Страница 27 от 36 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #391

    Отговор: Отопление на газ

    Ако си мислиш, че цената на тока вечно ще се определя по начина по който се е определял до сега, трябва да те разочаровам. Ще дойде ден, в който енергийните обекти построени от бай Тошо да бъдат затворени, или да се приведат в приемлив за днешните изисквания вид. Цената на тока ще стане най-малкото двойна на досегашната, в енергийния пазар всичко ще си дойде на мястото. Цената на топлото за отопление с термопомпа ще стане съизмерима с цената на отопление с газ и конкуренцията ще придобие съвсем друг вид.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #392

    Отговор: Отопление на газ

    PPP1, пак не си чел достатъчно из темите. Отдавна сме го коментирали това, че цената на тока е политическа величина, че на природен газ сме твърде малко като брой потребители, за да има политическо значение от социално недоволство. Но е факт, че все повече жилища са по 50-60м2, с добра изолация и дограма и се отопляват със сравнително малък разход на природен газ.
    Иначе в газовите теми почти винаги се повтаря следната случка - появява се периодично някой гуру, който да ни налее за пореден път акъл и наука в главите. Лошо няма, но вече сме го минали този урок. Който научил нещо, научил.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #393

    Отговор: Отопление на газ

    Точно този факт е важен щото едни хора с две стайчета най много три защото съвременното стоителство е такова че 60 квадрата са три малки стаи останалото е тераси общи части и незнам си какви тъпотии пишат за 10 кубика и този господин с 4-5 стаи си е мислел че ще ще стигне тия показания няма как да стане аз това обяснявам а други го навиват че режима не бил кондензен незнам си какви щуротии термостат да сложел не знам си какво да направел радиаторите били малки да си вземел по 100000 ребра във всяка стая и темподобни.Просто това е действителността която повечето хора не искат да приемат че щом са на газ ще плащат не могат да надвият природата.Почти всичките ми познати са на газ стискат зъби и плащат това е жестоката истина а не кондензни режими термостати и темподобни даже на един приятел аз съм му правил парното но чудеса не се случват когато се ползва скъп енергоизточник.Аз в никакъв случай не прокламирам срещу използването на газ за отопление може би сте ме разбрали грешно всеки си има глава на раменете и парички в джоба всеки има правото да открие сам за себе си колелото колкото и болезнен да е този процес. Аз пиша от време на време просто да се развенчаят някои митове и четящия ако е способен да разбере да си направи равносметка в какво се е забъркал защото като чета виждам че повечето хора пишат разочаровани от сметките а определени хора им обянсяват че едва ли не те знаят някой метод как да стане по евтино за съжаление няма такъв. И накрая мога да пожелая на всички приятно посрещане на новата година и по малко сметки за газ
    VanDan одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #394

    Отговор: Отопление на газ

    PPP1, като 1. не се оплаквам от отоплението на газ; 2. изобщо не четеш какво са написали другите; 3. не се оплаквам от разхода, а просто питам дали е нормално; 4. не живея в две три стаи, а в едно фамилна къща в която само антрето ми е по-голямо от панелката в която пребиваваш и която отопляваш сигурно с една 12 фуджицо или си взел некой дайкин и си мислиш, че имаш климатик; 5. не на последно място попитах за съвет, а не за разяснения, ако беше прочел поне изречение от това, което съм написал щеше да разбереш, че не съм бос в някои области. НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ И ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ!
    Lazar, bobivg и Icata69 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #395
    Типично изказване на българин. Обяснението ми за стаите беше във връзка с разхода но ти не се посвени да се похвалиш че живееш в къща и то каква само фамилна била с голямо антре направо да се пукнеш от яд. Явно нищо не си разбрал поне климатика си познал фуджицу е. Аре весело посрещане и не се озлобявайте много не е добре за кръвното

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #396

    Отговор: Отопление на газ

    Чнг момчета и момичета. В газовите теми никога не е имало лош тон. Нека тази традиция се запази и занапред.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #397

    Отговор: Отопление на газ

    За много години. Пожелавам на всички здрава и щастлива година и котлите ви да кондензират през цялата зима. Ван дан тона е такъв съобразно това каква каша ти е в главата аз от юношеските си години не обръщам внимание на подобни излияния само ги констатирам и коментирам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #398

    Отговор: Отопление на газ

    За много години на всички! Нека новата 2020 година ви донесе здраве, щастие и късмет, както и професионални и лични успехи! Днес ми пристигна сметката за газта, която е 276лв, за периода от 01.12.2019г до 31.12.2019г. За сравнение за периода от 13.11.2018г. до 10.12.2018г имам 293лв ток, при положение, че в средата на ноември "още ходим на море". Към тези 293лв от показания период за 2018г, прибавете и малко дърва, тъй като около никулден започнахме да припалваме и печката. Сега нека специалистите да сметнат. На мен лично ми е изгодно да се топля на газ.
    bobivg одобрява това.

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #399

    Отговор: Отопление на газ

    Разход от 1.1.2019 до 31.12.2019 г., 1017 м3 газ , 944,32 лв. Отопляема площ 80 м2. Поддържана температура 21 - 22*С през деня, 19,5*С нощем. Котел Eolo Maior 24 kW.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    9
    #400

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,нормално ли е котела в on/of режим 5мин да работи и 15 да почива,като за 24 часа изгаря 6
    м3 газ.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #401

    Отговор: Отопление на газ

    На разход 6м3 на 24ч. трябва много да се радваш за януари и февруари. Най-вероятно нямаш стайно управление по температура на въздуха, за да се включва и изключва толкова често.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #402

    Отговор: Отопление на газ

    6м3 не са нищо за това време,но има много неизвестни дето не си ги посочил.Изобщо е много ала-бала така както питаш.Вид помещение,големина,изолации,темп.която потдържаш.И ми се струва,че не е както трябва нещо при теб както работи котела 5мин на 15мин.На температура на водата ли си или на температура на помещението.Не знам какво си задал.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    9
    #403

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    На разход 6м3 на 24ч. трябва много да се радваш за януари и февруари. Най-вероятно нямаш стайно управление по температура на въздуха, за да се включва и изключва толкова често.
    здравей,имам carv2 обаче щом казвате,че се включва често явно изолацията идва малко.поддържана темп 23градуса.

    Апартамент, 60 кв.м. отопляема площ. С външна изолация 5 см . Има 2 см вътрешна на таваните.

    спалня -14м2 с изложение север- 1 х 600/1400 тип 22
    Дневна - 20м2 с изложение североизток - 1 х 500/1800 тип 22

    Кухня
    - 12м2 с изложение север - 1 х 600/1200 тип 22

    коридор - 8м2 - 1 х 500/1200 тип 22
    баня+WC - лира NBR 1040/400
    Котел едноконтурен victrix 2-12
    Бойлер - tesy 100 л , 3 kW, д. серп. 18.5 kw
    Този пост е редактиран от zicoo; 21-01-20 в 22:02.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #404

    Отговор: Отопление на газ

    Добре си, не го мисли. С трици маймуни не се ловят.
    VanDan и zicoo харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #405

    Отговор: Отопление на газ

    Човекът топли 60м2 с тези 6м3. Не съм фен на това. И кое му е лошото време, по-малко от -8 няколко пъти не е падало тази зима

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 36 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе