Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #256
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Пичове аз като тъп проектант смятам и инфилтрацията към загубите на помещение...
    По никакъв начин не съм искал да обидя проектантите ОВиК или някой от пишещите във форума. Просто констатирам това, което съм наблюдавал в практиката си. Известна ми е и причината - за каквото е платил инвеститорът (а на него не му се плаща за нищо, особено извън конструкции и архитектура), това и получава. Моите познания в областта са от съпътстващи курсове към основното обучение и са на много по-ниско ниво. Не случайно не съм дал идея, че прозорците се изваждат от площта на стените - то има толкова много неизвестни в задачата, че...
    Този пост е редактиран от Vizi; 18-06-18 в 09:50.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #257

    Отговор: Отопление на газ

    Аз съм се занимавал с паркет бе хора.... Що очаквате от мен да си имам на идея от формули за радиатори , котлета , топлинни загуби и т.н. ...

    Така или иначе съм станал досаден... Предложение за бойлер ?
    Трябва да го сменя тоя и да взема със серпентина.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #258

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Taalgard Виж публикацията
    Аз съм се занимавал с паркет бе хора.... Що очаквате от мен да си имам на идея от формули за радиатори , котлета , топлинни загуби и т.н. ...

    Така или иначе съм станал досаден... Предложение за бойлер ?
    Трябва да го сменя тоя и да взема със серпентина.
    Погледни на сайта на Теси за бойлери с мощна серпентина. Има и BiLight и от по-новите модели със Wi-Fi ...
    Аз съм с Теси BiLight с мощна 18 kW серпентина 120 л. Почти 1 година вече съм доволен.
    Погледни през браузер подписа ми и ще видиш подробности.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #259

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Погледни на сайта на Теси за бойлери с мощна серпентина. Има и BiLight и от по-новите модели със Wi-Fi ...
    Аз съм с Теси BiLight с мощна 18 kW серпентина 120 л. Почти 1 година вече съм доволен.
    Погледни през браузер подписа ми и ще видиш подробности.
    Благодаря ,
    Има 2 оферти на един и същи бойлер ама не пише колко киловата е серпентината...
    Избрах си от менюто 18.5 киловата.
    Електрически бойлер със серпентина TESY 120л, 3kW, с вертикален монтаж, BiLight GCV9SL 12044 30 B11 TSRP

    Не знам дали е реклама... ако е така , моля за извинение.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #260

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Taalgard Виж публикацията
    Аз съм се занимавал с паркет бе хора.... Що очаквате от мен да си имам на идея от формули за радиатори , котлета , топлинни загуби и т.н. ...
    Точно затова трябва да се довериш на някой без да му се бъркаш в работа и той да носи цяла отговорност. Иначе всеки нещо поназнайва от нещо друго което не му е работа и после ако има проблем отговорността се размива и кой прав кой крив няма как да се докаже и кой носи отговорността не е ясно.
    Ако им кажеш искам това, това и онова те ще ти го монтират и после, ако мръзнеш какво ще стане? Ми ти каза, че това искаш това ти сложихме ......
    Всички изпадаме в подобна ситуация ежедневно, но това е положението мина времето когато всеки разбираше от всичко и си правеше сам. Не че е невъзможно да си го направиш сам, но дали си заслужава усилията всеки сам си решава (не говоря само за отоплението).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #261

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Точно затова трябва да се довериш на някой без да му се бъркаш в работа и той да носи цяла отговорност. Иначе всеки нещо поназнайва от нещо друго което не му е работа и после ако има проблем отговорността се размива и кой прав кой крив няма как да се докаже и кой носи отговорността не е ясно.
    Ако им кажеш искам това, това и онова те ще ти го монтират и после, ако мръзнеш какво ще стане? Ми ти каза, че това искаш това ти сложихме ......
    Всички изпадаме в подобна ситуация ежедневно, но това е положението мина времето когато всеки разбираше от всичко и си правеше сам. Не че е невъзможно да си го направиш сам, но дали си заслужава усилията всеки сам си решава (не говоря само за отоплението).
    Така да бъде както го казваш.
    Ти прочете ли поста ми с Корсата където се доверихме на 3 майстори и сега Корсата е с предадени номера ?....
    Дядо ми и баба ми ме научиха на едно доста поучително нещо - Недей да казваш ОП преди да си скочил !
    Постнал съм оферта от предприемач с 24 киловата котле !
    Като доидат високите сметки "тоя" където му се бъркам ли ще ми плати сметките ?!
    Твоя милост да не забрави един от последните си постове дето се отказа да смяташ и ми каза да видя какво ми е предложено преди това ?!

    Ако имаш желание ми помогни господин смятам и не искам , ако нямаш желание недей да спамиш темата !

    Нямам никакво желание да те обиждам. Не го приемай лично.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #262

    Отговор: Отопление на газ

    Остави предприемачът!
    Намери си проектант.
    Да изчисли -топлозагуби,необходима мощност,хидравлика на инсталация.
    Да ти препоръча подходящ котел за инсталацията/мощност и добра поддръжка за твоя град/.
    Само по този начин ще имаш ефективна система/добро отопление и ниски сметки/.
    Успех!
    pepitoff одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #263

    Отговор: Отопление на газ

    В много от новите блокове радиаторите са сложени колкото за бог да прости и то по проект. За съжаление в БГ се налага да се разбира от всичко. Най-малкото, за да уцелиш порядъка и да отсееш плявата. След това лесно ще си избереш кой да проектира и/или прави.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #264

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Taalgard Виж публикацията
    Така да бъде както го казваш.
    Ти прочете ли поста ми с Корсата където се доверихме на 3 майстори и сега Корсата е с предадени номера ?....
    Дядо ми и баба ми ме научиха на едно доста поучително нещо - Недей да казваш ОП преди да си скочил !
    Постнал съм оферта от предприемач с 24 киловата котле !
    Като доидат високите сметки "тоя" където му се бъркам ли ще ми плати сметките ?!
    Твоя милост да не забрави един от последните си постове дето се отказа да смяташ и ми каза да видя какво ми е предложено преди това ?!

    Ако имаш желание ми помогни господин смятам и не искам , ако нямаш желание недей да спамиш темата !

    Нямам никакво желание да те обиждам. Не го приемай лично.
    Виж сега, ако искаш двуконтурен котел - то няма друг начин, защото най-малкият такъв е 24кВт. Много клиенти не искат да чуят за отделен бойлер, щото комшията имал само котел, пък аз го карам да слага и бойлер! Все пак новите котли за с голяма степен на модулация, не са като старите и минималната им мощност е 3-4 кВт, а преди с такава минимална мощност бяха най-малките 12кВт котли. Така че не се вживявай много че са ти предложили 24кВт котел. Колкото до топлозагубите - също не са толкова многоопределящи за оразмеряване на радиаторите. Какъв е смисълът да се смятат топлозагуби с точност до петия знак след запетайката и накрая да се слагат тройно по-големи радиатори? Както казаха колегите - избери си някоя по-надеждна фирма и и се довери (поне привидно. Гледай да не се месиш много, като им оставиш отговорността на тях. Успех!
    pepitoff одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #265

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте на всички.
    Бих искала да ме посветвате при избор на котел на газ или да ми препоръчате такъв. Предстои ни да прекараме газ, имаме няколко оферти, но след всичко което изчетох май нямаме добро предложение за котел. Та първо сме в район с много твърда вода, апартамента е 88 кв. вътрешен с вътрешна изолация само на таваните и външните стени. Котлите които ни предлагат са Bosch, Di Dietrich, Vissmman, Ariston, Baxi, Vitrix Imergas, Rielo, Искаме кaчествен и икономичен котел бихте ли ми препоръчали, а също и какви да са радиаторите стоманени или алуминиеви. Моля ви за мнение

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #266

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Ceci Виж публикацията
    Здравейте на всички.
    Бих искала да ме посветвате при избор на котел на газ или да ми препоръчате такъв. Предстои ни да прекараме газ, имаме няколко оферти, но след всичко което изчетох май нямаме добро предложение за котел. Та първо сме в район с много твърда вода, апартамента е 88 кв. вътрешен с вътрешна изолация само на таваните и външните стени. Котлите които ни предлагат са Bosch, Di Dietrich, Vissmman, Ariston, Baxi, Vitrix Imergas, Rielo, Искаме кaчествен и икономичен котел бихте ли ми препоръчали, а също и какви да са радиаторите стоманени или алуминиеви. Моля ви за мнение
    Здрасти,
    Това което започваш му се вика "Ходене на Богородица по мъките"
    Нищо лично

    Lazar при всичкото четене което претърпях , научих доста. Имам предвид какви възможности имам за етажа си. Въобще не е трудно като дойдоха тези хора да кажат - при твоите стаи , изолация , квадратура , кубатура... можеш да избираш това и това.

    Те гледат да си набутат работниците , взимат си парите и въобще не им дреме за клиента....

    Благодарности на Vizi за отделеното време.

    Ако имате нужда от съвет или човек свързан с паркет /естествен/ , скара , обличане на стени , външна облицовка и т.н. с радост ще ви помогна.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #267

    Отговор: Отопление на газ

    [QUOTE=Taalgard;878839]Здрасти,
    Това което започваш му се вика "Ходене на Богородица по мъките"
    Нищо лично



    Вече го разбрах, но нямам друг избор ще трябва да го извървя.
    Ще съм много благодарна ако някои от вас ме посъветва и ми помогне.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #268

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Ceci Виж публикацията
    Здравейте на всички.
    Бих искала да ме посветвате при избор на котел на газ или да ми препоръчате такъв. Предстои ни да прекараме газ, имаме няколко оферти, но след всичко което изчетох май нямаме добро предложение за котел. Та първо сме в район с много твърда вода, апартамента е 88 кв. вътрешен с вътрешна изолация само на таваните и външните стени. Котлите които ни предлагат са Bosch, Di Dietrich, Vissmman, Ariston, Baxi, Vitrix Imergas, Rielo, Искаме кaчествен и икономичен котел бихте ли ми препоръчали, а също и какви да са радиаторите стоманени или алуминиеви. Моля ви за мнение
    Много ми е интересно при такъв богат избор на котли как да няма подходящ за жилището ви. Предполагам, че ако цитирате точните модели, ще се включат някои от професионалистите (или ползвателите) и ще ви кажат поне какво не става за вашия случай. За точно определяне на вид радиатори очевидно никой няма да се хвърли да прави подробни сметки. Това би следвало да го направи човекът/фирмата/фирмите, на който ще възложите да проектира и/или изгради инсталацията. Друг въпрос е на кого ще попаднете. И още по-друг въпрос каква отговорност носи той и ако оплеска нещо дали наистина ще я поеме.
    Що се касае до стоманени или алуминиеви радиатори - въпрос на вкус най-вече. Мога да го кажа с увереност и без да съм специалист.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #269

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Точно затова трябва да се довериш на някой без да му се бъркаш в работа и той да носи цяла отговорност.....
    Остава само да улучиш точния човек.
    Забелязвам, че никой не спомена "Търси човека "А" , живее в населено място "Б". Той ще ти свърши работа.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #270

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Много ми е интересно при такъв богат избор на котли как да няма подходящ за жилището ви. Предполагам, че ако цитирате точните модели, ще се включат някои от професионалистите (или ползвателите) и ще ви кажат поне какво не става за вашия случай. За точно определяне на вид радиатори очевидно никой няма да се хвърли да прави подробни сметки. Това би следвало да го направи човекът/фирмата/фирмите, на който ще възложите да проектира и/или изгради инсталацията. Друг въпрос е на кого ще попаднете. И още по-друг въпрос каква отговорност носи той и ако оплеска нещо дали наистина ще я поеме.
    Що се касае до стоманени или алуминиеви радиатори - въпрос на вкус най-вече. Мога да го кажа с увереност и без да съм специалист.
    Vizi - благодаря за отделеното време.
    Проблемат е че не съм компетентна по въпроса, затова се обърнах към вас. Незнам кой да избера, имам предвид като марка, качество. За радиаторите също се колебая какви да са. Всеки си хвали неговата стока като най-добрата. В голяма питанка съм.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Остава само да улучиш точния човек.
    Забелязвам, че никой не спомена "Търси човека "А" , живее в населено място "Б". Той ще ти свърши работа.
    Благодаря за отделеното време, но как да се доверя на човека А като говори че неговото е най-доброто и другото не става?????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе