Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Lazar
  • 1 Post By atanasov
  • 1 Post By Lazar

препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1

    препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Здравейте,

    Търся препоръка за бойлер с индиректно подгряване около 150л за комбинация с газов котел Bosch Condens 7000W 3-16kW.

    Първоначално се бях спрял на Bosch Tronic 1500T ES 150l, основно поради факта, че доста пакетни оферти се предлагат с него.

    Разглеждайки сайта на Бош попаднах на ST160-2EB. Каква е причината да е 3 пъти по-скъп от Tronic 1500T? Освен по-мощната серпентина, не мога да си обясна тази разлика.

    Някакви препоръки за бойлер, който да подхожда добре на споменатия газов котел?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Погледни при Теси - стенен 150л, стоящ 160л, както и 160л за газов котел с горни изводии за монтаж под котела
    atanasov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #3

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Благодаря! Спрял съм се на стенен, позициониран в ляво от котела, за да може пространството под тях да се използва (например за кошове с пране). Нали правилно съм се ориентирал за модела:

    https://*********/vertikalen-boyler-t...erpentina.html

    Мощността на серпентината изглежда доста подходяща за споменатия котел.

    Чисто от любопитство, каква е причината ST160-2EB да е на такава цена? Какво повече предлага от (да речем) Теси-то?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Произход

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #5

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Здравейте!
    Ще използвам темата да не пускам нова.На петата година протече бойлера Бош 150л загряван от газов котел Бош конденз 2500 14kw.
    Какъв бойлер 100-120 литра е подходящ за този котел.Аз се колебая между Теси модеко и Елдом. ttps://tesy.bg/produkti/elektricheski-bojleri/bojleri-modeco/modeco-sys-serpentina/?product=gcv9s-120-47-20-c21-tsrcp
    https://eldominvest.com/bg/product/447.html

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #6

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Моето Теси протече на втората година. На фейсбук страницата им има море от снимки и оплакващи се хора. Аз бих търсил нераждъвейка, че тези покрития от гонене на цена много се излагат.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Е, то и неръждавейките се състезават за цена. Като ти е протекъл на втората година, нали е с 5 год гаранция, би трябвало да са ти го сменили? Аз от стотици монтирани имам само един случай, който се проби няколко дни преди да му изтече гаранцията и му го сменихме с нов. Тъй че 100лв на година не е голям разход

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #8

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Смениха го, но не е това въпроса. Другият път може да протече сериозно и да наводни (планирал съм да му направя "вана" с отичане в канал, за да спя спокойно). Отделно чаках няколко дни да докарат нов, после не искаха да го подвържат с котела, защото "те не се занимавали със серпентини и котли, защото не им разбират". Сътветно още чакане + пари за да дойде компетентен техник да го подвърже с котела. Разправия, пари, а може и голяма беля да направи. Техникът каза че има дефектна партида която е произвеждана над година - провери новият ми бойлер по сериен номер - и той беше от тази партида, така че го чакам и него да цъфне. Другото интересно беше, че според него зависи от водата. Липсвал някакъв примес в покритието и съответно определен тип вода го поврежда. Та не във всички градове има проблеми. Та хубаво че има 5г гаранция, но главоболията които ми носи и вероятно в бъдеще ще донесе пак не се покриват от гаранция. И в заключение - всички познати от моето обкръжение които са имали Теси казват - "никога повече". Но всички те са с електрически бойлери.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    И в заключение - всички познати от моето обкръжение които са имали Теси казват - "никога повече"
    Е, хайде сега - да нямам поглед върху пазара - разбирам, но аз над 10г работя изключително с Теси, защото са най-адекватни, най-подходящи за газов котел, с най-голяма серпентина, най-подходящо поставен датчик и т.н. Третият по големина производител в Европа с четири ултрасъвременни роботизирани завода, сега ще строят пети, тъй като не смогват и в момента бавят заявките с 2-3 месеца. Не знам твоите приятели какво ги правят техните бойлери, чувам че се опитват да ги загряват до 70-80 градуса, за да стига водата, вместо да си сложат по-голям бойлер. С газовия котел като го загряваш до 45-50*С (повече няма смисъл, не е добре и за котела, и за разхода), няма никакви проблеми с гаранцията. Е, вярно е, че не е старото производство, което издържаше по 30-40 години, но сега вече всички така ги изчисляват

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Моето Теси протече на втората година. На фейсбук страницата им има море от снимки и оплакващи се хора. Аз бих търсил нераждъвейка, че тези покрития от гонене на цена много се излагат.
    Здравей, кой модел е твоето Теси, колко литра е и за колко време го доподгрява. При мен Бош 150л го доподгрява около 40 Мин.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=Lazar;1032820]Е, хайде сега - да нямам поглед върху пазара - разбирам, но аз над 10г работя изключително с Теси, защото са най-адекватни, най-подходящи за газов котел, с най-голяма серпентина, най-подходящо поставен датчик и т.н.
    Здравей , на Елдом модела има два отвора за датчик. В кой от двата е правилно да се сложи гилзата.Серпентината подходяща ли е за газов котел спрямо теси.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #11

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не знам твоите приятели какво ги правят техните бойлери, чувам че се опитват да ги загряват до 70-80 градуса, за да стига водата, вместо да си сложат по-голям бойлер. С газовия котел като го загряваш до 45-50*С (повече няма смисъл, не е добре и за котела, и за разхода), няма никакви проблеми с гаранцията.
    Това може би е ключово. Действително е много вероятно така да ги ползват. Аз загрявам на 43 градуса, но с включена термална дезинфекция седмично. Възможно ли е това да е причината?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vini7 Виж публикацията
    Здравей, кой модел е твоето Теси, колко литра е и за колко време го доподгрява. При мен Бош 150л го доподгрява около 40 Мин.
    Модеко 150л. Не съм обръщал внимание колко време отнема, то зависи и колко вода е консумирана. Не си спомням да съм виждал да подгрява повече от 20на мин.
    vini7 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Отговор: препоръка за бойлер в комбинация с газов котел Bosch

    Цитат Първоначално публикувано от vini7 Виж публикацията
    Здравей , на Елдом модела има два отвора за датчик. В кой от двата е правилно да се сложи гилзата.Серпентината подходяща ли е за газов котел спрямо теси.
    Горният отвор е по-подходящ.
    vini7 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  2. Отговори: 26
    Последно: 26-11-17, 20:09
  3. Комбинация Термопомпа и газов котел
    От Arthur Dent във форум Отопление
    Отговори: 43
    Последно: 03-09-17, 22:45
  4. Комин за газов котел + препоръка за фирма
    От blazarov във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-14, 14:50
  5. Продавам газов котел и бойлер.
    От Kiakaha във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 14:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе