Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 70

Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #46

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Ако толкова желаете да го видите на минимум, намалете температурата на котела на 45 градуса, но е възможно при по-студено време, с тази температура на водата, да не може да се достигне стайната температура, при която стайния термостат би изключил котела. Но е възможно разхода при този вариант да не е очаквания.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #47

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Котелът си избира мощност според мощността на радиаторите. Ако радиаторната мощност е 10кВт, то и котелът ще работи на 10кВт, за да не превиши зададената температура на водата. За да се получат тези 10кВт, трябва да се изгаря 1м3 газ на час, независимо дали котелът е с максимална мощност 15кВт, 30кВт или 50кВт

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #48

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Благодаря за отговорите Лазар според теб хидравличният баланс който съм направил на системата след четене във този форум включително и от твои постове по темата оптимален ли е или има какво да се направи още със секретните вентили.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #49

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Ами хидравлиния баланс ми е трудно да го оценя дистанционно, но ти наблюдаваш системата отблизо и ако нещо не ти харесва, знаеш какво да правиш. Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #50

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Ами като цяло нямам други оплаквания от системата като изключин горе описаното,дали ще има някакъв резултат ако притворя секретните кранове с още по половин оборот за всеки радиатор но не знам как това ще се отрази на помпата и също така Лазар в твои постове съм чел че секретният вентил на последният радиатор трябва да е напално отворен а при мен е на 4 оборота.Също така отностно котела незнам да е нормално или не по скоро май не но за няколко дни 2 3 пъти се случва като го погледна случайно да го видя как както си работи на зададената 50 гр температура изведнаж котела спира както когато го изключи стайният термостата и 2 3 секунди след това изгасва целият все едно го изключваш от тока дисплейчето му угасва и 1 2 секунди след това си стартира сам и продалжава да си нагрява не изписва някаква грешка а за 1 2 секунди излиза на дисплея някакви 2 цифри но немога да разбера кой номер са защото стоят като прекъснати линии .Незнам колко пъти на ден го прави защото не мога да гледам постоянно но събота и неделя го гледам и да се е случило 1 2 пъти може би седял съм и до него през целият цикъл на работа и не го е правило това,дали може да е запушен филтър.Някакви предположения хубавото е че още е в гаранция,в понеделник мисля да званна и на фирмата,но се съветвам и със вас за да съм подготвен за евентуален проблем

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #51

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Секретните вентили няма смисъл да ги притваряш повече от необходимото, т.е. след като си постигнал целта, защото пък да не влошиш топлообмена в котела' А за странното спиране на котела не мога да кажа, трябва да питаш сервиза.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #52

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Лазар благодаря ти много за бързите и полезни отговори,исках първо да се допитам до вас защото знам че ще получа коректен отговор на въпросите но разбирам че по някога няма как да стане без да се види на място утре ще звънна на фирмата която ми изгражда инсталацията за което изграждане много ми помогнаха темите в форума които почти всички съм изчел преди да ми направят парното.Смятам че коментара който направи отностно въпросът ми за това дали ако бях взел 28кв котел щеше да е по икономичем е много полезен и би помогнал много в избора на мощност на котела ,дано повече потребители във форума го видят за да вземат правилното решение

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #53

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Не се вкарвайте в измислени "филми". Като имате работещи примерно 6КВ радиатори, как искате котелът да работи на 3КВ. Лазар ви го написа. За да постигнете зададената температура имате нужда от определено количество топлина. Котелът работи с тази мощност, от която има нужда. И съответно ще изгори такова количество газ, което отдава тази топлина. Няма нужда нищо да притваряте, сменяте, викате техници и т.н. Няма как да постигнете нужното количество топлина без да изгорите нужното за това количество природен газ. Единствено повишаване на изолацията на жилището може да намали топлозагубите и съответно нужното количество топлина и от там по-малко изгорен природен газ.
    Няма чак толкова различни икономични и неикономични котли. Това не са климатици с различен КОП. Един м3 природен газ дава едно и също количество топлина без значение в кой котел ще изгори. Вашето жилище има нужда от определено количество топлина, което няма да се промени от това от какъв котел я получава.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-02-20 в 12:09.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #54

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Е не съм в чак такъв филм че да викам техници за секретните вентили.Да ще ги извикам но причината е предполагаем проблем с котела и съм я описал малко по нагоре,може да прочетеш за проблема и да споделиш дали ти се е случвало понеже знам че и ти си със котел на иммергаз ако вече не си сменил де ще ти бъда благодарен.Сега пък след като Лазар писа да не ги притварям повече за да не наруша топлообмена в котела се чудя дали пък не съм ги притворил много,максимума обороти на които се развиват е 7 оборота.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #55

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Относно поста, че искате да е все на минимална мощност котела. Няма проблем с котела. Има добавен радиатор, съответно се увеличава радиаторната мощ. Примерно от 3КВ става примерно 5КВ при еднаква температура на водата. Котелът съответно, за да си постигне заданието вече не работи на минималните си 3КВ (едно "пламъче"), а на 5КВ (1 чертичка). Лазар го е написал. Няма никакво значение каква е максималната мощност на котела.
    Вече за рестартирането, не знам. Тази година и аз забелязах за първи път подобно нещо с моя котел. Изгасва изведнъж (сякаш му е спряно захранването) и почти веднага тръгва отново с инициализация. Няма никакво съобщение за грешка. При рестартирането на екрана при вас най-вероятно излиза инициализацията при първоначално пускане - при мен е надпис Ng. Обсъдихме го с моя майстор. Като хипотези - може да е промени в напрежението в ел.мрежата, може да е от управляващата платка (елемент, спойка).
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-02-20 в 15:19.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #56

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Утре ще званна на фирмата да им обясня за какво става въпрос и като дойдат надявам се да е тези дни ще ти пиша в тази тема какво са ми казали и какъв е проблема ако въобще има такъв макар че не ми струва много нормално колкото и рядко да се случва.Хубав ден.При мен същото го прави и при мен само че не ми изписва Ng а както писах по горе все едно е 50 само че с липсващи някои чертички от цифрите и немога да разбера номер ли е какво е,то го и изписва за 1 2 секунди 2 3 пъти стоях до котела с телефона за да направя клип но всичко си работеше нормално и не се получи
    Този пост е редактиран от Nadin87; 02-02-20 в 15:26.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #57

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    VanDam днес идваха майсторите за котела и ми казаха същото като твоят майстор или промяна в напрежението или проблем с платката.Казаха да го следя още малко как ще се държи и ако мога да направя клип и ако продалжава така казаха че ще сменят платката добре че е в гаранция.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #58

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Здравейте, първи сезон се отоплявам на газ. Котел de dietrich 24/28 mi compact. Отоплявам 80квм на 22-22гр. Искам да попитам на колко градуса трябва да ми е настроена темп. на водата за радиаторите? Някъде чета, че я нагласят на 50гр. други на 40гр. В момента ми е на 45гр. Има ли значение как я настройвам - използвам дистанционен стаен терморегулатор за насгтройване на градусите?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #59

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Здравей, мисля че имаше писано по тази тема.Има , разбира се.Ако я намалиш много , няма да достигнеш зададената темп на програматора и котела ще работи по-често.И аз не разбрах обаче кое е по-добре - дали темп на водата да е на мах и котела да работи по- малко време и по-бързо да достигне темп на програматора или да е по-малка и да работи малко по-дълго време.За разхода на газ имах предвид кое е по-добре.Аз моя го държа на 60-65 гр темп на водата, но моя котел е много стар- ОЕРТЛИ 24 КВ.Той е същия като ДЕ ДИТРИХ, те май са едно и също, само че не е кондензен.В този режим на темп на водата работи около 5 мин някъде, защото хола ми е 42 кв.Преди 2 -3 седмици сложих 2 радиатора панелни , по 2 метра , 60 см високи , зашото предните бяха много малки и не топлеха стаята добре.При този режим на водата се движех целия януари на около 4-5 кубика на ден, което смятам е ок.С вътр изолация съм навсякъде.топля общо чиста площ 89 кв м.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #60

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    besuchen Благодаря, за мнението. Да изчетох доста писано във форума, но и аз не можах да се ориентирам кое е по-добре. Това което си мисля че съм "рабрал" е - за старите котли е по-добре да си на по-висока Т на водата, а за кондензен на по-ниски. Сега съм на 45гр. и няма проблем с достигането на 22-23гр. темп. в стаите. Отплявам почти същото като теб хол 40кв. и 85 общо (с изолация само от вътре засега) . За януари има 200 кубика което ми се вижа доста на база това което виждам тук както коментари. Ще пробвам сега да каза Т на водата на 50-55гр. и ще засека как се движи, иначе кефа цена няма и съм доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 09:43
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 08:53
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 08:08
  4. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе