Страница 29 от 36 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 527

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #421

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    РРР1, официално те предупреждавам да спреш да пълниш темите от раздела с твоите глупости! Досега нищо смислено не си казал, с нищо не си помогнал на никого, само спамиш. Не си нито потребител на газ, нито специалист за да помогаш със знания, но си на всяко гърне похлупак, тъй че раздел Отопление няма нужда от твоите мнения. Разбрахме, че си отказал от газа, защото ти е било скъпо, разбрахме, че си чувал, че физиката имала закони, но стига толкова! Мислех, че ще се усетиш сам и ще спреш, но не би!
    За разлика от други в тоя форум аз не налагам мнение просто констатирам факти никой не ви кара да ги четете многократно и пак ще обясня че аз развенчавам митове и легенди и моите писания не са за ваша консумация а за тези които влизат във разните теми и са станали обект на заблуждение за да могат ТЕ а не ВИЕ да направят един информиран избор и до колкото им стига умствения капацитет да преценят кое е истина и кое не аз затова пиша малко по популярно да е ясно за всеки.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Нито експерт смятам да ставам в тази област, нито търся нобелова награда. Всичко е елементарна физика (но не тази на празнодумците). Едно е при съседите ти да е около 5 градуса, а при теб 25; съвсем друго е при тях да е 25, а при теб 20. Достатъчно е човек да си направи елементарна сметка на загубите за двата случая и ще види за какво иде реч. Разбира се, много по-лесно е да се дрънкат глупости.
    PS: Тя физиката важи и за климатиците, но някои хора не го осъзнават. Разликата в отоплението на газ и климатици въобще не е толкова голяма като цена. Особено като се вземе под внимание фактора топла вода. С оглед на началните инвестиции, които се правят, е малко смешно да се коментират 100-ина, 200 лв на година.
    Тя физиката мой човек важи и за климатиците ама при климатиците делиш на 2 в най лошия случай а газта я плащаш по онова дето се върти колкото покаже толкова. Но какво да се прави тя физиката и нейната майка математиката не са виновни за пропуските ви в училище.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #422

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Тя физиката мой човек важи и за климатиците ама при климатиците делиш на 2 в най лошия случай а газта я плащаш по онова дето се върти колкото покаже толкова. Но какво да се прави тя физиката и нейната майка математиката не са виновни за пропуските ви в училище.
    Не че искам да влизам в спор с разбирач на физиката като тебе, ама да ти припомня, че изразходваната ел енергия "я делиш на 2", както казваш, но да ти припомня че 1кВтч ел.енергия в момента струва средно 20 стотинки, като разделиш на 2 прави 10 стотинки точно колкото струва и 1кВтч енергия от газ от мрежата. Разликите оттам нататък може да идват от правилно или неправилно избрани климатици, котли, радиатори, тръби, изпълнение и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #423

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не че искам да влизам в спор с разбирач на физиката като тебе, ама да ти припомня, че изразходваната ел енергия "я делиш на 2", както казваш, но да ти припомня че 1кВтч ел.енергия в момента струва средно 20 стотинки, като разделиш на 2 прави 10 стотинки точно колкото струва и 1кВтч енергия от газ от мрежата. Разликите оттам нататък може да идват от правилно или неправилно избрани климатици, котли, радиатори, тръби, изпълнение и т.н.
    Само да припомня говоря за най лошия случай а не за редовния случай между тия два случая има планина разлика. Но аз съм обещал на един господин вандам че по темата няма да говоря затова само припомням без да съм многословен.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #424

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    zicoo сега гори по 6 кубика на ден по 9kWh e 54kWh енергия на ден. Разделено на 24 часа е 2,24kW на час. Това за три стаи плюс баня и коридор и 23 градуса навсякъде. В това число е и топлата вода, като дори не знаем какво му е потреблението. На първи етаж без топлещи съседи!!!
    2,25kW на час - една духалка. С колко според теб може да му се свали още разхода, а? С каква инвестиция? Aко котела не беше едноконтурен Victrix 2-12, а някой двуконтурен 4-24 щеше да се почне, че е голям, че не знам си какво.
    Твоите колеги или те баламосват с техните 3-3,5 кубика на ден(около 1кW на час), или стоят на студено, или някой ги топли или не живеят в България. Та те по добре да си изключат котлите и да добавят по две крушки с нажежаема жичка във всяка стая и пак ще стоят на топло, светлото ще им е бонус. Аман от глупости вече! С мощност 1kW топлели апартаменти по 130квадрата, а енергия за топлата вода вземат от пространствено времевия континиум. Пускате бръмарите в главите на хората и те почват да си мислят че нещо не им е наред със системите. И се почват едни теми и локуми, всяка година едно и също.
    В този ред на мисли бих искал да запитам защо смятате, че при изгарянето на 1 м3 газ се отделя 9 кВ топлинна енергия.Не се заяждам, просто съм ровил и съм виждал всякакви данни-от 8 до 10.9 кВ.Според Аресгаз е 10.62 кВ/1 м3. Беше ми направило впечатление, че според източници от различни страни, калоричността е различна, по спомен най-висока от САЩ и Великобритания.
    Иначе при мен за декември 250м3, януари досега около 200.За апартамент 116 м2 и офис 45м2.Апартамента 21.градуса поддържам., офиса 18.Миналата година беше почти двойно, но поработих върху изолацията, а и зимата е по-мека и при нас.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #425

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от gamper Виж публикацията
    В този ред на мисли бих искал да запитам защо смятате, че при изгарянето на 1 м3 газ се отделя 9 кВ топлинна енергия.
    Предполагам, че espace има предвид, че толкова се усвоява, макар че съвременните кондензни котли имат КПД до 99%, но не трябва да задълбаваме толкова. 10 е по-кръгла цифра за сметки, но и 9 да вземеш разликата не е голяма.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #426

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,
    Моля да ми отговорите на следния въпрос – Ако засеченото показание на уреда за м. декември е 301 м. куб., а за януари 516 м. куб., колко е отчетеното количество в случая и колко трябва да заплатя при цена на газа 0.91 лв.?
    Не се шегувам. Сигурно въпросът ми ще Ви се стори тъп, но ще обясня причината, поради която го задавам, след като получа Вашия отговор.
    Този пост е редактиран от няма значение; 06-02-20 в 21:40.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #427

    Отговор: Отопление на газ

    Вече сметките не се смятат според м3, а отчетеното количество се преобразува чрез коефициент за всеки отделен доставчик в страната.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #428

    Отговор: Отопление на газ

    Благодаря за отговора, но при нас отчетеното количество е дадено първо в м.куб., а след това е преобразувано в МWh и се фактурира в тази единица. Тоест аз виждам изразходеното количество газ в м. куб.
    Изразходеното количество в моя случай би трябвало да е 516-301 = 215 м. куб. Така ли е?
    Този пост е редактиран от няма значение; 06-02-20 в 22:04.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #429

    Отговор: Отопление на газ

    Не мога да ви отговоря. Зависи от всеки конкретен доставчик, а те в България са няколко и се различават и по цени (понякога не малко, дори и за един доставчик, но за различни райони) и по методика на засичане и пресмятане и по изгледа на фактурите. Така че предполагам и при вас не може да се смята дължима сума само по показания на газомера в м3. Тя и цената вече не е за м3, а за MWh.
    Примерно при мен Арес газ (смениха преди време ЧТК като доставчик за Плевен) ми дава във фактуритe само стойности в MWh и за всеки месец има написан съответния за месеца коефициент. Като разгледах фактурите видях, че коефициента не е еднакъв за всички месеци, а понякога се променя дори и с малко. Няма никъде включени показания на газомер (начална-крайна стойност).
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-02-20 в 12:00.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #430

    Отговор: Отопление на газ

    Да, всичко това го установих при четенето на темите, свързани с отопление на газ. Не смятам обаче, че е нормално. Така се създават предпоставки за некоректно отношение от страна на доставчиците. Лично аз имам съмнение за такова. Няма как при показания на газомера за м. декември е 301 м. куб., а за януари 516 м. куб. да ми е вписано не 215 м. куб., а по-голяма стойност, също в м. куб., тоест има надписване и то не е малко. След това тази надписана стойност е превърната в МWh. Не е даден коефициент, но може да се пресметне, макар че в случая не ме интересува. Та, исках да проверя дали и при други потребители има надписване на сметките. В началото мислех, че аз греша, ама пък чак да не мога да извадя две числа, още повече, че проверих и с калкулатор. Установих, че това надписване е само в отоплителния сезон, тоест когато потреблението е по-голямо и не би предизвикало съмнение за некоректност.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #431

    Отговор: Отопление на газ

    Моите наблюдения са, че Декември отчитат обикновено малко по-рано и реално за Януари сметката обикновено е за повече дни и съответно в комбинация със средно по-ниските температури, се получава доста по-висока крайна цена. При газа разходът те удря директно, без закъснение и без изравняване. За това Януари и Февруари се получават тегави сметки (за сметка на това през лятото е пренебрежимо). При топлофикациите май не е така, защото там през последните години сметките за по-топлите месеци се поизравниха с тези за по-студените и ми се струва, че не е случайно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #432

    Отговор: Отопление на газ

    Бе при мен понякога може да удари и малко по-късно. Не знам точно в момента, но поне доскоро при нас засичаха на края на всяко тримесечие - примерно 01.01.2020-31.03.2020 и за януари и февруари плащам по 1/3-та от миналогодишното тримесечие 01.01.2019-31.03.2019, а в началото на април ми идва изравнителна фактура - остатъка от сумата според засеченото количеството общо за 3-те месеца, от която са извадени 2-те платени авансово фактури за януари и февруари.

  16. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #433

    Отговор: Отопление на газ

    И сега е така. Две авансови плащания и накрая на тримесечието изравняване. Но съм ги виждал да засичат всеки месец. Регистриран съм в системата им за електронни услуги и там е посочено старо, ново показание и разхода за всеки месец, макар и не веднага след засичането. Консумацията е показана във вид на диаграми. В раздел документи след като си платиш можеш да изтеглиш фактурата като pdf файл. Мярката в нея е в MWh, посочена е и представителната калорияност за месеца.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #434

    Отговор: Отопление на газ

    Още от времето на ЧТК имам регистрация във фирмения сайт за електронни услуги, но не бях влизал от известно време. Наистина има данни за показания на газомера от всеки месец. Интересно защо продължават с тримесечната система за плащане.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #435

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте, когато котелът отделя конденз, значи ли, че работи в кондензен режим и има ли някаква пряка корелация между количество отделян конденз и ефективност на работа на системата, сиреч колкото повече конденз се отделя, следователно толкова по-ефективно работи котела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 36 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе