Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 75 от общо 75
Like Tree42Одобрявам

Избор на метод за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #61

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Здравейте,

    Благодаря за отговорите. Г-н гена_бс специално съм написал поне два пъти, че ще изпозлвам фирма, която да го изгради подовото отопление, нали не си представяте, че сам ще почна да навивам тръби!?!? Моята представа за форум е място, където хора се събират да обменят опит и идеи. А за професионална помощ знам къде да се обърна. Впрочем и за прозорците бях писал.

    Но да Vizi прозорците в дневната стая наистина ще са големи и панорамни. Ще заложа на bluevolution 92 salamander и троен К стъклопакет. По другите стаи са си стандартни прозорци за стаи, които така или иначе трябва да ги има, но същата дограма и стъклопакет.
    rosen_setcom да разбирам ли, че всяка термопомпа има авариен режим, в който ако се повреди нещо тя работи отделно с нагревател? Моментът ако спре помпата наистина е малко неприятен. Но да се надяваме, че като изберем добра машина няма да има такива моменти
    Водата има ли смисъл да се грее от термопомпата или да заложа на отделен бойлер?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #62

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от thuggy Виж публикацията
    Здравейте,

    Водата има ли смисъл да се грее от термопомпата или да заложа на отделен бойлер?
    ???... То, за това е форум, за да се чете. Ако ще си пишем за тоя дето духа, няма смисъл.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #63

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Прав си, мамка му!

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #64

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Ka стъкло на юг, изток, запад по-добре недей. 4 сезона е по-добре. Колкото и да ти е добър стъклопакетът, пак загубите ще са няколко пъти по-високи на квадрата от през стената. На всеки квадрат джам ще имаш по поне 35 вата загуби в най-добрия случай, а аз залагам на повече (вън -15, вътре +20).
    tony34al одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #65

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Спасението е качествен троен стъклопакет, намаляване размера на "витрините" (но това май е невъзможно), външни ролетни щори.
    Искрено съчуваствам на колегата! Както за отоплението, така и за охлаждането на жилището

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #66

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Кеф цена няма...
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #67

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Големия прозорец(ци) особенно в хол и с гледка към.... непанелна джунгла си е кеф.
    На едното жилище във Варна хола е с фрески прозорец с изглед към залива - е да го позазидам за 200-300 вата....
    estqwerty, tony34al и Ventsislav Negentsov харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #68

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Благодаря за отговорите. Да, наистина няма как да ги намаля повече прозорците, в момента са на минимума. Т.е казвате, че К стъклопакет не е удачна, а да мисля за четири сезона?

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #69

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Ако пече директно вътре през лятото - с Ка-то ще е ад. По принцип, каквото и да правиш, на последен етаж през лятото ще е доста топло.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #70

    Отговор: Избор на метод за отопление


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #71

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от thuggy Виж публикацията
    Благодаря за отговорите. Да, наистина няма как да ги намаля повече прозорците, в момента са на минимума. Т.е казвате, че К стъклопакет не е удачна, а да мисля за четири сезона?
    "K"-то не е стъклопакет, а слой който се полага на едно от стъклата. За прозорци през които напича много не се препоръчва К, а по скоро т.н. "енерджи". На северните обаче е по добре да са с "К". Имай в предвид, че и двата вида покрития намалят количеството светлина навлизащо в помещението. Аз на моите сложих и двете защото разликата в цената бе мижава, но пък и при мен няма много светлина на никой от прозорците.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #72

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Няма лошо от ка на юг, ако има засенчване лятото.
    milanov одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Югоизточно изложение, едната стая троен стъклопакет 4-сезона - пролет и есен си е хладно даже се пуска отопление на моменти. Съседната стая- троен стъклопакет Ка-стъкло - перфектно е. Слънце грее лятото до към обяд, зимата до към 14часа.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #74

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Югоизточно изложение
    Това е голям враг на отоплителните и охладителните системи. Зимата ти топло лятото ти хладно. И моето изложение е такова. Тази година сложих климатик, а то лятото не дойде при мен и не е работил повече от 10 часа. Дано пуснат малко по-късно Тец-а та поне да го пробвам на отопление малко.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #75

    Отговор: Избор на метод за отопление

    А бе колко да е враг - и аз съм с югоизточно. Лятото от 7 до 2 пече, не се трае без климатик. През зимата в Сф е мъгла сутрин и не го знам дали пече. Вярно, че като няма мъгла - отварям джамовете да се охлаждам и през зимата. Също така е вярно, че е по-добре от юго-запад през лятото .
    То, това лято не дойде въобще.
    Този пост е редактиран от Vizi; 08-09-18 в 21:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От didaka13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-17, 17:18
  2. Какъв метод за отопление с пелети
    От gost89 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-13, 23:22
  3. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40
  4. Какво е Friend метод
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-06, 01:08
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 13:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе