Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
Много по-голямо внимание трябва да се отделя на избора на котела - там е заровено кучето.
При покупката котелът трябва да съответства на параметрите на жилището и този въпрос трябва се поставя преди въпроса за оптимизация на отоплителната инсталация. За съжаление в другата /голямата/ тема за котлите много малко са хората, които питат преди да са направили покупката.......
Впоследствие всеки се мъчи да промени нещо с оптимизация, но единствения ефект според мен не би бил в посока значително намаляване на сметките, а в повишаване на стайната температура при запазване на същия или малко по-малък разход на газ.
И това е нещо в сравнение да плащаш високи сметки и да стоиш на студено.
Напълно съм съгласен с това. И аз мисля, че избора на котли е най големия проблем и това, което предлагаме са само палиативни мерки. Все пак, смяната на котела и особено двуконтурен, с еноконтурен +бойлер, си е сериозна инвестиция, която в повечето случаи не е по силите на хората. Много хора все още живеят със заблудата, че отоплението на газ е чисто и много евтино. В развита Европа е така, за съжаление у нас не!