Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #1

    Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Здравейте,
    Основно ме интересува каква е разликата между двуконтурните котли от описаните по горе модели, при еднакви мощности.
    Имам монтиран 7000 от преди три години, едноконтурен свързан с бойлер и сам много доволен към момента, но сега трябва да избера двуконтурен

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    След като си доволен, за какво са ти разликите? Не са големи. 2500 го остави, тъй като е на изживяване, 2300 го замества и е по-добър

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Питам защото разликата между тях е около 600лв. и слушам от местните газификатори, че котлите на bosch давали дефекти и не били за предпочитане. Изхождайки от логиката, че при избора на котел при повечето хора цената е водеща предполагам се монтират повече 2300 и 2500 и общото мнение обхваща именно тях.Та 7000 серията нещо като премиум ли е или има техническа обосновка за цената?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Какви проблеми давали котлите на Бош според местните ви газификатори, че аз за 13 години работа с тях не можах да ги видя? А не са за предпочитане от много "газификатори", защото има преди- и след-продажбен контрол върху монтажните и сервизните фирми, пресен случай мога да опиша от преди десетина дни. Ами така е - доказано некадърни "газификатори" не се допускат или ако са били допуснати - губят права за работа с Бош, та затова "гроздето е кисело". Най-лесно би било да питаш тях какви са проблемите и какви са разликите между трите котела, но щом питаш тук, явно няма някой компетентен, който да ти даде отговор, а само лаладжии. А иначе между трите модела няма кой знае каква разлика, монтирам и от трите. Едноконтурни 2500 и 7000, а двуконтурни 2300 и 7000, естествено повече от ниските класове, заради цената, но със сигурност не дефектират повече. Condens 7000 може да управлява и външна помпа, а 2300 пък може да се свързва безжично с СТ200

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Това че местните са некомпетентни е така, изпитах още при първия ми котел, затова и питам във форума. Тъй като се занимаваш с котлите на бош и познаваш логиката им смяташ ли че е възможно да монтирам два котела в една отоплителна инсталация. Единия бош 7000, вторият на твърдо гориво, като газовия да бъде настроен по външна температура с горна стойност на кривата например 45 градуса. Когато запаля дървения и температурата се покачи над границата на кривата как би реагирал газовия? В останалото време газовия компенсира или работи самостоятелно. Смяташ ли че е възможно такова изпълнение?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Възможно е, но ако не се направи както трябва, ще имаш проблеми. Трябва да се направи всичко възможно, за да се защити финия топлообменник на газовия котел от мръсотиите от твърдогоривния. А и далаверата едва ли си заслужава

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Далавера няма, има натрупани запаси въглища и дърва за още поне две зими, а потребителите са към третата възраст и идеята е хем да се уползотворят постепенно хем да не са зависими от амалогията.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Агония. Да ги продадат по-добре, или да ги изгорят. После да се промие инсталацията с химия и тогава да се монтира газовия котел. В противен случай, ако ще работят двата котела едновременно е препоръчително да се отдели газовия котел чрез топлообменник от отоплителната инсталация, но това ще оскъпи повече, отколкото да се продадат въглищата

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Здравейте,
    понеже котела ми е Бош конденз 2500 пускам въпроса си тук. Нямах проблем до сега / 6-та година работа /, но вчера кат пуснах топлата вода потече мътна, почти кафява. След известно време се поизбистри, но остана леко кафеникава. Студената си тече бистра. Когато спрях котела и пуснах топлия кран водата беше бистра, при включване на котела и пускане на топлата вода отново беше мътна. Дано съм обяснил добре. На какво може да се дължи и какво да предприема??!.

    Благодаря предварително

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #10

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Цитат Първоначално публикувано от Лампард Виж публикацията
    Здравейте,
    Погледни манометъра на котела!

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Манометъра е много малко под 2 атмосфери. От днес се е избистрила почти на цяло. Каква може да е причината??!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Здравейте, отново имам същия проблем. От топлата вода потече мътна / ръждива / вода. Помогнете с мнение. От фирмата, която ми прави профилактика на котела ми казаха, че може би имам пробит топлообменник, но кога ще дойдат да видят и аз не знам.
    Мерси предварително за съветите.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #13

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Цитат Първоначално публикувано от Лампард Виж публикацията
    Здравейте, отново имам същия проблем. От топлата вода потече мътна / ръждива / вода. Помогнете с мнение. От фирмата, която ми прави профилактика на котела ми казаха, че може би имам пробит топлообменник, но кога ще дойдат да видят и аз не знам.
    Мерси предварително за съветите.
    Точно за това посъветвах да погледнеш налягането- водопроводното и на отоплителната инсталация, обикновено са различни, но някъде водопроводното е толкова ниско, че по манометър не може да хванеш проблема.
    При пробит топлообменник би могло да се хване, ако водопроводното е нормално, т.е над 3-4 бара.
    При теб явно е по ниско- близко до налягането в отоплителната инсталация.
    Съмненията и при мен са за пробит ТО.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Мерси много. Утре очаквам фирма поддържаща котли Бош и ще видя какво ще кажат.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Разлика между газови котли bosch condens 2300, 2500 и 7000

    Здравейте, според техника, налягането на водопроводната инсталация е паднало, съответно налягането на отоплителната инсталация е по- голямо и е върнало вода от отоплителната във водопроводната система. Намали налягането на 1,5 бара / беше близо 2, както бях писал / и каза, че няма да имам проблем. Дано

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлики между Bosch Condens 2300i W и 2300 W
    От kibs във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-21, 14:21
  2. Газови котли - киловат/икономия
    От HUSKY във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 23-10-20, 18:09
  3. Проблем с газов котел BOSCH Condens 2500 W, WBC 28-1
    От wess във форум Други начини за отопление
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-19, 06:16
  4. Отговори: 14
    Последно: 13-01-19, 22:25
  5. Отговори: 26
    Последно: 26-11-17, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе