Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 116

Котел Vaillant - постоянна работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #76

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Съгласен съм.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #77

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравейте и за Много години на всички,

    lycoz - с оптимизациите /ако въобще така могат да се назоват, по скоро настройки/ постигнах известно подобрение не само на разхода /около 20%/, а най вече на комфорта. Но и към днешна дата след толкова много инвестиции в изолации и пр. разхода при минимални външни около минус 5 до към 0 гр. удрям от воле 10 куб/ден гарантирани. Сметката, която платих преди малко за м. Декември 270 куб/м - 250 лв. като месеца не е пълен и отсъствах няколко дни покрай празниците, да кажем 25 дни оптимално ползване. Температурата, която поддържам през деня на 100% - 22 гр. /малкото дете бе постоянно в къщи/, а през нощта 20.5 гр.
    С климите - 2 броя нисък клас LG, 1 брой среден клас Panasonic /има ги в подписа ми/ при същите външни температури средният ми разход в киловати е с 30% + по-малко. Климите са нагласени на 24 гр. през деня и 21 през нощта.

    Това са резултатите като цяло.

    Както споменах замислям се с всяка изминала година и покачване цената на газа за инвестиране в нов котел и благодаря за споделените данни за икономията, която реализираш ти с новия котел. Това ми дава що-годе добра ориентация макар, че смятам, че твоите данни са доста оптимистични. Вероятно от още по-големият Вайлант.

    Минавало ми е разбира се през ума да пробвам с друг терморегулатор, но не съм го реализирал до сега.
    Ще взема да го направя.

    Може ли някой да препоръча марка и модел подходящ за Вайлант-а и най-вече на цена подходяща за тестовата цел?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #78

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравейте и за много години, желая на всички ви много здраве и щастие.

    През почивните дни успях да сложа 7-те глидера и засега виждам известна разлика в комфорта. Холът успява да достигне 24 гр доста по лесно.

    Днес забелязах нещо друго, което не ми се струва нормално.
    Топлата вода идва от правостоящ бойлер Test ev 9 s 160 60, който съответно се загрява от котела. Направи ми впечатление, че котела много често се включва да загрява водата (само с няколко пускания на мивката) + отскоро жената започна да се оплаква, че все не й стига водата като влезе да се къпе. Първоначално котела беше настроен да загрява водата до 45 гр. и след оплакването реших да вдигна градусите на 55.
    Освен сондата (термодатчик или както се казва), от която котела взима колко е топла водата, бойлерът има и термометър.
    Направих си експеримент - при вече достигната Т на водата 55 гр. пускам една от мивките да тече хладко-топла вода със средна струя (т.е. не с отворен край на максимум). Наблюдавайки моментната Т на водата, тя започва да пада и след около минута Т е вече 42 гр според котела, а термометъра показва 60+ (намира се една педя над термостата).

    Според мен 160 литра бойлер трудно може толкова бързо да изстине предвид това, че водата е 50/50 топла със студена. Също така ме озадачава и разликата между термостата и термометъра.


    Прилагам и снимка:
    IMG_20190108_001516.jpg

    Според вас това нормално ли е или аз се бъркам нещо?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #79

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Много ниско са сложили Тези гилзата на датчика - тази позиция е подходяща за соларна с-ма, но не и за газов котел. Намери начин да я сложиш на нивото на термометъра

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #80

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Мога ли да разменя мястото на сондата и термометъра само или трябва и гилзите да разменя? Притесняваме дали ще има толкова място, тъй като е гилзата на сондата е по дълбока (разсъждения на база втората снимка долу).
    Сондата е ето такава:

    Дупката на гилзата на термометъра е по-голяма, но самата сонда има пружина, която няма да позволи на датчика да изпадне. Въпреки това незнам дали няма да е проблем.

    Друга опция е да използвам мястото, което оригинално е предназначено за термометъра:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от LuboG; 08-01-19 в 11:10.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #81

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Много ниско са сложили Тези гилзата на датчика - тази позиция е подходяща за соларна с-ма, но не и за газов котел. Намери начин да я сложиш на нивото на термометъра
    На моя Теси Bilight 120 гилзата на датчика е точно толкова ниско (в долната 1/3 от обема) и нямам никакъв проблем с газовия котел (соларна с-ма нямам). Настроил съм температурата за водата на 40*С. Оригиналния термометър на бойлера, който е в горната 1/3 от обема на бойлера, сочи температура около 60*С. Демек разликата в температурите на водата в долната и горната част на бойлера е около 20*С.
    Топлата вода не свършва, котела превключва на БГВ рядко, работи около 7-8 мин. и си превключва за ОИ.
    Проблеми никакви.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 08-01-19 в 11:17.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #82

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Чудя се дали има вариант при мен сондата да е прецакана?
    Забелязвам, че когато Т на водата е найстина паднала, котела работи на 75 гр., за да я затопли така докато достигне Т от 55 гр.
    При експеримента с отварянето на чешмата, котела започва да работи, но нагрява на 55-60 гр. и така е в продължение на 10-на мин. Това ме кара да си мисля, че водата в бойлера е найстина топла, тъй като котела явно се опитва да регулира мощността на база Т на изгода след серпентината.

    Също така термометъра първоначлно показва 60 гр. След като чешмата е пусната и котела реши, че трябва да пак да топили водата, Т спада с не повече от градус. Накрая когато котела е уж наваксал с топлата вода, термометъра показва 65 гр.
    Не съм го пробвал, но имам чувството, че така при всяко "наваксване" ще качва Т водата все повече и повече.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #83

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Ми смени сондата (15 лв. е) и виж дали е от нея. Ако не искаш да даваш 15 лв. вкарай в отвора заедно със сондата един електронен термометър и сравни температурите...

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #84

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    На моя Теси Bilight 120 гилзата на датчика е точно толкова ниско (в долната 1/3 от обема) и нямам никакъв проблем с газовия котел (соларна с-ма нямам). Настроил съм температурата за водата на 40*С. Оригиналния термометър на бойлера, който е в горната 1/3 от обема на бойлера, сочи температура около 60*С. Демек разликата в температурите на водата в долната и горната част на бойлера е около 20*С.
    Топлата вода не свършва, котела превключва на БГВ рядко, работи около 7-8 мин. и си превключва за ОИ.
    Проблеми никакви.
    Ти имаш 15см разлика във виспочина, а при Любо са почти на едно ниво датчика и изхода на серпентината. Любо, пробвай с горната гилза, мисля че ще работи по-добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #85

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ти имаш 15см разлика във виспочина, а при Любо са почти на едно ниво датчика и изхода на серпентината. Любо, пробвай с горната гилза, мисля че ще работи по-добре.

    Довечера ще пробвам да ги разменя, за да видя какво ще стане и ще пиша дали има промяна.

    Това може и да обяснява защо котела работи по 2+ часа на ден за топла вода, при условие, че аз и децата сме по цял ден извън апартамента, а нощем системата е настроена да не топли водата.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #86

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от LuboG Виж публикацията
    а нощем системата е настроена да не топли водата.
    С каква цел си забранил да се топли нощем?
    Мен по техническата част ме няма никакъв, но се чудя ако не стане там където Лазар предлага дали е възможно да се боцне на извода за рециркулация?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #87

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Термометъра се намира точно на изхода за рециркулация.

    А защо съм го направил така - хората, които ми правиха инсталацията така ме посъветваха за икономия, но като гледам какво се случва може и да не са много за слушане.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #88

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    И при мен е изключена топлата вода от 01ч до 6.30 сутринта.
    Е, ако на някой много му се докъпе нощем ще трябва да разчита
    само на 150те литра в бойлера.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #89

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Така, нещата изглежда коренно се промениха след преместване на сондата.
    Все още е рано да се правят заключения, но вчера вечерта, след преместването на сондата, котела само веднъж мина на режим DHW и то след две бани. Т стана доста по стабилна и започна да пада значително по-бавно - след двете бани беше паднала от 60 на 52 гр.

    Ще наблюдавам поведението на котела през следващите няколко дни и пак ще пиша.
    Очакването ми тези 2+ часа на ден за DHW да паднат.

    Lazar - голямо благодаря от мен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #90

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравей Любо,

    При мен се наблюдава същото явление с затоплянето на водата. Малко като на проточен принцип е- което ме учуди в началото. При всяко пускане на топла вода, повече от 30 секунди се вклучва котела. Може би поради факта че сме с еднакви котли и сонди, разликата е само в бойлера, моя е по-малък теси и пак сондата е в долната 1/3. проблема е, че нямам по-висок отвор.
    Моля да пишеш как се държи и каква е консумацията на газ за подгряване при новото положение. Интересно ще ми бъде, количеството топла вода при условие, че сондата измерва на по-високо, което предполага по-малко количество на по-висока температура.
    Понеже споменавате, че изклювате котлите за подгряване през нощта, при мен не се включва нощно време поради липсата на консумация. Направило ми е впечатление, че някой път, когато няма никой в апартамента за ден -два,при първо пускане потича доста хладка вода, тоест не е имало подгряване на водата. Настроената температура е 41*, но определно потича доста по-ниска.
    Смятате ли, че има проблем с тази сонда?
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 16-08-19, 12:14
  2. 6W постоянна консумация
    От rum4o във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 18-11-17, 00:54
  3. Отговори: 4
    Последно: 02-12-13, 17:45
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-11-12, 21:55
  5. Постоянна работа на перката на външното тяло
    От omp във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-09, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе