Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #271

    Отговор: Отопление на газ

    Това за хваленето ясно - всички го правят. Не мисля, че има голямо значение марката - аз за себе си съм приел, че всичко в съответния ценови клас е един дол дренки. Има значение дали има кой да поддържа съответната марка в съответния район. Аз също съм клиент, а не монтажник или проектант на такива инсталации.
    На кратко - трябва ви котел с нисък минимум (примерно 4кВт и надолу). Ако имате 2 бани, ви трябва едноконтурен газов котел с бойлер или двуконтурен с максимум в режим подгряване на вода поне 30-35 кВт, за да може свободно да се къпят едновременно двама човека (то зависи и кой се къпе де). При наличие на една баня, всички двуконтурни котели се справят малко или повече.
    За радиаторите трябва сами да си решите.
    Този пост е редактиран от Vizi; 22-06-18 в 19:21.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #272

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Това за хваленето ясно - всички го правят. Не мисля, че има голямо значение марката - аз за себе си съм приел, че всичко в съответния ценови клас е един дол дренки. Има значение дали има кой да поддържа съответната марка в съответния район. Аз също съм клиент, а не монтажник или проектант на такива инсталации.
    На кратко - трябва ви котел с нисък минимум (примерно 4кВт и надолу). Ако имате 2 бани, ви трябва едноконтурен газов котел с бойлер или двуконтурен с максимум в режим подгряване на вода поне 30-35 кВт, за да може свободно да се къпят едновременно двама човека (то зависи и кой се къпе де). При наличие на една баня, всички двуконтурни котели се справят малко или повече.
    За радиаторите трябва сами да си решите.
    Vizi- благодаря много за отговора, ще ми бъде от голяма полза

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    2
    #273

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,
    Бихте ли ме ориентирали, възможно ли е едновременно връзване и на радиатори, и на водно подово отопление към газовия котел? Логично погледнато, ако водата от радиаторите се връща през подовото, би трябвало да е възможно, след като то ползва доста по-ниска температура вода, но нямам представа нито с каква температура се връща водата, нито дали изобщо е достатъчна да захрани подово. Предстои ни решаване на отоплителния въпрос в малък апартамент ново строителство на газ, където настилката в дневния тракт ще е гранитогрес и ми се иска под него да сложим подово. Предварително благодаря за съдействието!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #274

    Отговор: Отопление на газ

    Всичко е възможно, но най-просто и евтино става когато отоплението е еднородно (или само радиатори или само подово). Пък това ''подово след радиатори" е измишльотина, не се прави така.
    Този пост е редактиран от Lazar; 15-07-18 в 17:00.
    tony34al и Mayday харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    2
    #275

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Всичко е възможно, но най-просто и евтино става когато отоплението е еднородно (или само радиатори или само подово).
    Благодаря, в случая цената не е от такова значение, както комфортът - жилището е в нова кооперация, 2-ри етаж без хора отдолу, с навици на собствениците да не падаме под 24 С навсякъде зиме и да си щъкаме боси из къщи, плюс крайно топлолюбива космата обитателка с претенции пода да не е студен... Бихте ли ми препоръчали фирми в София, които да проектират и съответно изпълнят такова комбинирано отопление?

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    1
    #276

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    1200-1300лв ми е горницата на подово спрямо радиатори за 120м2. За по-икономично не мога да кажа. На хартия може да е по-икономично, заради много по-равномерното разпределение на топлината. Благодарение на това се постига същия комфорт с 1-2 градуса по-ниска температура, което води до икономия. Всичко е скрито и нямаш никакви отоплителни тела, което за мен е голям плюс. Инертността е реален проблем, но се решава доста успешно с управление по външна температура и интелигентни управления, които се адаптират към тази интертност.

    Здравейте, бихте ли казали колко беше сумарно цената на подовото отопление на газ за 120м2, ако е възможно и с подовата настилка, която сте сложили. Ние мислим да направим подово на газ за същата площ, като в стаите ще бъде паркет. Кухня, баните и коридор- плочки.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #277

    Отговор: Отопление на газ

    Надежда,щом имате вариант за подово,това е най-доброто решение.
    Комфортът е голям,само за бани може да монтирате лира да се ползва за сушилник на чорапи и кърпи.
    Няма да съжалявате от това решение!
    Но лично Ви препоръчвам тръби на Хенко или Вайлант.За Вайлант не знам дали ги има в БГ?
    В Германия при новите сгради отоплението е Само подово.Няма нужда да споменавам,че ползват тяхни котли и арматура.
    Но масово ползват белгийски тръби на Хенко.
    Повечето скъпи материали излизат много евтини с течение на годините!!
    Специално за тръбите в замазка не трябва да се прави никакво компромисно решение!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-08-18 в 14:35.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #278

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,въпроса ми е за налягането на котела ми.Сега го използваме само за къпане ,но проблема е от вчера .Налягането си расте само не знам от манометъра ли е или от какво е.Примерно ми е 1.2 и като пуснем водата става1.8 и не пада.Отвивам обезвъздушителя в банята на радиатора и първо излиза въздух и после вода.И налягането си пада.Но до следващото пускане на топлата вода и пак се вдига.Какъв може да е проблема.Котела е Viessmann Vitodens 100-W двуконтурен 26,0 kW

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #279

    Отговор: Отопление на газ

    Става някаква реакция и се отделя газ в системата. Това води до повишаване на налягането. Ще трябва да сипеш някакъв инхибитор за отоплителни инсталации. Или да смениш водата с пропилен-гликол.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #280

    Отговор: Отопление на газ

    Източих системата и я напълних отново засега е добре.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #281

    Отговор: Отопление на газ

    След седмица пак ще почне да надува.

  14.  
     
  15. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #282

    Отговор: Отопление на газ

    Лято е но опитай да загрееш системата за отопление на 70 градуса за половин час. Може и да помогне.
    loshiat одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #283

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте ! Да Ви попитам какви коефициенти за определяне на топлозагуби в жилище използвате . Аз ги пресметнах по следните коефициенти : Да се определят топлотехническите характеристики на стените или по-просто казано - какво количество топлина може да премине през един квадратен метър от съответната стена, при разлика в температурата от двете страни на стената 1 C⁰.Целта на тази статия, не е да определяте коефициентите на топлопреминаване на стените. Нека приемем че има изолация, която е проектирана в съответствие с НАРЕДБА №7, което означава че външните стените, трябва да имат коефициент на топлопреминаване 0,35 W/m2K (това отговаря приблизително на стена изградена с тухла четворка плюс 7см изолация от стиропор, при вътрешна температура +25 C⁰ и външна температура -15 C⁰). Вътрешните стени към неотопляеми помещения трябва да имат коефициент на топлопреминаване не повече от 0,50 W/m2K, а подовете граничещи директно със земята 0,40 W/m2K. Коефициента на топлопреминаване за таванска плоча на неотопляем покрив, с въздушен слой с дебелина повече от 0,30 m се изисква да бъде не по-малък от 0,30 W/m2K. Редно е да се отбележи, че е възможно вашите стени да не отговарят на тези показатели или да са по-добре изолирани (ако сте сложили повече изолация от зададената в проекта). В някой от другите постове ще опиша, как лесно да определите тези характеристики за всяка стена, без значение от какво е съставена, за да може още по-коректно да определите топлозагубите на сградата. Необходимо е също да знаете коефициента на топлопреминаване за прозорците. Този показател силно зависи от вида на дограмата, която имате. За този коефициент може да потърсите информация от производителя на вашата дограма, като важната характеристика е на стъклопакета, а не този на профила на дограмата. С достатъчно голяма точност, може да използвате следните стойности:
    • Единично стъкло – 5,9W/m2K
    • Стъклопакет бяло/бяло – 2,9W/m2K (за конкретният пример приемаме тази стойност)
    • Стъклопакет бяло/цветно – 2,9W/m2K
    • Стъклопакет от бяло / КА-стъкло - 1,7W/m2k.
    • Стъклопакет бяло/КА-стъкло с газ аргон – 1,5W/m2K
    • Троен стъклопакет с бяло/бяло/бяло – 1,9W/m2K
    • Троен стъклопакет с бяло/бяло/КА – 1,4W/m2K
    • Троен стъклопакет с бяло/бяло/КА с газ аргон – 1,2W/m2K


    Въпросът е , че моята изолация на северните стени е външна10 см стиропор , а на другите външни стени и таван е вътрешна вата и гипсокартон и незнам дали съответсва на НАРЕДБА 7 . При горепосочените цифри изчислявам , че топлозагубите за всекидневната ( 30м2) са 1216 W.
    Ако някой от четящите скоро се е сблъсквал с подобен проблем , моля да сподели .
    Благодаря

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #284

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте колеги от няколко месеца съм с котел viessmann vitodens 100 w 26 kw, всичко си работи нормално но от известно време започна да издава един пищящ звук първо като се пусне топлата вода а сега почна и като се включи да затопля радиаторите.
    Сутрин е направен в 6 часа да се усилва и сутринта ме събуди от това свирене.
    Питах фирмата която го монтираха но казаха, че било от налягането в тръбите и т.н.
    Според мен 99% пищи някакъв зумер или нещо подобно.
    Иначе всичко си работи без забележка но този пищящ звук е много дразнещ.
    Ако някой има идея от какво може да е нека сподели.
    Прикачвам и клип с въпросния звук.

    https://photos.app.goo.gl/fDyt8gXs6hC54oCAA

  18. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #285

    Отговор: Отопление на газ

    Накарай ги тези монтажници малко да се поразмърдат - котела ти е гаранционен, а звука е доста неприятен. Бъди по настоятелен и искай час за посещение - предполагам, че става дума за донастройка въздух-газ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе