Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 70
Like Tree24Одобрявам

Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #16

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    2005 или 2015?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #17

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    В случая може да е лош превод на гугъл преводач, защото ако се вглeда човек се вижда, дори да пренебрегна факта, че термина отворен/затворен байпас е по- коректен спрямо включен/изключен, може да е от не достатъчната техническа компетентност на преводача, но се среща в превода и Ко-телът, за-въртите,часовнико-вата стрелка.
    Не искам да вярвам и да кажа, че е направено нарочно, но определено инструкциите са така скалъпени, че да бъдеш зависим от сервиза и да не пипаш, дори и да не си с толкова леви ръце и логика. Два прости примера, в упътването на CAR модула се споменава за меню "CODE", но не пише, че кода е 1122, а само ( ).
    Същото е и с Dominus модула, принципната схема я има, но полярността към котела на клемите не е дадена. Ако човек иска ще го намери, защото в чуждоезичните книжки си го пише, но не и на българската.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    2005 или 2015?
    Извинявам се 2005 сложих камината с водна риза.
    2014 декември до януари 2015 беше прекарването и монтажа на газ, значи януари 2015. Тогава беше юбилеен модел Top Tech.

    - - - - - - - - - -

    Това наблюдавах със затворен байпасен клапан. Ако не беше затворен щеше с часове само да вкл./изкл.

    18:45 темп. на вода в ОИ 29 задание да поддържа 38 на водата цък-изключва на 43 градуса 20-30 секунди след запалването
    19:03 вода 28 задание 38 цък отново на 43 градуса
    19:13 вода 27 задание 38 цък-цък след изключване качи зададената на 39
    19:15 вода 28 задание 39 цък на 44 градуса качва зададената на 40
    19:28 вода 27 задание 40 задържа и заработи
    19:37 1300 об. на вентилатора темп. на ОИ 40
    19:40 1200 об. вода 41
    19:44 1200 об. вода 41 стайна темп. 20,5
    19:53 1200 об. вода 41 външна температура -1, -2 градуса
    изключва
    20:07 цък-цък
    20:15 цък-цък
    20:17 вода 30 задание 36 цък на 41 градуса
    20:28 вода 30 задание 36 цък на 41 стайна темп. 20,6
    20:38 цък на 41 градуса
    21:05 вода 30 задание 39 намали преди 44 задържа и работи
    21:10 1700 об. темп. на ОИ 39, стайна 20,2
    21:15 1300 об. вода 39
    21:20 1200 об. вода 40 стайна 20,3
    21:24 Прекъсване от БГВ. След прекъсването помпата работи и показва 35 градуса на водата в системата, значи връщата се вода преди заявката за БГВ е била 35 градуса
    21:35 липсва заявка от термостата. Стайна темп 20,6 - Латентната топлина и инертността на системата въпреки принудителното прекъсване е компенсирала стайната темп. до 20,6 когато котела трябва да изключи.
    21:56 задание 36 изключва на 41 цък, стайна 20,5
    22:06 вода 26 задание 36 пуф-паф отново
    22:17 вода 26 задание 37 на 42 градуса цък стайна 20,4
    22:27 вода 26 задание 38 намалява мощността и задържа преди да изключи на 43 градуса
    22:38 вода 38 задание 38 стайна 20,3
    22:42 изключва без видима причина
    и пак и пак същият цикъл на включване и изключване. Интерсното е, че в 23:00 беше си задал 35 градуса на водата в 23:18 - 36 градуса, а темп. ОИ е 28

    Навън е -3 в момента (макар че едва сега спадна толкова и не е от дни или седмици), стайната темп е 20,4 градуса. Нямам нужда от много мощност да поддържам добра стайна темп. Системата може да я поеме без проблем, както се вижда как е работила и как се държи, когато котела е включен. Така и не го видях да падне под 1200 об. на вентилатора,
    въпреки, че в упътването го пише (ако не е сгрешено). Въпреки съветите да го сложа на 55 градуса, да махна сондата и др. ще стане баня, после ще изстине и къде е комфорта.

    Според мен котелът ако е събразен със системата и жилището би трябвало да работи колкото се може по дълго без да спира. Това означава, че се доближава максимално до топлинните загуби на жилището и от там идват всички ползи. Много ниска мощност, което е нискотемпературен режим (40/30 на мин мощност е идеален вариант за кондензен котел), максимален комфорт без амплитуди в стайната температура. Когато има и външна сонда ъгълът на кривата (не знам защо навсякъде казват крива, след като са семейство прави), трябва така да се избере, че да следва енергийните загуби при промяна на външната температура за да запази максималните ползи на добър разход и комфорт. Поне така разбирам цялата идея. А това, че не мога да поддържам 38,39 или 40 градуса на водата би трябвало да има причина.

    ?

    - - - - - - - - - -

    малко данни от нощната ми смяна. CAR-а е сетнат на 19,6 поддържа 19,9 подава заявка на 19,8. Външна темп -4.

    От 2:25 до 2:40 работи при зададена 36 градуса на ОИ (19 градуса преди заявката от CAR-a). Достигна 38 градуса и изкл. по термостат.
    Има 15 мин. работа и разход от 0,124 куб. по разходомера. Не свали под 1300 оборота. Смятам че е работил с мощност 4,6 kW. 15мин. след изключване в стаята е 20,0 градуса.
    За това време е изразходвал 1,15 kW.
    От 3:27 до 3:43 заданието пак 36 градуса на ОИ (22 градуса преди заявката от CAR) Обороти 1200. Потребени 0,116 куб.м. Смятам, че е работил с 4 kW мощност или 1 kW за 16 мин. работа.
    На всеки час по 1kW за да компенсира 0,1 градуса.
    Запалва в 4:23 работи няколко минути, докато стигна 35 градуса на ОИ появи се онова резонансно бучене и горелката изгасна. Темп. на ОИ се покачи трайно на 26 градуса. Направи 3 или 4 неуспешни опита. Показанието на разходомера за моя изненада показа 0,16 куб. газ (шок...повече от консумацията му при предните 2 включвания).
    От 4:49 до 5:03 работи с зададена 40 градуса (25 преди заявката от CAR). Разход 0,116 куб.м., но отново на 1300 оборота минимум. Смятам мощността му на 4,6kW.
    Ако не греша в сметките това не са 3kW, както му дават.

    Явно може да работи на ниски температури, но при някаква задължителна разлика между текущата темп. на ОИ и зададената. Някой да сподели опит или съвет, само при мен ли е така?

    Някой може ли да каже нещо за тази мощност, дали бъркам някъде или защо не е около 3kW?
    Този пост е редактиран от Coriolis; 05-01-19 в 06:28.
    Vizi одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #18

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Какви са тези поддържани 19гр., Каква е тази драма за хипотетичен минимален разход. По принцип чета дългите постове, но тук на "03.45ч. от летописа" ме загуби. Сложи си 22-23гр., които са си нормални градуси за обитание. Намаляй на 21гр. нощем. Остави стайното управление известно време да управлява котела както само си реши и това е. Ако не си доволен от разхода смени котела или най-добре мини на климатици. За желани 20гр. климатиците (по-добрите и скъпи модели) ще имат сметки без конкуренция.
    loshiat одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #19

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Управление по външна температура (температурна крива) се прави за големи инсталации и радиатори с термоглави, такива в които не може, а и не е редно да се избере едно водещо помещение.
    Малко теоретично онагледяване на това кога има смисъл от управление по външна температура.

    Coriolis, сметнах мощността на твоите радиатори при различни температури, като ползвах това (към тях трябва да се прибавят и загуби от тръбната разводка до радиаторите, но са пренебрежимо малки). На база инсталираните радиатори излиза, че топлините ти загуби Qh при -15С външна са около 4kW. Виж прикачената табличка.

    Само от сметките за радиаторите се забелязва, че при температура на водата под 50градуса те не могат да отдадат повече от 3KW която е минималната ти мощност на котела. Това означава, че котела ако е ограничен да не вдига по-висока температура и не е достигната температурата в помещението ще почне да работи ON/OFF.
    Топлинните загуби на сградата в зависимост от външната температура представляват една линия която може да се построи на база т.1 (при изчислителни условия -15 = Qh max и т.2 при около 12градуса външна, тогава Qh=0kW, защото сграда се топли само от вътрешните източници и слънцето.
    По същия начин съм направил и графика на база измислена инсталация с четири пъти повече радиатори. Сложил съм и минимума на котела.



    При така приетите грубо условия се вижда, че при управление по външна температура малката инсталация ще влиза в ON/OFF при температура по висока от -9градуса, докато на по-голямата чак когато външната е над +7.
    Затова при малки инсталации не се слагат термо вентили, не се управлява по външна температура, радиаторите се избират на принципа колкото повече, толкова по-добре, а котела с колкото е възможна по-ниска минимална мощност е по-добре, преразхода от ON/OFF, т.н.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от bobivg; 05-01-19 в 12:35.
    VanDan, ccankov73 и Vizi харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #20

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Продължавам да смятам, че за подово отопление най-подходящ избор е термопомпа. Това и е силата. Газов котел като бекъп на термопомпата при голям студ. Само газов котел за мен си е за система от радиатори и конвектори. И не да работи на 30-35гр. температура на водата.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #21

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Кондензните газови котли работят най-добре при 30-35 градуса температура на водата, тъй че това не им е проблем. Иначе и аз разглеждах вариант за термопомпа с газов котел (има такива комбинации), но като теглих чертата - то това няма изплащане.
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #22

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Искам да поясня, че не се занимавам с отопление и не съм експерт, не смятам мощности и ребра на ум, вероятно повечето от вас се занимават професионално с това, ако нещо не разбирам или съм сгрешил, не ме е срам да си го призная и да питам или да се извиня, не обичам безкрайни спорове и чесане на езици, както и да влизам в такива. Ако не съм съгласен с нещо си го казвам, но обосновано.

    Има някои неясноти за мен в на поста ти bobivg .
    "На база инсталираните радиатори излиза, че топлините ти загуби Qh при -15С външна са около 4kW."
    Не мисля, че за топлозагубите трябва да се съди по инсталираните радиатори, а обратното.
    Слагал съм ги преди 10 години заради камина с водна риза. Малко преоразмерени, ако излезе от режим, а също и да се усеща, че топлят когато загасва. Правих сметки преди да сложа газ, за да преценя какъв котел да избера по 4 методики. Трудоемка по мои сметки с коеф.на топлопреминаване, площи и делтаТ и 3 готови от интернет сайтове. Накрая взех средно от всичките и да наистина излезе 4100W при -15. Тъкмо гледам по моите записки от 2014, че 3kW се пресичат при -5 градуса. Знаех че този котел ми е голям, но беше най-малкия двуконтурен на пазара.

    В не една дебела книга за малки деца пише,че нощната темп. трябва да е 18 градуса. Тези темп, от 21 през нощта не ги разбирам.Признавам че е хладно затова държа 19,6. Не съм съгласен с никой, който казва, че ниската мощност не е от значение и ако трябва да давам съвет на някой, той е да вземе котелът с най-ниска мощност.
    Това, което дава сайта на Корадо според мен е мощността при определена температура на топлоносителя и стайната. По-виоска стайна, по-малка мощност на топлоотдаване. Когато в стаята стане 50 градуса и радиатора е 50 няма да топлоотдава. Калкулирането на моите топлинни загуби нямат нищо общо с ТТ данните на радиаторите от производителя в посока от радиатори към загуби, а обратно - загуби, зададена стайна темп. мощност на радиаторите.

    "при около 12градуса външна, тогава Qh=0kW, защото сграда се топли само от вътрешните източници и слънцето. "
    И това не го намирам за коректно, защото няма значение какъв е източника на топлина, топлозауби ще има. Ще ги има докато външната и вътрешната температури се изравнят. От това разбирам, че при теб отоплителния сезон свършва, когато навън стане 12 градуса, но при мен не е така - половината жилище е северно изложение.

    За да не говорим за различни неща и да спестим полемиката, може би е редно да дефинираме, че става дума за 3 различни ON/OFF режима.
    1. ON/OFF от "прегряване", котела достига максимума на водата в системата и изключва, но стайната темп. не е достигната.
    2. ON/OFF по термостат с достигната стайна.
    3. ON/OFF в първите 30 секунди при запалване, без да влезе в режим на модулация. Това е което се случва при мен.

    Съгласен съм с теб, че 3kW са много да се поеме от тези радиатори при тази стайна темп. и че няма да може да работи без да спира. Когато се преборя с ON/OFF от 3-я тип, ще си търся оптимизацията по прегряване и термостат.
    Извинявай, не съм убеден обаче за температурната крива, но нямам нищо против някой да ме убеди. Котелът предната нощ на зададена 36 градуса (външна -4) се включваше за 15 мин. на всеки час и изключваше по термостат. необходимата ми мощност е била 1kW за час, за да поддържам 1 десета от градуса. Кое му е лошото на това, че може с 36 градуса да се постигне? И следователно кое му е лошото на това да следва климатична крива? Той винаги ще е ON/OFF, но нека да е максимално дълго ON, докато стане OFF по термостат.

    Проблемът ми е с третия вид ON/OFF и динамиката при запалване - или е котелът или е хидравликата си мисля. Затова искам съвет, яко някой има идеи. Затова пиша тук, надявайки се да го получа от хора с опит или като професионалисти или като потребители.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 06-01-19 в 01:12.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #23

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Coriolis Благодаря, че ми разясни подробностите относно сметките за топлозагубите и мощността на радиаторите. Очевидно съм тълкувал нещата погрешно, затова ще се въздържа от повече коментари за да не разводнявам темата и ще чета с интерес за решението на твоя проблем, ако го опишеш тук.

    П.П. Един последен въпрос имам към теб. Понеже искаш да управляваш по външна температура твоята инсталация, колко градуса според теб трябва да подава котела към ОИ при -15С и съответно при +10С външна?
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-01-19 в 09:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #24

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от Coriolis Виж публикацията
    Искам да поясня, че не се занимавам с отопление и не съм експерт, не смятам мощности и ребра на ум, вероятно повечето от вас се занимават професионално с това, ако нещо не разбирам или съм сгрешил, не ме е срам да си го призная и да питам или да се извиня, не обичам безкрайни спорове и чесане на езици, както и да влизам в такива. Ако не съм съгласен с нещо си го казвам, но обосновано.

    Има някои неясноти за мен в на поста ти bobivg .
    "На база инсталираните радиатори излиза, че топлините ти загуби Qh при -15С външна са около 4kW."
    Не мисля, че за топлозагубите трябва да се съди по инсталираните радиатори, а обратното.
    Слагал съм ги преди 10 години заради камина с водна риза. Малко преоразмерени, ако излезе от режим, а също и да се усеща, че топлят когато загасва. Правих сметки преди да сложа газ, за да преценя какъв котел да избера по 4 методики. Трудоемка по мои сметки с коеф.на топлопреминаване, площи и делтаТ и 3 готови от интернет сайтове. Накрая взех средно от всичките и да наистина излезе 4100W при -15. Тъкмо гледам по моите записки от 2014, че 3kW се пресичат при -5 градуса. Знаех че този котел ми е голям, но беше най-малкия двуконтурен на пазара.

    В не една дебела книга за малки деца пише,че нощната темп. трябва да е 18 градуса. Тези темп, от 21 през нощта не ги разбирам.Признавам че е хладно затова държа 19,6. Не съм съгласен с никой, който казва, че ниската мощност не е от значение и ако трябва да давам съвет на някой, той е да вземе котелът с най-ниска мощност.
    Това, което дава сайта на Корадо според мен е мощността при определена температура на топлоносителя и стайната. По-виоска стайна, по-малка мощност на топлоотдаване. Когато в стаята стане 50 градуса и радиатора е 50 няма да топлоотдава. Калкулирането на моите топлинни загуби нямат нищо общо с ТТ данните на радиаторите от производителя в посока от радиатори към загуби, а обратно - загуби, зададена стайна темп. мощност на радиаторите.

    "при около 12градуса външна, тогава Qh=0kW, защото сграда се топли само от вътрешните източници и слънцето. "
    И това не го намирам за коректно, защото няма значение какъв е източника на топлина, топлозауби ще има. Ще ги има докато външната и вътрешната температури се изравнят. От това разбирам, че при теб отоплителния сезон свършва, когато навън стане 12 градуса, но при мен не е така - половината жилище е северно изложение.

    За да не говорим за различни неща и да спестим полемиката, може би е редно да дефинираме, че става дума за 3 различни ON/OFF режима.
    1. ON/OFF от "прегряване", котела достига максимума на водата в системата и изключва, но стайната темп. не е достигната.
    2. ON/OFF по термостат с достигната стайна.
    3. ON/OFF в първите 30 секунди при запалване, без да влезе в режим на модулация. Това е което се случва при мен.

    Съгласен съм с теб, че 3kW са много да се поеме от тези радиатори при тази стайна темп. и че няма да може да работи без да спира. Когато се преборя с ON/OFF от 3-я тип, ще си търся оптимизацията по прегряване и термостат.
    Извинявай, не съм убеден обаче за температурната крива, но нямам нищо против някой да ме убеди. Котелът предната нощ на зададена 36 градуса (външна -4) се включваше за 15 мин. на всеки час и изключваше по термостат. необходимата ми мощност е била 1kW за час, за да поддържам 1 десета от градуса. Кое му е лошото на това, че може с 36 градуса да се постигне? И следователно кое му е лошото на това да следва климатична крива? Той винаги ще е ON/OFF, но нека да е максимално дълго ON, докато стане OFF по термостат.

    Проблемът ми е с третия вид ON/OFF и динамиката при запалване - или е котелът или е хидравликата си мисля. Затова искам съвет, яко някой има идеи. Затова пиша тук, надявайки се да го получа от хора с опит или като професионалисти или като потребители.
    Здравей! Пробвай да намалиш максималната мощност на котела.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #25

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Аз се обърках вече от дълги постове и сложни думи, но доколкото разбрах човекът е ограничил мощността на котела чрез намаляме на Т на вода на ОИ на 36*. При мен се получи същото нещо като пусках котела за този отоплителен сезон, вместо да задам 56* , незнам как съм задал 30 и няколко градуса , съответно котела влезна в цък-цък режим. И аз искам разхода да ми е 4 вместо 10-12 куб., но да стоя на студено ли?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #26

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от mgurvanov Виж публикацията
    Аз се обърках вече от дълги постове и сложни думи, но доколкото разбрах човекът е ограничил мощността на котела чрез намаляме на Т на вода на ОИ на 36*. При мен се получи същото нещо като пусках котела за този отоплителен сезон, вместо да задам 56* , незнам как съм задал 30 и няколко градуса , съответно котела влезна в цък-цък режим. И аз искам разхода да ми е 4 вместо 10-12 куб., но да стоя на студено ли?
    С ограничаване на температурата на водата не се намалява макс мощността на котела. Според мен ,ако я намали близко до минималната ще избегне това бързо минаване на зададената температура на водата и котела няма да изключи.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #27

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от mgurvanov Виж публикацията
    вместо да задам 56* , незнам как съм задал 30 и няколко градуса , съответно котела влезна в цък-цък режим.
    Значи тази "аномалия" не есамо при мен.
    Мин. темп. ми е 40. Максимум по климатична крива е 58 и работи на 41, когато гони само 1 десета от градуса по термостат. Ако е 0,2 ще е повече.

    Проблемът е само при запалване, ако успее да не изгасне ще работи. В менюто мощностите му са в %. Има смисъл да нямаля максималната, ако стартиращата е % от максималната.
    Бих се обадил да дойдат да ми направят едно саморегулиране, ако съм сигурен, че е така. Но ако е твърда зададена стойност с цел в много студено време да не загасне, тогава няма смисъл и най-много да се отрази на БГВ-то.
    Както каза espace при ТТ 1Е явно липсва един параметър, който качва прага на изключване по темп. в първите 30 секунди, но как и дали са го компенсирали по друг начин, не зная.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Coriolis Благодаря, че ми разясни подробностите относно сметките за топлозагубите и мощността на радиаторите. Очевидно съм тълкувал нещата погрешно, затова ще се въздържа от повече коментари за да не разводнявам темата и ще чета с интерес за решението на твоя проблем, ако го опишеш тук.

    П.П. Един последен въпрос имам към теб. Понеже искаш да управляваш по външна температура твоята инсталация, колко градуса според теб трябва да подава котела към ОИ при -15С и съответно при +10С външна?
    Не искам да те засегна. Радиаторите бяха просто сложени 10 години преди котела без много сметки. Ако са неподходящи ще ги сменя с по големи.
    Сметката ти е вярна, начина на разсъждение и графиката са логични и правилни. Направил съм подобна графика за прогнозата на разхода - разход на газ в куб.м. като функция на външната темп. по 2 точки. 0 при 20 градуса и 2,4куб. при около 5 (няколко дена задържа този разход). на -4 засякох 3,7куб. а по графиката -5 е 3,9 куб.м. и засега съвпада .

    Климатичната крива (права) мога да я моделирам, както поискам по ъгъл и температура. При -15 мога да задам на колко градуса да работи котелът. 55-57 с камината в кучешки студ е било добре. Обаче за +10 това вече е проблем. И явно въпросът е не колко искам, а колко ще ми позволи. 36-38 предполагам, ще е добре. Ако може на 35 ще е още по добре, стига да изключва по термостат. Но съм се принуждавал да задавам 48 за да не се мъчи с цък-цък докато пали.
    Винаги съм имал проблема с ON/OFF от 3-я тип. Ако не ми се получи просто ще задам нещо, с което ще работи и кривата (правата) за целия диапазон ще дойде сама от тези 2 точки.

    П.П. Всъщност не знам дали разхода ми няма да има сериозни отклонения с моите 3 женски създания. Преди няколко дена голямата дъщеря ми каза...тате влизам да се къпя с косата. Тогава не подозирах какво се криеше в думите на този невръстен тийнеджър. В последствие разбрах, че това бяха 0,8 кубика газ
    Този пост е редактиран от Coriolis; 06-01-19 в 16:35.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #28

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Тук повечето сме потребители. Лазар и Escape са професионалисти.
    Колкото до максималната мощност, защо наистина не пробваш да я намалиш. На моя архаичен Еолостар имаше такава опция в менюто.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-01-19 в 23:46.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #29

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Тук повечето сме потребители. Лазар и Escape са професионалисти. Не знам за вашите "дебели" книги, но в моите дебели медицински учебници (лекар съм) по хигиена, физиология и т.н. пишеше, че 22гр. е най-добрата температура за обитаване на човек. Винаги питам тези, които седят (спят) на 18-19гр , лятото на толкова ли го правят. Аз лично съм все потен, но честно на 18гр. ако седя ще ми протече носа. То вярно имам синузит, но...
    Не ми се влиза отново в подобна дискусия. Поне няколко пъти е водена през годините в този форум и реално няма смисъл. За всеки му според личните предпочитания.
    Колкото до максималната мощност, защо наистина не пробваш да я намалиш. На моя архаичен Еолостар имаше такава опция в менюто.
    Що се касае до комфортната температура - във всяка държава имат различни разбирания. Аз лично не мисля, че през зимата и лятото тя трябва да е еднаква. Например, виждал съм в проекти на сгради от различни части от Европа, че масово се приемат нормативно температури под 20 градуса за зимата.
    ПС: И аз преди да се оженя се чувствах супер на 18 градуса през зимата, но свикнах на високи градуси вече покрай жената и ми е хладно на 18.
    Този пост е редактиран от Vizi; 06-01-19 в 18:49.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #30

    Отговор: Газов котел на Immergas - мнения, проблеми, настройки, разход и всичко за тях

    ...
    ....
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-01-19 в 23:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе