Страница 31 от 36 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #451

    Отговор: Отопление на газ



    За сглобки нямам компетенции, но на резба с лента/калчища са! Белите тръби са проблемни!
    Знае ли някой как мога да сваля Т на изходящата вода на БГВ кръга?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 27-02-20 в 14:12.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #452

    Отговор: Отопление на газ

    https://shop.amigobg.com/userfiles/p...ns%202500W.pdf

    На стр. 29, т. 1b - можеш да намалиш мощността, но Т май не.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #453

    Отговор: Отопление на газ

    Тези връзки са податливи на термичните разширения и отхлабват, за това изискват периодично притягане, като ги стегнеш няколко пъти и ги забравяш. Аз вкъщи на слънчевия съм с подобни тръби и вече проблеми нямам, а там говорим за температури от над 90гр.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #454

    Отговор: Отопление на газ

    Koлега стягам ги пък и няма на къде повече, но този път почват да протичат от гайките на долу по самите тръби! Както каза получава се периодично някъде към година.

  6. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #455

    Отговор: Отопление на газ

    Смени тези връзки с прес фитинги и ще забравиш за пропуски. Колкото до сервизното меню на котела - всичко е написано в книжката за експлоатация, но няма кой да чете

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #456

    Отговор: Отопление на газ

    Сигурно ти слагат някакви нискокачествени фитинги, в този кръг мисля, че налягането е като в парната инсталация, така че не мога да си обясня на какво основание ще ти протичат, при положение, че и аз ползвам такъв тип връзки и проблеми нямам.
    Купи си качествени и ги смени и ако пак ти протекат, помисли за смяна на типа връзка. Но не виждам логика проблемът да е в темп. на водата при положение, че лично съм ги тествал при много по-високи температури, дори бойлер под налягане съм имал с такива връзки и не съм имал проблем след хубаво затягане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #457

    Отговор: Отопление на газ

    Icata69 благодаря за съвета.
    Аз не успях да намеря къде е обяснено за промяна на Т на водата за кръга на БГВ! Има настройка за Т на радиаторите, което съм го направил, но за БГВ не успях да настроя! Имам стаен термостат СR 100, но оттам можеш да настроиш температурата на водата в бойлера, а не на подаващата Т на водата за кръга! Ако нещо не съм разбрал ме поправете...

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #458

    Отговор: Отопление на газ

    Нали отчиташ факта, че с намаляване на температурата на водата затопляща бойлера, ще увиличиш времето за подгряване - с това и времето през което нямаш отопление през зимата. Мисля, че трябва да търсиш причината във фитингите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #459

    Отговор: Отопление на газ

    За това съм съгласен с теб Icata69. Именно за това не си направих труда до сега да променя настройката на Т на БГВ кръга. За фитингите ще говоря с майстора! Според Вас имали смисъл да сменя тръбите с лепящи се сиви водопроводни или да подменя само връзките с прес фитинги. Нямам намерение да пестя средства и искам този път да стане, както трябва за да не ми се налага пак да викам майстори!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #460

    Отговор: Отопление на газ

    Ако тръбата е калпава, фитингите ако ще и златни да са - все тая. Какво пише на тръбата?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #461

    Отговор: Отопление на газ

    Здравей Lazar.
    На тръбата си пише Classe 4 10 bar 60°, Classe 5 6 bar 80°, ... 70° така си продължава! Незнам какво производство са ако това имаш в предвид!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #462

    Отговор: Отопление на газ

    Щом не пише марка, значи нищо не очаквай от китайче "no name". Ако наистина е така - не се занимавай със смяна на фитинги, а направо сменяй тръбите. Може ППР с фибри, може качествени Pex-Al-pex, може мед - няма да е цифра. Но така да доливаш постоянно не е оферта - постоянно вкарваш кислород и котлен камък с прясната вода, което ще скапе котела и радиаторите

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #463

    Отговор: Отопление на газ

    Lazar благодаря за бързия отговор!
    Така или иначе всичко по трасето ще се смени. Съжалявам, че не го направих по-рано!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #464

    Отговор: Отопление на газ

    А какво ви е мнението за металното гофре, досега не съм имал опит с подобен тип връзка, а котлето ми го вързаха с такива тръби, може ли да се очакват проблеми?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #465

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте отново.
    Всичко е сменено по трасето в събота! Вече не капи, но избързах да се радвам защото вчера два пъти пак ми се случи да спре котела. Търсих на всякъде по цялата система дали има течове, но никъде не открих. Единствено зад картона в стените няма как да проверя, но не ми се вярва да има нещо там. След първото спиране майстора каза, че може да е останал радиатор, който да не е обезвъздушен, но бях ги обезвъздушил всичките. Забелязах, че налягането е различно между двата кръга! В кръга за радиаторите е към 2 бара, но когато мине на БГВ надскача 3 бара! Това нормално ли е, пък над 3 бара съм на червено по барометър! След като спре да топли и тръгне да изтива водата вътре в системата и тогава спира! Дава ми грешка CE 36 и налягането пада на нула! Майстора препоръчва да следя системата, но както споменах течове не виждам! Мисля, че може вече и в самия котел да има проблем след толкова спирания и пускания! Какво ми препоръчвате да правя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 36 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе