Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree5Одобрявам

Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Правилният отговор е следият:

    -Ако отоплението на газ е изпълнено с подово отопление, то газа според мен е правилното решение.

    -ако няма вложени тръби за подово отопление(а да кажем само за радиатори), то тогава климатиците са по-подходящите.

    Горенаписаното е толкова повече в сила колкото по -големи са топлозагубите на жилището.В нова сграда считайте че първите 2 години разхода на газ ще е по-голям, отколкото когато жилищата в сградата се населят от хора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Подово отопление с термопомпа смея да твърдя е много по-икономично от газ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    14
    #18

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    За подово няма да стане, защото не са положени тръби, а и термопомпа ще излезе прекалено скъпо.
    Остава варианта за газ и климатици.
    Климатиците ще трябва да са много висок клас при тези малки стаи за да не се чуват и да има добър комфорт.
    Газта ще има добър комфорт и тишина.
    Кое ще е по- евтиното за първоначална инвестиция и за изплащането й. Като бюджета е около 4к.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #19

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Новите модели на Самсунг са убийствено тихи, на много добри цени са и са с най-добрите параметри на пазара.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #20

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Колега погледни какво е написал Орлинчо декември 2013, когато беше почти пролет приравни си ги към твоите квадрати, приготви се за сметките които съм ти дал по-горе или по-точно приготви съпругата, някой от този форум беше написал най-икономичният котел е неработещият.

    Отоплявани 90м2 подпокривен етаж на добре изолирана къща. София Княжево. Поддържана температура денем 21 нощем 20.

    Средно на ден за декември 6.4м2 за отопление и 2м2 за БГВ. Малкото газ за готвене е включена към отоплението.

    Като гледам колко студен върви Декември за София (-1,2 градуса под средната) а Ноемви беше (+2,1 над средната), след получаване на сметките началото на Януари отново протести за цените на тока и парното.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #21

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Колега погледни какво е написал Орлинчо декември 2013.......
    Отоплявани 90м2 подпокривен етаж на добре изолирана къща. София Княжево. Поддържана температура денем 21 нощем 20.

    Средно на ден за декември 6.4м2 за отопление и 2м2 за БГВ. .....
    Очевидно прогнозата ми за Декември не се сбъдна ("ши*ана зима" - скиорски хумор).

    Няма особен смисъл да сравняваме добре изолирана къща с апаратамент. Апартамента ако са ти отоплени съседите е значително по-евтинко, а ако изложението ти е криво и съседите са празни е повече от въпросната къща. Просто няма как да ги сравняваме, но мога да дам малко цифри за разхода през тази топла зима
    Парното съм пуснал началото на Октомври и съм го спрял края на Май това са 8 месеца грубо по 30дни = 240дни отопллителен сезон. за това време котела е издухал 1200м3 газ от които за вода отиват 2м3 на ден (550л през водомера). което прави 480м3 за т.вода. Или за парното и готвенето остават 720м3 от тях махаме готвенето ~4м3 на месец и остават чисти 688м3 изхабени за отопление режим 21/20. Това в пари е 736лв за този сезон. Ако имах климатици (всъщност имам една Нокрия която си седя изключена цяла зима и чак сега и идва времето да порабова) тези 700+ лева щяха да са 350-550 в зависимост от климатиците или щях да спестявам по 350лв на сезон (43лв месец от сезона средно).
    Е за сега съм решил че за подобни разлики предпочитам като вляза в баните бос да ми е топличко и да не ми веят климите из къщата.
    avast3 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    14
    #22

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Тази разлика е малка за да се лишаваме от комфорта на газта. / Май на там вървят нещата/

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Цитат Първоначално публикувано от cvetan85 Виж публикацията
    Тази разлика е малка за да се лишаваме от комфорта на газта. / Май на там вървят нещата/
    Накъде - към лишаване или към нелишаване?:rolleyes:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    14
    #24

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Работата върви към слагане на газ.
    Може да предложите най- подходящото оборудване.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Цитат Първоначално публикувано от cvetan85 Виж публикацията
    Работата върви към слагане на газ.
    Може да предложите най- подходящото оборудване.
    Лазар ти беше предложил: ТЕСИ ООД / Продукти / Отопление и БГВ - газови,пакетни решения / Пакети LUX / Пакет LUX 120 H
    legaltk одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #26

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ако това не те урежда или искаш прсото други варианти

    Котел IMMERGAS VICTRIX X12 е около 2000лв с ДДСто.
    Бойлер Елдом 120л неръждаем с 1 серпентина е към 600-700лв (емайлиран е 400-500)
    Безжичен стаен термостат за този котел е над 400лв. с модулация или ТЕСИ без модулация беше към 160лв.
    Външна термосонда предполагам в 100лв ще се вкараш
    Трипътен вентил - мисля че си има в котела незнам защо ТЕСИ са го написали отделно.

    Или котел БОШ ZSBR 16-3 е е 3000 с ДДСто.

    Или котел VIESSMANN VITODENS 200 (модел 19) ако избощо се внася

    Или котел VIESSMANN VITODENS 222 (модел 19) ако изобщо се внася

    Варианти има, но все цената отива нагоре а при твоя бюджет 4К ще трябва и радиаторите и монтажа да влязат в тези пари така, че и моя съвет е за Тесито

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    14
    #27

    Отговор: Отопление на апартамент от 60кв.м. в София

    OK. Щом това са вариантите за котли и прилежащи към него продукти, в този ценови диапазон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 26-06-11, 22:41
  2. Най подходящо отопление за апартамент
    От vakata77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 23-05-11, 00:29
  3. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  4. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21
  5. Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 07:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе