Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #31

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.



    Ей така става най-добре ама и цената е висока.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #32

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Японския препарат го купих от Екоклима на сливница(бул).Преди няколко дни беше и струва 15лв.Прибрах се и нямах търпение да почистя климата, защото трябваше вече да се пуска на студено.Резултата е че вътрешната пита светна от чистота +турбината,само трябваше да държа попивателни кърпи отдолу(само за турбината) но стана добре.Като напръскаш питата почва да шупти и след 3,4 минути всичко се отича в легенчето и през кондензната тръба навън. Минусите са,че за едно почистване почти свърши но по добре от другите побългарявания Сега в къщи мирише на лавандула Това е моето мнение ,дано съм бил полезен P.S От Варна съм

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #33

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Вчера си взех от японският препарат на цена 10 лева. С него почистих един климатик, удобно е чисти добре, понамириса на лавандула известно време, другият климатик го изчистих с меглио на цена от 3.50 лв. също почисти добре с известни забележки. Според мен меглиото е по-ефикасно ако сваляш турбината и легенчето, японският препарата е добър ако не ти се занимава.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ами то точно най трудно става почистването на турбината. За това япоснкия препарат е най-добър.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #35

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    За това съм уточнил, че ако сваляш турбината няма смисъл да даваш 10 лева за японският препарат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #36

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Нали и аз това казвам,че с японския препарат е калпазанския начин и си върши много добре работата То ако реша да свалям турбината и 3,50няма да дам,свалям всичко и хайде в банята.Пък там с каквото ми падне все ще го изчистя

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #37

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Е сега надявам се че след този хубав пост със снимки разберете че профилактиката е нужна на всяка година. Разликата е че ние я правим със сваляне на турбината....
    Това, да вметна, не е практика на всички фирми, продаващи и поддръжащи климатична техника.
    До сега "профилактиката" пред очите ми е извършване с измиване на вътрешните филтри (процедура, която се прави задължително всяка седмица без "специалистите"), послушване за шума и хоп 30-50лв в джоба. Когато турбината на един от климите ми се замърси осезаемо (чак на топченца бе станал праха) и ги повиках да ми я изчистят, то не бяха уговорки, то не беше чудо и накрая специалиста дойде, свали турбината и аз си я измих, понеже те работели с водоструйка, ама ся нямали.
    А като знам, че трябва да проверят налягането (съдържанието) на фреона, да огледат връзките, да измерят температурите .... ама нали гаранцията е към тях, та те казват, че нямало какво да се губи ;-)

    А по отношение на препаратите - от известно време почиствам ребрата на изпарителя с един препарат за изчистване на стъкло (марка - не знам, момата го е купувала) и забелязвам, т.е. усещам значително по-свежа струя, а онова от БрОколаж за 12-14лв за автоклиматиците върши не по-лоша работа от спрея от 25лв (мейд ин джапан, ала-бала) и ефекта е същия - две седмици, но с тая разлика че го ползвам само за климата в колата, щото до колкото съм запознат с химията двата препарата (тоя за домшания и за авто климатика) имат не малка разлика. Препарата за автоклими има по-скоро антигъбично действие, от колкото почистващо такова.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #38

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ето за това и аз говоря

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #39

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Това е малко off , но все пак да попитам . За климатиците които са за вкъщи - относително лесно изглежда. А как стоят нещата с автоклиматиците? . Къде ще се оттича водата (след третиране с апарата) с която трябва да се изплакне мръсотията? Надявам , се , че не в купето . И въобще необходимо ли е да се плакне при автоклиматик.
    Така като гледам постовете само Julian си е "прал" автоклиматика , така че явно въпроса ми е към него. angel

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #40

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Вчера и аз направих процедурата с почистването на вътрешните тела с японския препарат. Нарочно избрах такъв без аромат, за да усетя след това дали е подействал, а не да маскира лошата миризма.
    Почистих и двата инвертора (Fujitsu ASYA12LCC и Samsung AQ9FAN) в един ден с един флакон препарат. Множко ми дойде работата, затова от сега нататък - по един климатик на ден.
    Започнах от Самсунга като свалих корпуса, а кондензата вана се откачи почти сама. Много лесно го разглобих и почистих, независимо, че вътрешното тяло е на много неудобно място. Сложих найлон зад тялото и го хванах от двете страни, покривайки електронните компоненти (използвах хартиено тиксо). Найлона го закачих за стълбата, която ползвах и на един гардероб, за да се образува нещо като торба под вътрешното тяло (много важна хватка - спестявате си главоболия от водата, която тече отвсякъде). Откритата пита напръсках с японския спрей, след 10-ина минути изплакнах много обилно с пръскачка с вода (като тази на снимките по-горе). Важно е струята да не е като мъгла, а да е права и тънка, защото така има голяма сила на малка площ и отмива всичко. Така разбира се отнема много време, защото площта не е малка.
    Дотук всичко се отвежда през ваната навън. Следващата стъпка беше да откача ваната и да я измия с четка и доместос. Последна остана турбината, която почистих сравнително лесно и бързо, защото беше доста открита, след като откачих ваната.
    Тук найлона влиза в употреба, защото всичката вода при изплакването на турбината изтича в него.
    Fujitsu-то беше много по-трудно, макар и на по-удобно място. Климатика е същия като от снимките на колегата Jackas.
    Първо корпуса е почти невъзможен за сваляне, защото се държи отвсякъде на яки щипки, като най трудни за откачане са тези отдолу (сигурно заради тази яка конструкция е толкова стабилен и безшумен). Притеснявам се, че след още някоя друга година като остарее пластмасата - щипките ще започнат да се чупят при сваляне ;(
    Кондензната вана няма сваляне, защото е едно цяло с конструкцията, която държи турбината и двигателя й (трябва да се разглоби почти цялото тяло, за да се свали). Това е огромен минус при тези климатици в контраст с боклучавия Самсунг.
    Помислих си да налея дезинфектант (разтвор на доместос) отстрани във ваната, но се притесних, че като не мога да го изплакна добре мога да навредя на някой елемент и дори на питата.
    Турбината не беше нито удобна нито лесна за почистване, предвид че вертикалните жалузи са част от кондензната вана и не се свалят...
    Изчаках 2-3 часа да поизсъхнат, сглобих ги и ги пуснах на отопление за 1-2 часа, след това на вентилатор за още 1-2.
    И двата климатика след почистването духат свеж въздух и не изпускат никакви неприятни миризми.
    Мога да заключа, че този модел на Fujitsu не е никак удобен за качествено почистване в домашни условия, докато Самсунга може да се почиства доста по основно и с по-малко усилия (разбира се последния климатик не го препоръчвам на никого - нищо, че се чисти лесно .
    Японския препарат си свърши добре работата, но тъпото е, че определено 1 флакон е малко за 2 климатика (както пише в инструкцията).

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #41

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1


    Ей така става най-добре ама и цената е висока.
    Напълно съм съгласен с blue 1!Това е истинска профилактика!!!Със сода каустик, малко препарати и водоструйна помпа, климатика става като нов!!!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Аз пък преди няколко дена чистих климатика със обезмаслотел СМАК. Резултата е невероятен. Топлообменника стана като нов. Рабти се много лесно. Първо се напръсква обилно с препарата. Оставя се да подейства няколко минути. После с друг пулвелизатор се напръсква с вода за да се отмие препарата. Накрайа пускаш клиамтика на охлаждане за да се доизмие. Няколко дена преди това пробвах япоснкия спрей. Той небеше толкова ефективен като СМАК-а.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #43

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Това е малко off , но все пак да попитам . За климатиците които са за вкъщи - относително лесно изглежда. А как стоят нещата с автоклиматиците? . Къде ще се оттича водата (след третиране с апарата) с която трябва да се изплакне мръсотията? Надявам , се , че не в купето . И въобще необходимо ли е да се плакне при автоклиматик.
    Така като гледам постовете само Julian си е "прал" автоклиматика , така че явно въпроса ми е към него. angel
    Малко късно отговарям.
    При авто климатик и да искаш няма да можеш да изплакнеш. Трявба да се ползва специален спрей за автоклиматик с тръбичка. Нямаш достъп да го пръскаш с японски спрей или обезмасллител.

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #44

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    И аз малко късно виждам отговора , но все пак го виждам . Аз си купих спрей от Бриколаж , който е снабден със специална тръбичка , но все още си стои в багажника на колата. Четох инструкциите за експлоатация , и там е обяснено доста ясно и точно , само дето не разбрах какво имат предвид под "кондензатора" и къде се намира той. Пише , че той (кондензатора) се напръсква обилно , след това се вкарва тръбичката навътре по въздуховодите и се изпръсква съдържанието.
    Аз не съм много сигурен , обаче , къде прискам (защото не виждам в тръбите) и този факт ме притеснява. Дали има възможност да се навреди по някакъв начин на климатика - никой не можа да ми отговори (в магазина) и поради тази причина все още не съм направил процедурата.
    Според мен автоклиматиците са не по-малко замърсени от тези в жилището (да не кажа , че са доста повече замърсени) и едно "промиване" не би било никак излишно.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #45

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1


    Ей така става най-добре ама и цената е висока.
    Цената на процедурата ще обезсмисли ползата от климата. Това си е демонтаж и монтаж

    Направих почистване с обезмаслител, въпреки че нямаше видима мръсотия. Трябва да се отбележи, че ако разчитате конденза да отмие обезмаслителя вътрешното тяло трябва да се третира през лятото, а външното през зимата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1074
    Последно: Вчера, 13:21
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе