Страница 28 от 36 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 527

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    9
    #406

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Човекът топли 60м2 с тези 6м3. Не съм фен на това. И кое му е лошото време, по-малко от -8 няколко пъти не е падало тази зима
    от началото на месеца изразходени 123
    м3,като до вчера термостата беше в режим аuto.смених го на ръчен да видим как ще се отрази.

    Явно че съм на първи жилищен етаж и че засега няма топлещи съседи си казва думата
    Този пост е редактиран от zicoo; 21-01-20 в 23:19.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #407

    Отговор: Отопление на газ

    Дай му съвет тогава как да ги намали. От празни приказки файда няма. Почвай с увеличаване на радиаторите, модулациите и прочие. За мен разхода му е ок.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #408

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Дай му съвет тогава как да ги намали. От празни приказки файда няма. Почвай с увеличаване на радиаторите, модулациите и прочие. За мен разхода му е ок.
    Аз не съм спец, но това което предлагаш е ок според мен. Но мисля, че там има някаква грешка в управлението на котела. Или затворени радиатори(чрез вентили) или знам ли какво...Имам двама колеги, които топлят апартаменти хамбари, над 130 м2, с малко над 100 лв на месец, в това число и БГВ. С малки деца е единият, в различни квартали са, не е от един строител. И двамата са с преоразмерени, сметнати все пак де, радиатори и по-ниска темп на котелът.
    Господинът ще отиде на 180 м3 за месец, което може би е и толкова лева...

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    9
    #409

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз не съм спец, но това което предлагаш е ок според мен. Но мисля, че там има някаква грешка в управлението на котела. Или затворени радиатори(чрез вентили) или знам ли какво...Имам двама колеги, които топлят апартаменти хамбари, над 130 м2, с малко над 100 лв на месец, в това число и БГВ. С малки деца е единият, в различни квартали са, не е от един строител. И двамата са с преоразмерени, сметнати все пак де, радиатори и по-ниска темп на котелът.
    Господинът ще отиде на 180 м3 за месец, което може би е и толкова лева...
    при делта т 25 имам радяторна мощ над 3 кw,така че проблема не е там а другаде.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #410

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз не съм спец, но това което предлагаш е ок според мен. Но мисля, че там има някаква грешка в управлението на котела. Или затворени радиатори(чрез вентили) или знам ли какво...Имам двама колеги, които топлят апартаменти хамбари, над 130 м2, с малко над 100 лв на месец, в това число и БГВ. С малки деца е единият, в различни квартали са, не е от един строител. И двамата са с преоразмерени, сметнати все пак де, радиатори и по-ниска темп на котелът.
    Господинът отиде ще на 180 м3 за месец, което може би е и толкова лева...
    zicoo сега гори по 6 кубика на ден по 9kWh e 54kWh енергия на ден. Разделено на 24 часа е 2,24kW на час. Това за три стаи плюс баня и коридор и 23 градуса навсякъде. В това число е и топлата вода, като дори не знаем какво му е потреблението. На първи етаж без топлещи съседи!!!
    2,25kW на час - една духалка. С колко според теб може да му се свали още разхода, а? С каква инвестиция? Aко котела не беше едноконтурен Victrix 2-12, а някой двуконтурен 4-24 щеше да се почне, че е голям, че не знам си какво.
    Твоите колеги или те баламосват с техните 3-3,5 кубика на ден(около 1кW на час), или стоят на студено, или някой ги топли или не живеят в България. Та те по добре да си изключат котлите и да добавят по две крушки с нажежаема жичка във всяка стая и пак ще стоят на топло, светлото ще им е бонус. Аман от глупости вече! С мощност 1kW топлели апартаменти по 130квадрата, а енергия за топлата вода вземат от пространствено времевия континиум. Пускате бръмарите в главите на хората и те почват да си мислят че нещо не им е наред със системите. И се почват едни теми и локуми, всяка година едно и също.
    Този пост е редактиран от espace; 22-01-20 в 05:50.

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #411

    Отговор: Отопление на газ

    Еее най накрая да напише някой нещо с акъла си аз това им го повтарям от незнам си колко време и какъв ли не ме наричаха. Обяснявал съм 10000 пъти че има простички ясни и неотменими природни закони но никой не ще да повярва всеки бута разхода до стойности които дори не са възможни разни хора лъжат други разни хора и те се хващат като шарани изобщо мила родна картинка. Най накрая се появи и друг разумен човек който да констатира простата и жестока истина която в този форум никой не я обича. Дано се нароят още хора като тебе и да се сложи край на лъжите и хората които искат да се отопляват на газ да го правят информирано и да знаят че ги чака плащане а не някой да им говори че трябвало радиатори трябвало изолация незнам си какви неща просто им трябват ПАРИ ако нямат ПАРИ в момента да не се хващат в този капан след време ако е рекъл ГОСПОД да спечелят ПАРИ да си пускат газ.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #412

    Отговор: Отопление на газ

    Абсолютно съм съгласен с казаното от espace и адмирирам стореното в опит да помогне, но аман от неразбиращи празнодумци със свободно време като РРР1 !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #413

    Отговор: Отопление на газ

    Разходите са много относителна величина. Винаги съм давал за пример един приятел. Първо беше на квартира в блок целия на ТЕЦ. Никой не се отказал, съответно, никой не краде, входа целия топъл още от входната врата. Плащаше под 100лв.. После си купи един малък апартамент, във вход, в който ползваха общо локално парно с котел в мазите им. Тръби и комин минаваха през апартамента му, само с 1 външна стена. Той хитрец се водеше, че не ползва, защото свали радиаторите и не им плащаше. Вътре без отопление не падаше под 20гр. и в студено време. Най-много да пусне един евтин климатик, който беше взел. Като си дойде в родната къща до нас и като почна на газ да си му харчи по 12-15м3 през по-студени месеци и се върна към стария си котел на дърва. Няма съседи да топлят, външни стени бол, нямаше и на цялата къща изолация.
    РРР1, много преди ти да се регистрираш в този форум сме го писали това, че отоплението на природен газ е комфортно и по-скъпо от някои друг вид отопление - климатици и твърдо гориво. Силно зависи от цената на природния газ, от конкретни специфични неща като изолация, съседи, система, температури и т.н.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #414

    Отговор: Отопление на газ

    Аз спирам да ви лъжа.
    Само ще напиша - 96 лв за ноември, 107 лв за декември 2019 в акаунта на Овергаз на единият колега, гледам го ей сега пред мен ми го показва. И не е морж, с три деца са. Няма бойлер, БГВ проточно от котелът. Среден етаж, с комшии отвсякъде. Не знаех, че zicoo е на първи етаж и не го топлят от никъде, все едно е в къща. Другият колега го няма още, но той е на последен етаж, сам апартамент и с някакъв поръчков бойлер. Може да ги броите 3 стаи, но моят първи етаж е над 2 пъти по-голям от неговите 60м2. Ако спра отоплението на вторият етаж на къщата ще имам по-малки сметки за газ от неговите 180м3. С подово съм и салус, който само следи да не пада под 22.4.
    Нещо не му е наред в управлението или настройките на котелът според мен, но кой съм аз да давам акъл. На топлофикация за 3-стаен външен плащам 1100 на година.
    Но стига фантазии и сънища, плащайте си сметките редовно !

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #415

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Разходите са много относителна величина. Винаги съм давал за пример един приятел. Първо беше на квартира в блок целия на ТЕЦ. Никой не се отказал, съответно, никой не краде, входа целия топъл още от входната врата. Плащаше под 100лв.. После си купи един малък апартамент, във вход, в който ползваха общо локално парно с котел в мазите им. Тръби и комин минаваха през апартамента му, само с 1 външна стена. Той хитрец се водеше, че не ползва, защото свали радиаторите и не им плащаше. Вътре без отопление не падаше под 20гр. и в студено време. Най-много да пусне един евтин климатик, който беше взел. Като си дойде в родната къща до нас и като почна на газ да си му харчи по 12-15м3 през по-студени месеци и се върна към стария си котел на дърва. Няма съседи да топлят, външни стени бол, нямаше и на цялата къща изолация.
    РРР1, много преди ти да се регистрираш в този форум сме го писали това, че отоплението на природен газ е комфортно и по-скъпо от някои друг вид отопление - климатици и твърдо гориво. Силно зависи от цената на природния газ, от конкретни специфични неща като изолация, съседи, система, температури и т.н.
    Аз никога не съм имал самочувствието че съм открил топлата вода за разлика от повечето хора в тоя форум просто аз съм един скромен изследовател на лъжата и измамата къде изказани нарочно къде без пишещия да иска но подобен вид лъжи и измами главно засягат егото на пишещия в това няма нищо лошо естествено хора сме човещинка си е. Обаче покрай тия самозадоволявания ми направи впечатление че разни хора шараноподобни се хващат на тия приказки и после пишат че имали проблеми а лъжеписците им помагат в кавички с най невероятни твърдения. Последния пример за това което говоря е свързан с лазар който е гост лектор по отопление от друго измерение той се съгласява със същите констатации написани от друг но не и от мен което е направо смехотворно и много ме забавлява.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #416

    Отговор: Отопление на газ

    Ето ви един пример за относителност на разхода на газ. Декември 2018 - 300 лв. Декември 2019 - 100 лв. Жилището е едно и също (около 80 кв. без балкони, общи части и т.н.), но живеят различни хора с различни навици и не по-малко важно - сега има съседи (топлолюбиви при това май). Инсталацията не е пипана - котелът си е двуконтурен с нисък минимум, но работи с обикновен on/off термостат. Радиатори, колкото искате, но модулация реално няма. Моржове сега не се виждат, за преди е ясно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #417

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ето ви един пример за относителност на разхода на газ. Декември 2018 - 300 лв. Декември 2019 - 100 лв. Жилището е едно и също (около 80 кв. без балкони, общи части и т.н.), но живеят различни хора с различни навици и не по-малко важно - сега има съседи (топлолюбиви при това май). Инсталацията не е пипана - котелът си е двуконтурен с нисък минимум, но работи с обикновен on/off термостат. Радиатори, колкото искате, но модулация реално няма. Моржове сега не се виждат, за преди е ясно.
    Аз ще си позволя да продължа тази числова редица декември 2020-50лв, декември 2021-30лв, декември 2022-10лв, декември 2023-1,20лв., декември 2024-0.85лв., декември 2025-0,00лв., декември 2026- -30,00лв., декември 2027 - -100,00лв., декември 2028-нобелова награда за физика, декември 2029-нобелова награда за цялостно творчество., декември 2030 - отвлечен от извънземните и заведен на тяхната планета за решаване на някои проблеми на термодинамиката. декември 2031 - галактически експерт по отопление, декември 2032 - експерт с равни способности на лазар, 2033- по-добър от лазар.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #418

    Отговор: Отопление на газ

    РРР1, официално те предупреждавам да спреш да пълниш темите от раздела с твоите глупости! Досега нищо смислено не си казал, с нищо не си помогнал на никого, само спамиш. Не си нито потребител на газ, нито специалист за да помогаш със знания, но си на всяко гърне похлупак, тъй че раздел Отопление няма нужда от твоите мнения. Разбрахме, че си отказал от газа, защото ти е било скъпо, разбрахме, че си чувал, че физиката имала закони, но стига толкова! Мислех, че ще се усетиш сам и ще спреш, но не би!

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #419

    Отговор: Отопление на газ

    Нито експерт смятам да ставам в тази област, нито търся нобелова награда. Всичко е елементарна физика (но не тази на празнодумците). Едно е при съседите ти да е около 5 градуса, а при теб 25; съвсем друго е при тях да е 25, а при теб 20. Достатъчно е човек да си направи елементарна сметка на загубите за двата случая и ще види за какво иде реч. Разбира се, много по-лесно е да се дрънкат глупости.
    PS: Тя физиката важи и за климатиците, но някои хора не го осъзнават. Разликата в отоплението на газ и климатици въобще не е толкова голяма като цена. Особено като се вземе под внимание фактора топла вода. С оглед на началните инвестиции, които се правят, е малко смешно да се коментират 100-ина, 200 лв на година.
    Този пост е редактиран от Vizi; 22-01-20 в 11:57.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #420

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Дай му съвет тогава как да ги намали. От празни приказки файда няма. Почвай с увеличаване на радиаторите, модулациите и прочие. За мен разхода му е ок.
    И аз мисля , че е ок.Аз със стаен термостат на 21 градуса денем и на 19 нощем сега засичах- 5.5 кубика на ден.Обаче хола ми с кухненския бокс е 42 м2 и слънце там не огрява- северен е, а пък там най много седим. От единия край на стаята до бокса имам около един градус разлика и ще трябва да местя май термостата.Сега, откакто смених два радиатора с по-големи и стайния термостат , нещата се подобриха, така като смятам.Ипак не мога да достигна мин мощност на котела , който е стар и почва от 10 кв - 34 кв, двуконтурен.Целият апартамент е с външни стени , само с вътрешна изолация 10 см вата картон и 10 см вата картон на таваните.имам две 4 вътр стени , от които две са лепнати до съседа , който топли, ама не винаги.Водата е на 60 гр изходяща от котела и при тази темп имам в момента около 6 кв мощности.Планувана е смяна и на останалите с по-големи, белким горе долу ги докарам до мин мощност, че не ми се кърти за нови.чиста отопляема площ 89 м2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 36 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе