Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 149
Like Tree67Одобрявам

Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #91

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    По-рано съм обещал да документирам всичко, няма проблем. 300лв вкл, 120 проект, 200 материалите, 1200 котела с доставката и сега остава само работата за което както казах трябва да изчакам.
    Както казах, искам да се види и да бъда полезен
    Специално за теб всъщност ще я намеря офертата или ще я изискам наново. 3200 или 3400 беше котела, 32 кВат-а ми бяха предложили за 100 кв.м. апартамент Дори проекта май беше 300 и останалото идваше от материалите...
    Сега хората просто ми казаха какво да купя и ме пратиха в един магазин където наистина бе най-евтино.

    - - - - - - - - - -

    Също и след 2 години живот и здраве, може би не точно, но ще се сетя да напиша крайния ефект от цялата операция. Струвало ли си е, сметки и т.н.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #92

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Ех, ама хич не ти е приятно за дето се задават въпроси Има хора които не искат да са овци и не обичат да ги лъжат! Изглежда в цивилизована Европа са болшинството съдейки по цените в този сектор там сравнено с БГ ...А колкото до разправията, не знам колко $ правиш, но от 5.5 бона първоначална оферта стигнах до под 2 бона.
    Ама, чакай сега - Първо - кой е казал да се забиеш на първата оферта? Напротив, говорихме за малкия и големия ПАЗАР, че цените в Бг са пазарни според мащаба на държавата. След като са пазарни, ти можеш да си избираш от 10 или 20 оферти, особено ако не познаваш никой от играчите на този пазар. Навсякъде - и в Бг, и в чужбина си има и мошениеци, и коректни, и скъпчии, и евтинджии, опитни специалисти и аматьори, така че е съвсем нормално да вземеш няколко оферти и да избираш между тях. Другия вариант е да се довериш на препоръките на някой познат.
    Второ - как реши, че не ми е приятно да се задават въпроси, след като от 13 години съм в този форум съвсем доброволно и 99% от постовете ми са да отговарям на въпроси, което според мен означава по-скоро, че ми е приятно, отколкото неприятно, нали?
    И Трето - не знам защо отплесна темата обаче? Основният въпрос, който присъства и в заглавието, беше, че вносителите на котли в Бг са мошеници и търгаши и ние се опитахме да ти обясним какви са реалностите на пазара, без да ги защитаваме. Сега ти се опитваш да ни изкараш виновни за това, че имало голяма разлика в офертите на различни инсталаторски фирми. Ами съвсем нормално е да има разлика! Избираш това, което те устройва. Котли има и за 1500лв, има и за над 6000-7000лв, избираш това, което ти харесва и ти пасва. Това, че някой ти предложил 32кВт котел за 100м2 какво да го коментираме? Навсякъде има безхаберници, всяко стадо има черни овце. Все пак се радвай, че си намерил фирма, която да ти свърши работата, която искаш. Не всеки ще се навие да участва в подобен филм.
    Този пост е редактиран от Lazar; 06-08-18 в 03:29.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #93

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е на теб ли точно!!!
    209
    шш.jpeg

    Аз,когато бачках на две места по 14 часа общо на 2380 км от дома си,ти къде беше?
    Щракаше на клавиатурата и се забляваше във форума. Сега е мой ред!
    Що ни си гледаш в твоето канче?
    То заради такива като теб,в чужбина не се общува с българи!

    -----
    Лазаре , третият вариант не винаги става.
    Имал съм случаи,когато определена част се доставя само по поръчка от чужбина и се чака. Последно преди няколко месеца за четири о-пръстенчета на маслоохладителя платих 75лв и чаках 20дни. Разни други ментета не стават! При висока скорост на магистралата,ако изхвърли маслото моторетката заминава.Понякога много фактори оказват влияние и нещата не зависят от теб.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 09:07.
    bobivg одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #94

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Що ни си гледаш в твоето канче?
    Е точно ти и автора на темата сте седнали да ровите в канчето на вносителите, но решаваш мен да обвиняваш в същото. Човек ще реши, че имаш раздвоение на личността и не знаеш какво си писал в темата и каква позиция защитаваш.
    211
    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Специално за теб всъщност ще я намеря офертата или ще я изискам наново. 3200 или 3400 беше котела, 32 кВат-а ми бяха предложили за 100 кв.м. апартамент.
    До вчера беше 5500 сега стана 3200 и се оказва, че на всичко отгоре сравняваш различни продукти, но тактично я пропускаш тази подробност и ни изнасяш лекция как тука се продавало 2-3 пъти по-скъпо. Ми като си почнал така купи си една печка на дърва за да излезе далаверата още по-голяма 5000лв. Седнал си да сравняваш цената на доматите с цената на картофите и понеже има разлика всички земеделци са ти виновни.
    Че някой ти е предложил неподходящ котел това е ясно, но дай да видим цената на един и същи продукт тук и в чужбина, колко пъти е разликата и да плюем заедно после.
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-08-18 в 10:39.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #95

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Я недей нареждай какво да се купува!
    Да,маржа е голям, щом имам възможност за закупуване от чужбина на по-добра цена,естествено че ще го направя.
    Сигурно втората ти специалност е психиатрична гинекология?
    Разбираш и от раздвоени личности на еднояйчни близнаци.
    Да не си търговец на домати и краставици?
    bobivg одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #96

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Я недей нареждай какво да се купува!
    Да,маржа е голям, щом имам възможност за закупуване от чужбина на по-добра цена,естествено че ще го направя.
    Сигурно втората ти специалност е психиатрична гинекология?
    Разбираш и от раздвоени личности на еднояйчни близнаци.
    Да не си търговец на домати и краставици?
    Сигурно пак си на работа?
    Сигурно е голяма далавера, но не искате да ни светнете и покажете цифрите и ние да се облажим?
    Сигурно втората ми специалност е хамалин по чужбинско?
    Бизнеса с доматите отшумя сега работата ми е да спамя по форумите, ама и това е работа като всяка една и то не лошо платена.
    212

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #97

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?




    Домати има, идвайте...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #98

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Само ми е интересно,откъде имаш тези гадателски способности?
    Корабът-Майка,сигурно ти праща сигнали от космоса?
    Ко'те е** дали съм на работа,в отпуска или....
    То гастарбайтерите са само хамали?
    За тебе може и да е вярно,щото уменията ти са-Щракач по клавиатурата.
    bobivg одобрява това.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #99

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    хаааайде малко по-спокойно...

    и без това темета не е особено полезна напоследък, нека остане отворена

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #100

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Моят котел лично го взех от БГ на цена сходна с тази в Италия (50-100 лв по-скъпо или около 2.5-5%). Цената му по сайтовете беше с 500 лв. нагоре. През вносителят е и няма нищо специално. Просто казах на търговеца/монтажник, че бюджета за котел е толкова и той ми осигури този модел на 500 лв. под масово обявената цена. Той по начало предпочита да работи с конкретната марка и така. Не знам как се получи този номер и дали е масова практика. По принцип в БГ си ни гърбят здраво, но не чак толкова че да си струва по мое мнение да вървиш по неотъпкани пътеки. Ако ми бяха предложили същия или подобен котел за 1200-1300 лв макар и без гаранция - е**л съм ти и гаранцията, но разликата е по-малка.
    bobivg одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #101

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Ко'те е** дали съм на работа,в отпуска или....
    Е как защо, тогава си най-активен в писането!!! Ще можем да си комуникираме, обменяме идеи, опит .......
    Кажи сега защо всяка година минавате на опреснителни курсове очевидно много се гордееш с това?
    Каква е целта на това упражнение?
    Кара ли те по някакъв начин да се чувстваш специален?
    213

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #102

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Как защо?
    Има си инспекция по котлонадзор,която следи абсолютно всичко-изправност на котли и системи.Както и нас.
    Казва се техника на безопасността!
    Иначе ще стане анархия и една камара гръмнали котли и жертви!
    Инспектор има право да ми вземе книжката и лиши от управление за години!
    Тези курсове са задължителни!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 12:39.
    bobivg одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #103

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    На мен пък фирмата, която ми монтира котела и пое гаранцията, ми достави котела с около 200 лв. по ефтино от цената на официалния вносител.
    Това е с 10тина % надолу. Как го правят идея си нямам и не ме интересува, но съм доволен от цената. Спестеното отиде за стаен терморегулатор...

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #104

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Как защо?
    Има си инспекция по котлонадзор,която следи абсолютно всичко-изправност на котли и системи.Както и нас.
    Казва се техника на безопасността!
    Иначе ще стане анархия и една камара гръмнали котли и жертви!
    Добре, но не ми стана ясно тези дето поддържат и пускат малките котли защо не минават на опреснителни курсове? Няма какво да си опресняват ли? Ако стане беля пак ще има човешки жертви -въпреки по-малкия мащаб. Ако допускат инсталаторите някаква грешка тя ще мултиплицира от броя на пуснатите котли. На вас ви опресняват знанията периодично, но защо? Каква е причината? Третират ви като част от оборудването което се износва или нещо друго? Защо са ви заложили загуба на знания с течение на времето и съответно ви залагат периодично наливане?
    214

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #105

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Всички си имат сертификат!
    Всяка промишлена арматура,която се подменя се настройва и всеки си слага парафа!
    Малки котли под определени мощности не се инспектират и може да работят без човешка намеса.
    Това с наливането е някакъв твой бисер пак.
    Законът е такъв!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    На мен пък фирмата, която ми монтира котела и пое гаранцията, ми достави котела с около 200 лв. по ефтино от цената на официалния вносител.
    Това е с 10тина % надолу. Как го правят идея си нямам и не ме интересува, но съм доволен от цената. Спестеното отиде за стаен терморегулатор...
    Нали затова съм писал много пъти.
    От дилър може да се закупи по-евтино,отколкото от вносителя.
    Става въпрос за гражданите,фирмите си имат доволно отстъпка.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газови котлони на Samsung ....
    От exersist във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-14, 21:36
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 20:53
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  4. Вносители на Midea
    От anonimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-09, 11:13
  5. Газови калорифери
    От tako във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе