Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75

Избор на метод за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #31

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Само с подово може да се отоплявате, да.
    Недостатък на подовото е, че вдига прах и трябва перфектна хигиена в жилището, иначе става мазало.
    Във Франция всички ползват само такъв тип отопление.
    Абсолютно невярно е това твърдение, коментирали сме го много пъти. Прахът се вдига от конвекцията на въздуха, а при подовото отопление има най-малко конвекция, то е основно лъчево отопление. Най-много прах се вдига при отопление с принудителна конвекция (климатици, конвектори), след това при естествена конвекция (радиатори) и най-малко при подовото.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #32

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, баш пък ужасна мръсотия. И какво са 3тона - 10 курса на асансьора, по 2 курса на месец. А тези, които си разхождат кучето с асансьора по 3 пъти на ден? Да, хамалогия има, ама на студено ли да се седи?
    Ми то цената на 3 тона пелети е горе долу колкото цената на тока за целия отоплителен сезон,само с пелетите имаш и хамалогия.Задал ли си си въпроса ако си на висок етаж и асансьора се прецака за по дълго време колко мъкнете те чака.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #33

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Ми то цената на 3 тона пелети е горе долу колкото цената на тока за целия отоплителен сезон,само с пелетите имаш и хамалогия.Задал ли си си въпроса ако си на висок етаж и асансьора се прецака за по дълго време колко мъкнете те чака.
    Тока за кое - за климатици, за духалки или за конвектори? Нали знаеш, че пишещите в този раздел не признаваме климатика за отоплително тяло? А за прецакването на асансьора - ако се топля с пелетна камина ще си имам поне за половин месец пелети в къщи. Да ми мислят комшийките с кученцата, дето трябва да се изкачват по няколко пъти на ден.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #34

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да му мислят комшийките с кученцата, дето трябва да се изкачват по няколко пъти на ден.
    Да де, ама кученцата имат лапи, а чувалите с пелети не...

    п.с. аз от подовото по-хубаво нещо не съм виждал(усещал)!
    Този пост е редактиран от ccankov73; 27-08-18 в 21:50.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #35

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Съгласен съм за подовото. Но не и за 60кв.м за една стая!
    Според обясненията на колегат си представям един таванския етаж на нова сграда, който обединява няколко апартамента като площ. Освен това всичките му стени са външни. Покривът и стените по описанието на колегата ще ги изолира. Но според мен описаните материали и самата им дебелина не осигуряват чувствително намаляване на топлозагубите. Като прибавим и вероятността поне първата зима апартаментите под този тавански етаж да са необитаеми и нещата стават почти неспасяеми, според мен. тези огромни обеми могат да се отопляват само с котел или термопомпи (климатици). Всичко останало само ще харчи ток и ще мръзнат.
    Пример: Ползвахме квартира 45кв. стая и кухня, юг - запад изложение, 2 жилищен етаж, открито пространство на запад около 100м (оградено от по-високи блокове и кооперации), на юг - улица с кооперации на 4м отстояние, С две думи няма завихряния, като другите две стени бяха вътрешни. На долния етаж апартамента беше на тапа и никой не живееше, на горния - също не се обитаваше. Пробвахме с конвектор 2KW да отопляваме само стаичката около 12кв.м, която гледаше на юг и запад. При външна температура около 0, ние в радиус от 1м и температурата беше около 13-14 градуса. Airelec-а горкия въобще не изключваше, за сметката да не споменавам. Нещата се нормализираха едва, когато след 3 дни ремонтираха една конвенционална Осака, с която се отопляваше цялата квартира.
    Не ме разбирайте неправилно - несъм фен на духащите отоплителни уреди. Но в случая или котел на газ или термопомпа, според мен. Понеже няма газ, остава последното. Относно подовите конвектори - всичкия прах пада директно в/у тях и като се включат вентилатовите става ад.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #36

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Гена, много правилно си го представи. въпросът е, че ако се закупят климатици висок клас, цената няма да много по-евтина от термопомпа или пелети изобщо. Също така токът от климатиците мисля, че е ще по-висок в сравнение система с термопомпа? Пелетите предполагам трябва да се съхраняват на сухо място? Има ли възможност през три през нощта да останеш на студено, понеже не си сложил пелети или системата е по-умна и може да заредиш предварително? Горе долу какво помещение трябва за да съхраняваш 3-4тона пелети?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #37

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Най евтино и топло ще стане с японски клими на 100 Волта втора ръка.
    Груба сметка 1000-1500 лв на климатик.
    До сега в моя скромен опит с 1-2 ТП и десетки клими за отопление - най безпроблемното нещо е една Тошиба Супер Дайсекай (КОП 6.7) ГДР модел 2006 година дето работи без прекъсване от 2008 при мен.
    Най комфортно с ТП и подово но има доста разходи ако искаш на този етап след замазката.
    За прахта и подовото са пълни глупости.
    Нито пода задържа прах нито килимите постлани целогодишно събират повече прах.
    Пелети и аз не бих сложил поради мръсотията и хамалогията.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #38

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Аз се чудя защо в този форум има малко потребители с пелети спрямо тези с клими. Дали щото нямат оплаквания или не им остава време от носенето на чувалите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #39

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Има има.Пелетите ми ги стоварват за 10 минути с пелетна количка на 5 метра от котела.Няколко пъти на седмица сипвам по няколко чувалчета и един път седмично чистя по половин кофа пепел.Пускам котела есента и го спирам пролетта.Този вид отопление въобще не може да се сравнява по комфорт с отопление с климатици, кой каквото ще да каже.Вярно е по-скъпо, но всеки може да си прецени за себе си.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #40

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Току-що вкарах и моите в котелното - кранът ги стоварва на няколко метра от вратата. Щест биг бега, а с остатъка от миналата година стават 5 тона. Таванът е 3.60м, така че тази година най-сетне мисля да изпълня замисленото - да вдигна с лебедка биг бега и 20 дни да не се занимавам с пълнене. Монтирах почистващ механизъм на димогарните тръби и чистя котела на 2-3 седмици. Да, има си пак хамалогия, но нямам газ, а климите са ни противни на всички. Имам правена термопомпа, която ползвам за охлаждане, но и за отопление открадвам по някой месец, понеже охлаждаме и топлим кооперативно няколко обекта през буфер, а температурата на термопомпата не е достатъчна за радиаторно отопление. Аз обаче съм с подово и обмислям 2 варианта за тази година - или да превключа ТП само за мен или да си взема нова, само за мен. Харесал съм си един китаец, но ще видим, много разходи се събраха тази година.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #41

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Май се ориентирам към подово отопление. Казаха ми, че може само с него да се топля и през най-студените дни. Някой знае ли как вървят сметките за ток и вярно ли е, че е супер икономично?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #42

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Не бързай с подовото, защото ми се струва, че още нищо не си научил. Май се насочваш към електрическо подово.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #43

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Не, с термопомпа.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #44

    Отговор: Избор на метод за отопление

    А, добре

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #45

    Отговор: Избор на метод за отопление

    Направих сметки за топлозагуби и излезна 5800W при -15. Термопомпа с каква мощност се предвижда за такива загуби, като предпочитам да грее и водата в бойлера?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От didaka13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-17, 18:18
  2. Какъв метод за отопление с пелети
    От gost89 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-13, 00:22
  3. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 30-04-11, 00:40
  4. Какво е Friend метод
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-06, 02:08
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе