Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 81

Днес дойдоха за профилактика...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #61

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Здравейте,форумци.
    Задължителната профилактика я въведоха Техноклима през 2002 г.,защото свалиха монтажа на 100 лв. Сега е абсурд за 100 лв. монтаж.Преди 2002 г. мантажа беше 220-250 лв. и вклчваха безплатна профилактика.
    Профилактиката включва следното:
    -измерване на фреона
    -ампеража
    -електрическите връзки да ли са здрави
    -почистване на климатика,ако е мръсен
    -температурата излизаща от вътрешното тяло
    -проверка на конусните гайки да ли нямат пропуск
    Разлини фирми вземат за профилактика от 20 до 80 лв.
    Аз колко взимам само на лични.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #62

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Добре де би ли обяснил как измерваш този фреон?Много ще е интересно на драгите читатели да разберат как става това.
    А ако те накарам да провериш електрическите връзки на един китайски инвертор,то ти сигурно ще се пенсионираш на профилактиката.
    И как проверяваш конусните гайки дали имат пропуск?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #63

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Утре имам профилактика от 9 часа. Ако искаш ела да видиш как става.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #64

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Налягането на фреон R410a при неработещ климатик и температура 15 градуса е 12,58 bar, при работещ на охлаждане климатик може да падне на 6 - 8 bar, на смукателната тръба където се закачат манометрите.

    В английско езичните форуми се дава съвет как да се намали малко загубата от закачане и разкачане на манометрите а именно чрез по къси маркучи, но споменават и за средна загуба от около 70 грама при тази манипулация.

    Винаги съм отворен за получаването на нови знания и умения и затова с най-голямо желание бих дошъл с вас за да ми покажете как при вас няма загуба на фреон но и същевременно не влошавате работата на климатика по вашият метод.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #65

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Здравейте ,
    да понапиша и аз в тази старичка тема.
    Доде време за годишната профилактика и моя GENERAL .
    Звъннах в BULCLIMA , хората ма питат на колко време си чистя филтрите , чисто ли ми е външното тяло , как баца климатика и аз им отговарям .
    После пича вика , няяя смисъл да идват хора да го чистят , ако бил мръсен или не бачкал добре , тогаа се налагало. И ми каза да напиша на гърба на гаранционната карта , че е направена годишна , дистанционна профилактика - заверка и некви там номера. И толкоз гатранцията ми е продължена за оче една година.
    Приятно ме изненадаха , тъкмо се бях настроил , че ще им давам 36 лв за нищо

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #66

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Ами решили са, че 36 лв ,вече, няма да им покрият разхода за профилактиката и ще са по на далавера, ако не дойдат изобщо...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #67

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    и аз съм представител на Bulclima но не процедирам така нз от кой град си но са се поизложили малко което ме учудва както и да е.
    Та един майстор само по звука на даден климатик трябва да разбере дали всичко е наред или има проблем но това се дължи на доста опит та мисълта ми беше че една профилактика се състои от смяна на видими повреди било то сцепена гайка ,лоша спойка,огънати ламели, скъсана изолация и т.н. след това цялостно почистване на системата фреона се мери първо с уред който показва до загуба 4 грама на година ако има пропуск се слагат манометри и за да не се испуска фреон първо се пуска на студено завива се крана на високото налягане исчаква се 2-3мин. в зависимост от тръбния път по този начин налягането пада на 0 и се завива манометара дозареждате колкото трябва и след това по същия начин се маха манометара за да не испуснете никакъв фреон, измерва се и ампеража след това измервате със ел.тернометър дали климатика искарва нужните градуси и ако всичко е наред се попълва гаранционната карта и по живо по здраво....

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #68

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Е, те това е. Както го обясни TIMBERLAKE(не, че разбрах много) , ми прозвуча направо страшно. И това всичкото само за 36 лв. и аз да съм, ще гледам да не дойда...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #69

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    фреона се мери първо с уред който показва до загуба 4 грама на година
    Кой е този уред

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #70

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Явно говори за фреонтърсач(аз така си му викам) за пропуски

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #71

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Именно Пропускотърсач
    а цената на профилактиката зависи от това колко неща си сменил които не са в гаранция

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #72

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    TIMBERLAKE,малко ни хвърляш на клона.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #73

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    защо така мислиш ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #74

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Ти работиш с General.Те най-малко от 5 год са на R 410A.Коя спукана гайка или пропуск,или лоша спойка ще те чака за да отидеш на профилактика,за да я откриеш при тези налягания.И за какви дозареждания говориш?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #75

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    и аз съм представител на Bulclima но не процедирам така нз от кой град си но са се поизложили малко което ме учудва както и да е.
    Та един майстор само по звука на даден климатик трябва да разбере дали всичко е наред или има проблем но това се дължи на доста опит та мисълта ми беше че една профилактика се състои от смяна на видими повреди било то сцепена гайка ,лоша спойка,огънати ламели, скъсана изолация и т.н. след това цялостно почистване на системата фреона се мери първо с уред който показва до загуба 4 грама на година ако има пропуск се слагат манометри и за да не се испуска фреон първо се пуска на студено завива се крана на високото налягане исчаква се 2-3мин. в зависимост от тръбния път по този начин налягането пада на 0 и се завива манометара дозареждате колкото трябва и след това по същия начин се маха манометара за да не испуснете никакъв фреон, измерва се и ампеража след това измервате със ел.тернометър дали климатика искарва нужните градуси и ако всичко е наред се попълва гаранционната карта и по живо по здраво....
    Ти сериозно ли така закачаш манометрите? Ам да си чувал, че ако слезеш под 0 дори и малко, ще вкараш въздух и влага? Или ще ми кажеш, че успяваш на момента да затвориш газовия и своевременно да изклучиш климатика. Обикновенно спадането на налягане от 4 до 0 бара (атм. налягане) отнема 3-4 сек, а ти за толкова време можеш да направиш 2-3 оборота на вентилите при добро и удобно разположение. Ами ако е на някоя гадна тераса от панелките изнесен отвън с високите ламаринени парапети?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе