Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #361

    Отговор: Отопление на газ

    Относно топлопроводимостта, тук не смятам, че трябва да се спори Термични свойства: Коефициент на топлопроводност на различни материали
    Относно моят опит с двата типа радиатори: и двете стаи са една до друга с по 2 външни стени и еднакви размери, като стаят с панелния е с вътрешна изолация и пвц дограма, стаята с алуминиевия е без изолация и двойна дървена дограма, която е под всякаква критика, ще я сменям скоро, и двата радиатора са със сходна площ, така че на база моят опит, моето мнение е, че алуминиевият радиатор излъчва повече топлина, при температура на водата по-ниска от 40гр., в стаята с панелния умирам от студ, трябва да поддържам поне 55гр. Не случайно охлаждащите радиатори в техниката са от алуминий, не случайно при еднакви размери алуминиевият радиатор е с по-високо мощност от панелния.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #362

    Отговор: Отопление на газ

    Явно панелният ти е ментак, има такива

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #363

    Отговор: Отопление на газ

    Е ти на Лазар ще обясняваш как е устроен света в неговия свят стоманата е по силна от всичко няма халумин няма мед всичко е стомана. Но такъв е живота какво да се прави хората си знаят природните закони фриволно си пишат а хората дето не са чули изобщо какво е газ какво е инсталация какво е радиатор могат само да четат и да пълнеят напоследък се замислям защо съм наддал явно е от четене в тия форуми но пусто не мога да се откажа какво да се прави.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #364

    Отговор: Отопление на газ

    Щом ти е интересно - няма лошо да четеш, с писането не прекалявай, просто не се чувствай длъжен да отговаряш и да даваш съвети

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #365

    Отговор: Отопление на газ


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #366

    Отговор: Отопление на газ

    Термостата съм го настроил от 06:00 ч до 23:00 ч на 21оС, от 23:00ч до 06:00ч на 18оС, като хистерезиса е настроен на 0,5 градуса. Поддържам температура на водата от 65оС на водата, а на БГВ 42оС.





    Защо държиш темп. на 65гр.За да работи в кондензен режим котела от тук ,колкото съм чел темп. трябва да е до 55гр.Като гледам имаш големи радиатори,защо не намалиш на 50гр и да вдигнеш градусите на 22през деня ,а през нощта колкото искаш..Имам чувството ,че на тези 65гр. като ти работи вдига бързо 21гр в стаята и изключва и така работи на макс котела и не може да модулира. и да намали мощноста си.Аз съм етаж от къща -4стаи,кухня и коридор,баня и тоалетна заедно.6 радиатори са.От 5.30ч до 21.00 съм на 22гр,останалото време на 21гр.На 50гр ми е водата и сега правя 5-6 куб на денонощие..Нещо има не както трябва при теб.Или имаш големи загуби.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #367

    Отговор: Отопление на газ


  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #368

    Отговор: Отопление на газ

    Грешката е моя водата за отопление е 60оС.
    1. Как да разбера дали котела ми влиза в кондензен режим?
    2. Избрал съм този котел защото ми се струва, че е добър в предвид цената му.
    3.Радиаторите ми са панелни защото са ми от старата система на дърва.
    4.Не търся под вола теле, а просто искам да знам дали разхода е нормален и естествено да извлека максимум полза, с ваша помощ разбира се от опита, който имате.
    На въпроса относно климатиците мога да кажа следното:
    Самия аз се занимавам с монтаж и поддръжка на климатици и климатични системи. Монтирал съм и доста термопомпи, дори съм си правила моя. Бил съм и на дърва, бил съм и на климатици. Наясно съм, че с газта е по-скъпо, но комфорта е друг. Лично аз го установих в тези два месеца, както и при посещение при други потребители.
    Ще вдигна температурата на 22оС да видя как ще се държи.

  11. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #369

    Отговор: Отопление на газ

    Весела Коледа на всички. Котела ти е в кондензен режим до 55С на връщащата вода към котела. Опитай да намалиш тези 60С на водата и виж дали ще те топли - разхода ти ще падне, но ако го няма комфорта, значи радиаторите ти са малки и с ниска температура на водата няма да стане. При тези външни температури моята система работи при 48С и стайна 22 - 22,5С

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #370

    Отговор: Отопление на газ

    Виж сега, всичко ти е наред, няма какво да се притесняваш. Този Salus обаче, който си му сложил е като на свинче звънче. Сложи му някой термостат от номенклатурата на Бош и ще видиш как котелът ще заработи по друг начин, а ти няма постоянно да се притесняваш дали си избрал правилната температура на водата. Котелът сам ще избира най-подходящата температура. Добре е да сложиш и магнитен филтър на входа, щом радиаторите са ти останали от каминката

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #371

    Отговор: Отопление на газ

    Ще сложа безжичен бош, но ще е догодина, тъй като сега финикийските знаци са към края, а и КАТ помогнаха много за свършването им. Имам филтър, както на отоплителната система, така и на студената вода. Преди да включа газовия котел източих цялата система, като я оставих да се промива с течаща вода около 20-30 минути, не знам дали е било достатъчно. Сега ще направя водата на 55оС и ще вдигна температурата на 22оС. Но въпроса ми е как да разбера дали котела влиза в кондензен режим. Техниците които ми правиха фини настройки на котела ми казаха, че кондезния режим му е от 57 до 65 оС.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #372

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Нещо невярващо гледаш и се чудиш май.Сега слязох до газовото табло ,и за 24часа 5куб. показва газомера.По нагоре съм написал на колко държа температурите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #373

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от jinio Виж публикацията
    Но въпроса ми е как да разбера дали котела влиза в кондензен режим. Техниците които ми правиха фини настройки на котела ми казаха, че кондезния режим му е от 57 до 65 оС.
    Всеки различно тълкува понятието "кондензен режим". Теоретично това е под 55*С на връщащата вода, което означава 70-75*С на подаващата. В действителност конденз се отделя дори и при 80*С, но колкото температурата на водата е по-ниска, кондензът е повече, т.е. повече топлина се усвоява от фазовия преход. Можеш да се убедиш сам, като разкачиш тръбата за отвеждане на конденза и задаваш различни температури за да следиш количеството на отделения конденз
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #374

    Отговор: Отопление на газ

    Лазаре, според теб на колко ще е добре да държа температурата на водата. Друго открих, в началото хистерезиса ми бе на 1,0 оС, като после го направих на 0,5. Вчера ми направи впечатление, че на термостата цифрите са на чифт и като включва и изключва все едно си е на 1 градус. Снощи направих хистерезиса на 1.0 оС и установих, че има по-малък разход. Засега мисля да го оставя на 1 градус, 55оС на водата и 22 в стаята и ще видя как ще се държи през следващите дни. Лично мене и температура от 12-15 градуса ме устройва, тъй като имам винце, ама моята пепелянка и децата искат по топло.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #375

    Отговор: Отопление на газ

    Даааа тълкуването му е майката добре че кондензацията не беше закон гласуван в нашето народно събрание. Това с конденза е търговски трик просто за да има ефективност технологията така както е в промишлеността щото там се използва от както има промишленост котела ви нямаше да е толкова малък а щеше да заема много по голямо място. иначе всеки има право да си кондензира колкото си иска с каквото си иска и когато си иска затова мога да ви пожелая приятно кондензиране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе