Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 81 от общо 81

Днес дойдоха за профилактика...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #76

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    и аз съм представител на Bulclima но не процедирам така нз от кой град си но са се поизложили малко което ме учудва както и да е.
    Та един майстор само по звука на даден климатик трябва да разбере дали всичко е наред или има проблем но това се дължи на доста опит та мисълта ми беше че една профилактика се състои от смяна на видими повреди било то сцепена гайка ,лоша спойка,огънати ламели, скъсана изолация и т.н. след това цялостно почистване на системата фреона се мери първо с уред който показва до загуба 4 грама на година ако има пропуск се слагат манометри и за да не се испуска фреон първо се пуска на студено завива се крана на високото налягане исчаква се 2-3мин. в зависимост от тръбния път по този начин налягането пада на 0 и се завива манометара дозареждате колкото трябва и след това по същия начин се маха манометара за да не испуснете никакъв фреон, измерва се и ампеража след това измервате със ел.тернометър дали климатика искарва нужните градуси и ако всичко е наред се попълва гаранционната карта и по живо по здраво....

    Това с профилактиката е ала бала,като сурва сурва весела година дай лева да замин,За да има пропуск трябва да има омасляване ,спипане на керановетв се познава дали работи добре или не и престависи че вдига ампераж какво би могъл да на правиш? За изпускането на фреон при махане на маркучите на манометъра се процедира по следния начин: към маркуча се прикрвпя накраиник с кранче и се завива към щуцера и при махане се затваря и при развиване на крана не излиза почти ни6то,просто трябва преди поставянето на маркуча да е заеден с фреон самия маркуч.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #77

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Коментирайте следния случай, който ми разказа днес един познат. Дошли не за профилактика, а за допълване с фреон на 9-ка Мидея. Единия техник нагрявал със сешуар вътрешното тяло, а другият допълвал отвън на външното фреон. В какво се състой "чалъма" на майсторите"

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #78

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Елементарно,Уотсън-нагрявали са датчика за вътр.температура,за да могат да включат климатика на охлаждане(когато налягането в това студено време е 2-3 атм).Само ако налягането в климатика(2-3 атм) е по-малко от това в бутилката(10-12 ако е със стайна темп.) може да се зарежда.В режим на отопление фреон 22 вдига 18-20-22 атм и ще се получи обратното-от климатика към бутилката.
    При 410а наляганията са други,но резултата е един и същи.
    Същото можеха да направят ако стиснат с пръсти датчика.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #79

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Зависи къде е датчика.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #80

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Добре де,при някои е вътре при платката,пак ще е по-бързо да сваля капака и да го хвана,отколкото да духам със сешоара.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #81

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    jori работя и с мидея там по често имам проблеми и то доста често спукани гайки на по големите машини затова отскоро ги сменям при монтажа с generala работата е ясна там за проблеми мн ама мн рядко говорим

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе