Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 70 от общо 70
Like Tree24Одобрявам

Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #61

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Няма от къде да се получат сериозни разлики в разхода на газ от използване на различни температури на водата. Разходът зависи главно от топлозагубите и желаните градуси. Грубо казано, за да вкарате нужното за жилището количество топлина, трябва да изгорите нужното количество газ. Не може да избягате от това с настройки. За това моето лично мнение е стайното управление (най-добре фирменото за модела котел) да командва котела с каква температура на водата да работи при зададена горна граница на температура на водата на максимума за кондензен режим, за тези които толкова държат на него.
    И не може директно да се сравняват разходи за различни жилища. Нещата са индивидуални.
    asen83 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #62

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Аз вкъщи през седмицата държа през деня ( не през целия ) 21 градуса, а от 22.00 часа до 05.30 часа 19.5.Събота и неделя си вкл програматора на ръчен режим, според това колко е студено, си настройвам темп, зашото сме си у нас цял ден.Преди в най-студените месеци и години повече от 230 лв на месец не съм плащал.Горе долу при тези темп вкъщи.Сега лед подменяне на радиаторите с по-големи, и включване на стайния програматор ,котелът се вкл доста рядко и разхода ми понамаля малко.То не , че беше много студено навън януари.При теб ако е кондензен котела , от това , което съм разбрал във форума , по-добре по-ниска темп на водата трябва.Май беше макс около 45 градуса , както си сега. И ако не можеш да достигнеш стайната темп, добавяш още радиатори.И аз съм с вътр изолация на вс външни стени и таваните-10 см мин вата.Само дограмата трябва да си оправя , че е на 14 год вече и стъклопакетите са опуснали и прозорците трябва да се регулират и мисля , че нещата ще се подобрят още малко.Иначе от сметките не се оплаквам.Готвя предимно на газ.То и с парното вече май не е толкова евтино.
    asen83 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #63

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    По спомен беше писано, че температурата на връщащата вода трябва да е максимум до 55гр., за да работи котелът в кондензен режим. Така че, тези 45гр. на подаващата вода са твърде далеч от границата. Друг въпрос е, че и с кондензен режим няма да се свали чак толкова сериозно разхода.
    asen83 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #64

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Благодаря много за мненията! Целта ми е да настроя котела да работи в оптимален режим , не сваляне на разхода на всяка цена. За сега съм я оставил на (Т на водата) на 55гр. и ще наблюдавам. Както гледам обаче не съм си взел правилния стаен термостат. Моят е on/off , мисля при първа взъможност да го сменя с модулиращ.

  6. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #65

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Може и с on/off стаен термостат да постигнеш добри резултати, стига да не е от най-простите изпълнения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #66

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Може и с on/off стаен термостат да постигнеш добри резултати, стига да не е от най-простите изпълнения
    Honeywell CM727 ми предложиха като ми монтираха котела . Хубаво е че има по 4 периода на ден за програмране, но ми изглежда доста обикновен. Ако може да препоръчате някой.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #67

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Он-оф термостат няма никаква друга функция освен да спира и пуска котела. Така че не е важно дали изглежда "обикновен". Важно е да те устройва като възможности за задаване на часови периоди и да може да се свързва с котела.
    Вече за модулиращ термостат е по-сложна работата. Но при този вариант винаги най-добре ще е фирмен за модела котел.
    asen83 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #68

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от asen83 Виж публикацията
    Honeywell CM727 ми предложиха като ми монтираха котела . Хубаво е че има по 4 периода на ден за програмране, но ми изглежда доста обикновен. Ако може да препоръчате някой.
    Ами, това си е добре. Прочети малко и наблегни на настройките на инсталатора - там има интересни заигравки и можеш да променяш разни неща, като например времето off

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Он-оф термостат няма никаква друга функция освен да спира и пуска котела. Така че не е важно дали изглежда "обикновен". Важно е да те устройва като възможности за задаване на часови периоди и да може да се свързва с котела.
    Вече за модулиращ термостат е по-сложна работата. Но при този вариант винаги най-добре ще е фирмен за модела котел.
    Разреши ми тук да не се съглася с теб
    Този пост е редактиран от Icata69; 07-02-20 в 18:23.
    asen83 одобрява това.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #69

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    С кое от двете съждения не си съгласен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #70

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Ами, това си е добре. Прочети малко и наблегни на настройките на инсталатора - там има интересни заигравки и можеш да променяш разни неща, като например времето off

    - - - - - - - - - -



    Разреши ми тук да не се съглася с теб
    Аз не съм специалист, така че е напълно нормално някой да не е съгласен с мнението ми и да е прав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе