Резултати от 1 до 5 от общо 5

ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #1

    ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

    Здравейте ще помоля ако някой може да ми даде съвет относно един проблем.Прикачих вътрешно тяло на климатик към парното. Сложих обезвъздушител на входа на водата към климатика, но водата не ще да цирколира.Климатика е на височина 2 м. но съм с помпа и мисля, че това няма да е проблема понеже към радиаторите си цирколира нормално. Медните тръби на климатика са много тънки, но като разкача тръбата на изходната вода от към колектора тя тече добре.
    Пишете ако имате идея по въпроса.
    Благодаря предварително !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2

    Отговор: ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

    Затвори крана на радиатора дотолкова, че да изравниш дебита на входящата вода и на двете тела. Тя водата си минава само през по-големият отвор.

  4. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #3

    Отговор: ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

    Интересно решение, какво ли не измисля Българина, но дали ще работи. Като затвориш кръга само през тялото на климатика пак ли не тече? Да не е запушено нещо, това че тръбите са тънки е предпоставка за по слаб дебит през тях. Предполагам че тече но слабо. Май ще иска отделна помпа само през тялото.
    Този пост е редактиран от blekota; 14-11-12 в 18:08.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Затвори крана на радиатора дотолкова, че да изравниш дебита на входящата вода и на двете тела. Тя водата си минава само през по-големият отвор.
    Да ама съм с 7 радиатора и ако трябва да намаля всичките едвали ще има ефект от този климатик

    - - - Обновено - - -

    А дали не пречи височината на климатика ?

    - - - Обновено - - -

    Разбрах проблема.Аз включвам климатика с ключ от тези които регулират светлината на крушките за да мога да регулирам оборотите на вентилатора. Но като нагласих климатика да духа на студено вероятно отваря системата и сега вече водата цирколира и духа топло

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: ПРОБЛЕМ КЛИМАТИК КЪМ ПАРНО

    Здравейте, преди няколко дни свързах към система-камина с водна риза вътрешно тяло от климатик.Първите ми впечатления са че ефекта е добър,но искам да огранича оборотите на вентилатора понеже искам да духа много слабо като регулировката от дистанционното дори на най-слаб режим не ме удоволетворява.Питанто ми е визможно ли е да се свърже този реостатен ключ за който коментира колегата някъде по веригата само на вентилатора ,така че да не се отразява на работата на тялото от дистанционното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 14:11
  2. Климатик, газ или централно парно?
    От ivodor69 във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 27-11-08, 19:34
  3. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 09:20
  4. Термопомпено парно от климатик?
    От nico във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-05, 01:44
  5. Климатик или парно?
    От xenohack във форум Отопление
    Отговори: 36
    Последно: 12-11-05, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе