Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree24Одобрявам

Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #31

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Не съм учил Българска медицина, но съгласувам проектите на колегите ОВиК (не че разбирам много от това) и те май също гледат от вашите книги. Дай боже всеки да може да си позволи приятната и здравословна за него температура в жилището.
    Все пак ми е интересно дали в чуждите учебници по медицина има различни писания по отношение на температурата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #32

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм учил българска медицина, но наистина предлагам да не продължаваме тази тема. Както написах - всеки според личните си предпочитания. Е, при някои хора се намесва за съжаление и финансовия фактор и са моржове по принуда.
    Изтървал съм няколко поста.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Coriolis; 06-01-19 в 19:39.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #33

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Колкото до максималната мощност, защо наистина не пробваш да я намалиш. На моя архаичен Еолостар имаше такава опция в менюто.
    При него това няма да промени нищо. Просто той иска да го кара този котел на изключително ниски температури на подаване. Котела никога не пали на минимална мощност, а на по висока и плавно я сваля за да поддържа заданието. Да ама при ниско задание лесно го подминава с 6 градуса при относително топла връщаща вода и гасне. Явно са се усетили Италианците за "проблема" защото при Tera са го решили с коригиращ параметър. Преди това при EXA имаше опция за настройка мощността при запалване но въпреки това минимално възможната беше с 50% над минималната. При Coriolis единственото което може да направи ако иска да поддържа тези ниски минимуми след запалване след като не подейства затварянето на байпасния клапан е да намали хидрaвличното съпротивление, респективно да сложи тръби с по голям диаметър, филтъра също, радиаторите на маx.
    Е, може и да вдигне на 45гр. заданието и да забрави за "проблема" ама едва ли
    Coriolis одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #34

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Изглежда намаляването на хидравличното съпротивление е опция.
    Но няма ли да се спъне в малките ттръби 18мм преди и след камерата?

    Вдигнал съм го иначе не е здравословно за котела.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 06-01-19 в 20:01.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #35

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    http://apps.who.int/iris/bitstream/h...550376-eng.pdf :
    на който му се чете.
    Иначе :


    Навън има т.нар. социална медицина,
    може да се учи допълнително от лекари или самостоятелно 2-3 години.
    Лекарите не ги занимават с глупости, като например предмета “хигиена”.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 06-01-19 в 20:16.
    Vizi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #36

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях


    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    При Coriolis единственото което може да направи ако иска да поддържа тези ниски минимуми след запалване след като не подейства затварянето на байпасния клапан е да намали хидрaвличното съпротивление, респективно да сложи тръби с по голям диаметър, филтъра също, радиаторите на маx.Е, може и да вдигне на 45гр. заданието и да забрави за "проблема" ама едва ли
    1. ON/OFF от "прегряване", котела достига максимума на водата в системата и изключва, но стайната темп. не е достигната.
    2. ON/OFF по термостат с достигната стайна.
    3. ON/OFF в първите 30 секунди при запалване, без да влезе в режим на модулация. Това е което се случва при мен."
    Да си сложи чугунени радиатори или буферен съд преди котела за да си реши проблема по т.3 и след това с чиста съвест да си дигне заданието за си реши проблема по т.1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #37

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Е, може и да вдигне на 45гр. заданието и да забрави за "проблема" ама едва ли
    Не искам да оставям впечатление, че съм твърдоглаво упорит да направя нещо, което конкретната машина не може да изпълни.
    Ако професионалист ми го каже и се обоснове като теб, ще го приема. Всичко друго е празно беше празно дрънкане и да си мерим "медицината".

    Водещото при отварянето на темата беше Victrix 24 TT, ON/OFF при запалване. Има ли начин да го избегна с промяна на параметри и има ли начин, чрез някаква промяна в системата, та дори да е някаква хитрина така, че да го излъжа в този начален преиод.
    Дори си мислех за автоматика която при запалване с реле да прехвърля към котела сигнал от паралелен датчик сложен на тръбата на изхода след камерата. Не вярвам да развие тази темп. за 30 секунди. Един познат ми предложи да изместя датчика по далеч от камерата, но първо той е завит на нея и второ ще лъже котела за делтаТ и ще му обърка модулацията.

    Ако няма вариант ще се примеря и ще му вдигна заданието дори, още повече като се стопли навън.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 06-01-19 в 20:30.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    27
    #38

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Може ли един глупав въпрос?
    Котлето е VICTRIX MAIOR 28kW TT 1 ErP, БГВ-то съм го настоил на 42гр., при пускане на топлата, котлето пали, но температурата почти никога не пада до 42, а е 46-47,48гр. Предполагам е нормално това, но ме човърка да попитам тук!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #39

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Това на дисплея e температурата на водата от основния топлообменник която подгрява БГВ-то в пластинчатия топлообменник. Четете книжките, там е написано. С инфо бутона имаш достъп до различни параметри, а параметър d0.3 е това което те интересува. Victrix Maior има и термосонда на входа (парам. d0.7) Можеш да видиш и температурата на входящата вода, дебита - абе всичко ама трябва да се чете. Котела ти си поддържа перфектно 42 градуса
    Този пост е редактиран от espace; 05-08-19 в 20:23.
    VanDan одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    27
    #40

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Благодаря ти! Принципно що е книжка към техника, отварям и я чета, но тук не съм - признавам си, а си трябва!
    VanDan и bobivg харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #41

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Някой знае ли дали има ли начин за ресетиране на настройките на котел Victrix 20 TT до фабричните?

    Sent from my I4113 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #42

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    В книжката са дадени параметрите по подразбиране.
    pepitoff одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #43

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Здравейте имам питане относно модулацията на victrix 24 tt 2 erp.Накратко апартамента се състой от следните стаи с радиатори както следва:
    Xoл-21м2-25глидepa H600
    Kyxня-20м2-25глидepa H600
    Kopидop-11м2-14глидepa H600
    Cпaлня-12м2-19глидepa H600
    Дeтcĸa-11м2-17глидepa H600
    Бaня-5м2-5глидepa H800
    Koтeлa e Іmmеrgаz VІСТRІХ 24 ТТ двyĸoнтypeн cиcтeмaтa e изгpaдeнa нa двa ĸpъгa c мeдни тpъби и със стаен термостат он оф.Значи температурата на водата в ОИ е настроена на 50 гр,миналата зима когато радиатора в детската беше затворен котела работеше около 30 мин в студените дни до достигане на температурата от 23.2 до 23.8 гр като 15 мин. след включването си падаше на минимална мощност на неговата скала това е едно пламаче и така си работеше докато постигне зададената температура и изключва.Тази година обаче включихме и радиатора в детската и котела работи по същият начин с разликата че вече не пада на минималната само на пламачето а пада до парвата чертичка от скалата за разход от общо 4 чертички а не до пламачето което е на най малка мощност.Въпросът ми е дали котелът не е малък за тази инсталация и може ли да ми дадете съвет какво мога да направя за да пада отново на минимална мощност и все ме гложди ако бях взел 28кв котел дали нямаше да е по икономочно и да си работи на минимална мощност.Направил съм хидравличен баланс от секретните вентили като:
    Радиатор
    N1 е на 1 оборот
    2 е на 1.5 оборота
    3 е в банята и е с малко по различен секрет само с 3 оборота той е на половин оборот
    4 е на 2.5 оборота
    5 е на 3 оборота
    6 ти последен е на 4 оборота
    Термоглавите всичките са на 5 та степен.
    Иначе системата според ме работи добре всички радиатори загравят равномерно и са еднакво топли навсякъде
    Температурата в стаите е равномерна имам разлика от околко 1.5 гр между южните и северните стаи но мисля че е нормално.Благодаря предварително на отзовалите се.
    Този пост е редактиран от Nadin87; 01-02-20 в 21:18.

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #44

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Напълно логично. За да поддържа 50 градуса в система от повече консуматори се нуждае от по-голяма мощност. Няма какво да Ви притеснява.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #45

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Иначе разхода е между 7.5 и 8.5 кубика на ден.Стигал е и до 9.5 кб в най-студените дни .Може би ако пада до минимум,логично е да падне и разхода дали обаче ще е чуствително незнам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе