Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 116
Like Tree34Одобрявам

Котел Vaillant - постоянна работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #61

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Знам ли - може аз пък да съм много капризен.
    Така е, съгласен съм с теб
    legaltk одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #62

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    софтуерно е замислен от гледна точка само и единствено КОМФОРТ с много работа на котела - нещо, което на мен не ми харесва.
    Какво искаш да кажеш с горното? Как би могло според теб да има същия комфорт, но с по-малко работа на котела?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #63

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравейте, много благодаря на всички отговорили.

    Днес преминах към удължаването на радиатора и ударих следната греда - въпреки затягането (с колкото сила разполагам и лост около 60-70 см.) снадката протича.
    Пробвах два пъти като единия път добавих ребрата отзад, а втория отпред. Като се загледам в място където тече се вижда, че долния край не е така добре прилепнал(сплескан) както горния, там гарнитурата се вижда че е добре врязана в глидерите.

    Нипелите ги прокарах, така че да се движат на ръка. В стремежа ми да го натегна максимално дори ключа изпусна.

    Единственото ми обяснение, което имам е самия ключ да е менте, взех го от Ташев Галвинг за грандиозната сума от 18 лв. и представлява някакво кръгло желязо, което при напън успява да се усуче до около 1/4 -
    https://m.tashev-galving.com/005+VDG+162/+%D0%9A%D0%BB%D1%8E%D1%87+%D0%B7%D0%B0+%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80++++

    ...или аз не правя нещо като хората...
    Този пост е редактиран от LuboG; 28-12-18 в 22:06.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #64

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Файда от хамалско напъване няма, само проблеми. Почисти челата на радиаторите, смени гарнитурите. Намажи за по сигурно тънко със силикон и затегни с нормално усилие.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #65

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    С какво мога да почистя челата, за да не ги надраскам?

    Гарнитурите са нови, но ще ги сменя с други. Зачудих се дали няма някакви силиконови както са на тапите?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #66

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Със ситна шкурка или брус за точене на ножове. Да, има и силиконови гарнитури - бели на цвят...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #67

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Благодаря за отговора.

    Къде мога да намеря такива уплътнения? В нета намерих само в един сайт (на Практис) , което ме кара да си мисля, че или аз незнам как да ги търся или има някакъв проблем там да се слага силиконово уплътнение.

    И последен въпрос - има ли нещо специфично, което трябва да правя при завиване-затягане на нипелите?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #68

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Задължително нови нипели, за да се движат лесно.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #69

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Така е, съгласен съм с теб
    С капризността се намира съвършенство, А в случая се отстранява некомпетентността на търговци и монтажници/списиалисти .

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Какво искаш да кажеш с горното? Как би могло според теб да има същия комфорт, но с по-малко работа на котела?
    Настройване на ОИ по нуждите на ОН/ОФФ режима на термерегулатора, който е с леко завишена стайна температура.
    Нови настройки на котела - оптимизиран долен праг на мощността, скоростта на помпата и времето й за движение, времето за блокиране на горелката и ако можех да повлияя някак и върху оборотите на вентилатора било по "български" щеше да е още по ОК - всичко е доста индивидуално.

    Проблемите на който и да е ползвател идва главно от липсата на компетентност и старание от страна на предоставящия услугата да я настрои да работи нормално и да може да се аргументира когато му зададат въпрос, а не да си мисли, че човека платил му е капризен.
    За съжаление от доста време го няма във форума инж. Нейчев, който имаше една много вярна приказка - "Доволният клиент е правилно информираният клиент"!!!
    Всички могат да се възползват от тази аксиома - ще е полезна за всяка от страните.

    Надявам се да съм бил поне малко полезен, но без сериозна дискусия трудно или да не кажа невъзможно е да се постигнат резултати.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #70

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Не рядко и двете страни търговец-клиент не са особено добре "информирани"...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #71

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравей JKanchev,

    Искаш да кажеш, че след тези подобрения нямаш резултат с отоплението на газ а с климатици ефекта е налице?
    Извинявай, но малко не рабрах. Аз лично се интересувам има ли намаление на потреблението и какво е като м3. Ако си потребявал 10-11м3, сега падна ли на 8-9м3?
    За Пример при мен смяната на конвенционален котел Вайлант 9/24 кв. с кондензен 3/14 кв. ми даде намаление около 15% в по студено време и около 20% в междинен сезон.
    Мислил ли си за един обикновен термостат от някъде, мисля до 50 лв ще се намери и ще видиш къде е проблема?

    Поздрави

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #72

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от lycoz Виж публикацията
    За Пример при мен смяната на конвенционален котел Вайлант 9/24 кв. с кондензен 3/14 кв. ми даде намаление около 15% в по студено време и около 20% в междинен сезон.
    С тази икономия за какъв период от време ще се оправдае реинвестицията?

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #73

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    С тази икономия за какъв период от време ще се оправдае реинвестицията?
    Понякога стария котел "умира" безвъзвратно и се налага да
    "инвестираш" в "икономия" и Комфорт!

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #74

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Не мисля, че случая е такъв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #75

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Здравейте и
    за Много години, Живи и здрави.

    Въпроса е с повишена трудност, поради факта, че има много зависимости, но да се опитам да конкретизирам.
    Средно при моята консумация би трябвало една такава смяна да е занулена за около 6-7 години, без да има проблеми по актива. Ако се вдига цената на газта всяка година, логиката е възвръщаемостта да падне на около 5-6 години.
    Може би около година ми отне да мисля да го сменя ли или не, поради факта с голямата инвестиция, но в крайна сметка имах възможността и го направих, понеже не се знаеше дали след определен период бих имал същата възможност.
    Отделно старият котел беше заварен, тоест не съм влагал средства в него.
    Но определено съм съгласен, че смисъла от една такава инвестиция трябва добре да се изчисли и премисли ако старият актив работи добре и съответно разхода е в рамките на приемливото.

    Аз лично съм доволен от решението което направих и не съжалявам.

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 16-08-19, 11:14
  2. 6W постоянна консумация
    От rum4o във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-17, 23:54
  3. Отговори: 4
    Последно: 02-12-13, 16:45
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-11-12, 20:55
  5. Постоянна работа на перката на външното тяло
    От omp във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-09, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе