теч и го иткрих-като пусна котлето да топли радиаторите започва да си капи стабилно от една медна тръбичка,която излиза изпод котлето.
    Сега ще пусна снимки,за да видите от къде тече и ще се радвам за компетентните ви мнения как да си разреша проблемът.
    Благодаря ви предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #28

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Първо трябва да оправиш проблема с налягането и ще спре да ти капе от тръбичката на предпазния клапан. А проблема с налягането е в следствие на проблем с разширителния съд в котела.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #29

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    espace,благодаря за бързия отговор.
    Какъв според теб може да е проблема с разширителния съд и подлежи ли на ремонт или се купува директно нов?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #30

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Ами трябва да се напомпи, освен ако не е спукан.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  4. първа повреда котел Immergas
    От suselat във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-12, 18:52
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе