Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ за отоплителна инсталация на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    1
    #1

    Cool Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Здравейте. Трябва ми съвет какъв вариант на отопление да изберем. Става въпрос за жилище ново строителство на 6-ти последен етаж с доста прозорци и преобладаващо изложение юг. Има външна изолация 10 см, добра изолация на плочата над нас и 5 камерна дограма КВЕ, но двоен стъклопакет. Имаме голяма дневна с кухня, която е обединена с коридора (обща светла площ около 45кв.м.). В момента има изводи за 2 конвектора, но от такива се отказваме заради духане, шум и т.н. Според специалисти само с 2 радиатора трудно ще се стоплим, пък и прозорците са ни френски. Освен това имаме 2 спални (14 и 20 кв.м.)TТерасата към по-малката спалня е усвоена в хода на строителството, плюс баня с лира. Може ли съвет какви радиатори да изберем и колко големи?
    Другата ни идея е да изкъртим замазката и да направим водно подово. Голяма разправия ще е, но един се прави. Въпросът е дали си заслужава.
    За котел сме се насочили към Имергаз (заради цената), но се колебаем между Тера 28 и ТТ24.
    Пускам схема на апартамента и ще се радвам, ако повече хора се включат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #2

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    На чертежа няма конвектори! Има радиатори пред френските прозорци и климатици.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Даже има място и за още радиатори, ако тези са малко. Има предвиден и бойлер в склада.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #4

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Здравейте,ще използвам тази тема за едно питане.Ще опиша какво отоплявам и какво иск да направя и дали ще се получи.Двуетажна къща и приземен етаж на нивото на улицата.Аз съм на вторият.Половината от сутерена е мой.Стая,малка кухничка и коридорче-общо 28м2 на 210см височина.Имам възможност да докарам и до там две тръби и да сложа или подово в стаята или радиатор.В коридора мога само малък радиатор да сложа.Програматора е при мен на етажа.Ще смогне ли да стопли долу ,защото ще изключи при мен на 22гр. като вдигне.Ако е с подово ще успеели да стопли всичко,защото температурата на водата е 50гр.,Да не слагам и радиатор в коридорчето,защото ще е малко сложно ,но ще може някакси.Тръбите ще минат един етаж и още 2м надолу дали ще успее да стопли и ще завърти ли до там газовият котел от горе надолу.Благодаря предварително.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Не се прави така, никой не може да ти гарантира резултата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #6

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Да не слагам и радиатор в коридорчето,защото ще е малко сложно ,но ще може някакси.Тръбите ще минат един етаж и още 2м надолу дали ще успее да стопли и ще завърти ли до там газовият котел от горе надолу.Благодаря предварително.
    Ще работи, няма проблеми

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    На горния етаж радиатори, на долния подово?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #8

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    На горния етаж радиатори, на долния подово?
    Не знам затова питам ще може ли да стане така.На газ съм от 4г. и долу съм с един климатик ,който майстора дойде преди 2г и нещо гледа и изсра един климатик,а той се оказа слаб за тези помещения и затова се чудя какво да правя.Просто така си мисля ,че разстоянието е по дълго и с подово ,нищо че ще е на 50гр водата ще стане точно .,

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #9

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    За радиатори ще работи, за подово не мога да гарантирам.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Отговор: Помощ за отоплителна инсталация на газ

    Едно е дали ще има циркулация, второ - разлика в температурите за подово и радиатори. Иска си най-малкото втора помпа със смесителна група.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 254
    Последно: 19-09-22, 13:58
  2. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 10:59
  3. Помощ за отоплителна инсталация и газов котел
    От rhadjinikolov във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-17, 13:14
  4. Отговори: 5
    Последно: 26-02-13, 12:39
  5. Отговори: 4
    Последно: 09-02-10, 00:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе