Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81

Днес дойдоха за профилактика...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #46

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от la_vesko
    Проблема не е в това дали ми се дават пари или не, а в това че искам да ми се провери състоянието на климатика и по основно има ли нужда от допълване с фреон.А на практика поне според мен/не съм толкова компетентен/ , но точно това не се прави.Климатика съм си го подържал сам за тези 3 години никога не съм викал техник за профилактика и мога да кажа , че работи досега добре/слава богу/, но според мен една превантивна проверка е добре да се направи за този период е напълно възможно да имам загуби в системата.А и не съм съгласен , че трябва да чакам да спре напълно за да правя нещо, още повече че се отоплявам излючително само с него, не ми се мисли ако зимата се скапа и при тези наши сервизи, ще е готов тъкмо като свърши зимата.
    Ако беше попрочел малко и по другите теми , щеше да разбереш , че само на манометри при инверторен климатик няма да разбереш количеството на фреона !!! Е ,освен ако техника не е врачка Щом си работи и не е гаранционен му се радвай и не го мисли

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #47

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    la_vesko - Подкрепям забележките около така наречената СЕРВИЗНА (предна и задна) ПОДДРЪЖКА!!!
    С 2 думи: Гооооооооооооооооола ВОДА!.... като самата ни страна която така все още обичаме, но май се броят на пръсти ПРОФЕСИОНАЛИТЕ в областта.
    Един съвет: Разчитай единственно на себе си за съжаление!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #48

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Чета и се чудя...

    Как очаквате да бъде изпълнена поддръжката (подсказката е, че вече е обсъждано)?
    Очаквате ли всеки път количеството фреон да се изтегля, премерва с електронна везна и връща с вакуумиране на системата преди това?
    Какво правим със загубите при поставянето и свалянето на манометъра или празнене/пълненето?
    АКО системата е работеща, предишната операция не създава ли риск от дефект в иначе здравата до момента сглобка?

    Съгласен съм, че четка за зъби не е най-подходящия инструмент, което ми напомня че има фирми без задължителна профилактика - защо ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    13
    #49

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Очаквате ли всеки път количеството фреон да се изтегля, премерва с електронна везна и връща с вакуумиране на системата преди това?
    В такъв случай услугата "ПРОФИЛАКТИКА" какво би трябвало да включва ,и какво да очаквам да си дам 30те лева само така ли?
    Спред мен това е основно нещо, и очаквам да се направи при положение , че плащам именно за него.
    Какво очаквате вие при профилактика незная но явно нищо поне така разбирам от казаното дотук ,но това си е жива кражба плащаш за нищо.



  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #50

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Да ти кажа съвсем приятелски повярвай ми.Единия ми климатик е 7 годишен и досега съм ги викал само един път ,ей-така само заради гаранцията.Повече не съм го бутал и това е.Като ги видях как си бъркат в носа ми стана ясно що за техници са.Естествено не всички са такива,но при мен беше така.Между другото ако знаеш каква марка е климатика...ми,но АДЕ-ДЕ 7години ко да праиш

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #51

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Задължителната профилактика през гаранционния период, не е нищо повече от едно изнудване.
    Това ми каза човекът който ми продаде и монтира моите клими.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #52

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    80 % от хората не четат инструкцията за експлоатация, и за климатика се сещат едва когато започне да прави някакви проблеми. Филтрите се затлачват, по топлообменниците се наслагва прах , листа и разнообразни други неща. Всичко това значително намалява топлообмена с всички произтичащи от това последствия ( в идеалния случай само се повишава консумацията на ток т.е. COP и ЕЕR намаляват ) . Ако пък климатика не е преоразмерен , тогава за да поддържа зададените параметри започва да работи постоянно на 100% , нещо което значително му съкращава живота. И тъй като не е желателно да умре през гаранционния период ,профилактиката е най-вече за това - да гарантира , че топлообменниците и филтрите се мият поне веднъж годишно ! Ако пък се направи с източване и замерване количеството на фреона , тогава ще струва поне 100лв . Уви , процеса изисква технологично време а времето струва пари. И точно защото времето е пари , някои фирми предпочитат да не правят профилактика. Времето за 2 профилактики е колкото за 1 монтаж => 2*30 лв. < 180 лв. Е, някои ще плаща повече пари за ток , ама фирмата ще мине в графата " готини и неизнудвачи" . Ако всеки си се грижеше за климатика , този тип профилактика нямаше да е нужна. Обаче уви това съвсем не е така...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #53

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Задължителната профилактика през гаранционния период, не е нищо повече от едно изнудване.
    Е това е истината. Може да те плакнат с всякякви периоди на гаранция,но истината е тази.Никъде в Европа го няма и при нас скоро ще секне.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #54

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    la_vesko: Това че си поискал замерване на налягането на фреона при положение че си нямал оплаквания от работата на климатика е било груба грешка.

    1. При закачане и разкачане на манометрите се губи фреон, при положение че климатика си е работил добре, ти така си му влошил малко работата.
    2. На инверторен климатик по налягане не може да се определи дали фреона е малко или много. Добре, измерили са ти налягането и са ти казали някаква цифра, и сега какво, много ли е, малко ли е, има ли нужда от зареждане. Там е работата че не може да се каже климатика има ли нужда от зареждане по измерено налягане. При инвертора променливите които трябва да се вземат под внимание стават повече, сравнено с конвенционален.
    3. За наляганията при конвенционален климатик: при отопление и фреон R22 около 20 бара, при отопление и фреон R410a около 30 бара. Тези цифри са плаващи и ориентировъчни, зависят от температурите в отопляваното помещение, външна температура, чистота на топлообменниците и филтрите, мощност на компресора.
    4. Профилактиката която е като условие за продължаване на гаранцията се прави за заверка и удължаване на срока с още една година. Има и друг вид профилактики за които се плаща отделно при които се почистват топлообменниците, те са препоръчителни когато се вижда че са замърсени, иначе пада СОР-а.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #55

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    . При закачане и разкачане на манометрите се губи фреон, при положение че климатика си е работил добре, ти така си му влошил малко работата.
    Колко губи 5-10грама.Че няма на ден по пет пъти да ги закачаш.

    . Профилактиката която е като условие за продължаване на гаранцията се прави за заверка и удължаване на срока с още една година. Има и друг вид профилактики за които се плаща отделно при които се почистват топлообменниците, те са препоръчителни когато се вижда че са замърсени.
    Пак се връщаме на изходна позиция> задължителна профилактика=рекет.

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #56

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    valen1
    В 4-та точка потвърждаваш на 100% това което са ми казали.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #57

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    criss: Нямаше на въпрос да се прави ако загубата на фреон при закачане и разкачане на манометрите беше 5-10 грама. Когато завивам и развивам манометрите при фреон R410a имам усещането че си заминава много, това си зависи и от техника. Среща се като информация при тази процедура да се губи към 70 грама фреон.

    В конкретният случай, щом един климатик работи нормално и си достига температурите, не трябва да се пипа от техник.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #58

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    la_vesko аз просто не им платих. Шефът им ми каза, че за да ми бъдат направени измерванията ще трябва да почакам. Вече стана месец. Смятам да се обърна към вносителя за да се уточним за гаранцията. Моето талонче вероятно вече сигурно е пристигнало при него, чинно попълнено с фалшиви данни за налягането и тока на компресора (бях го дал на шефа на фирмата за да успеем да спазим срока на продължаване на гаранцията, понеже отидох в последния възможен ден).
    Знам че налягането е доста ориентировъчен показател за количеството на фреона. Не смятам че трябва да се тегли ако не се установи ненормална работа на машината.
    Бях им казал че често размразява, а техниците не си мърнаха пръста да измерят тока на компресора (конвенционален), те нямаха и с какво. Ако така се работи, то наистина профилактиката си е рекет.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #59

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Ето снимка от приятели,които профилактират/ на снимката PANASONIC-12BKP!!/Ако човек иска,не е необходимо да се демонтира всичко,може и на място

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #60

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Ей това са климите ,които си работят без проблемно и до днес.Много надежна електроника и малко проблеми с компресорите.
    Между другото снимката е на PANASONIC Е-9/12СКР

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе