Страница 32 от 32 ПърваПърва ... 22303132
Резултати от 466 до 479 от общо 479

Защо се прави профилактика на климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #466

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Я влез във фирмен автомобилен сервиз и им кажи -искам да гледам какво и как правите...

    Както и за колко пари трябва да го направят. Гледам вече и сметка за дейностите се прави и ставка се слага? Ако в тази държава всеки сам определя колко да плати за дадена услуга, никой няма да плаща нищо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #467

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Часова ставка има за всички "фирмени" автомобилни сервизи от момента на откриването им или поне от минимум 25 години.
    Това се отнася и за някои оторизирани сервизи и в други области.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #468

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Така е, но ставката я определя сервиза, не клиента. Това имам предвид.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #469

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цените, който аз пиша са примерни и не ги приемайте лично. Да важно е да попаднем на читав майстор и не се съмнявам, че той знае какво и как се прави. Но без клиента да е наясно, какво да очаква как да разбере за качеството на майсторите? Имам следният случай с нов климатик на моите родители. Идват, монтират с доста прилично качество, казват готови сме, само да пуснем фреончето и аз им викам "чакайте не видях да вакумирате", при което единият ми се хили и ми вика: "виж сега тука си има един пиниз. Понеже тръбният път е къс се пуска малко газ да продуха магистралката и си готов". Веднага му казах, че направи ли тази работа и един лев няма да види нито за машината, нито за монтажа. Да видите как се вакумира 20 минути. Пиша това за да кажа, че без да сме наясно какво трябва, няма как да знаем действа ли се правилно в конкретната ситуация. В моя случай бях наясно с монтажа за това направих и нужната корекция. Ами ако не знаех.... пия една студена вода... Тука има много хора, които знаят кое и как се прави. Какво лошо има да направят една тема с основни правила при монтаж, профилактика, зареждане с фреон и до тук. Никой няма да им открадне занаята или да им вземе работата!

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #470

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Гледам вече и сметка за дейностите се прави и ставка се слага? Ако в тази държава всеки сам определя колко да плати за дадена услуга, никой няма да плаща нищо.
    Това не е съвсем така. Долу много правилно си уточнил кой определя цената:
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Ставката я определя сервиза, не клиента...
    А клиентът е този, който определя дали има сделка. Ако не му хареса, няма такава! Подобна е и ситуацията с фирмените сервизи на автомобилите и задължителните прегледи при тях. С тази разлика, че в България при тях се ходи с адвокат, за да се избегнат проблеми, като този на колегата с трите тошиби и идиотския отговор на вносителя. Защото сумите са малко по-различни при новите автомобили, а адвокатските хонорари са еднакви за подобен вид услуги.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #471

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    ivanov_km, коментирано е много пъти, не знам кой, какво е чел. Първо профилактиката не е задължителна, обикновено вносителите изискват такава след законовата гаранция от 24 месеца с цел удължаване на гаранцията до 3-4-5 години ... Различните вносители имат различни условия за гаранция, ние гледаме да ги спазваме. Това е техническа профилактика, да не се бърка с миене на каквото и да било. Още повече, че при нова машина обикновено няма какво да се мие. Има за цел да се види дали с машинита (монтажа) всичко е наред. Идеята е ако има проблем, пропуск и т.н., да се вземат мерки навреме. Причини много, грешка в монтажа, пропуск в някое от телата, дефект ... Сметката как, някой идва и мери за 20 минути не е много вярна. Този някой е отделил доста повече време за да дойде до там и да си тръгне, за това време върши доста повече неща, за доста повече пари. Повярвай ми, никой не изгаря от желание да ходи да прави профилактики, за това време може да се направят доста по-полезни неща. Та, ако някой не му се плаща техническата профилактика, или не я плаща и си остава със законовата 24 месечна гаранция, или си купува марка, при която не се изисква такава. Не е толкова сложно.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #472

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Тука иде реч да се изясни на всички, че 5 годишната или 10 годишната гаранция съвсем не е БЕЗПЛАТНА.
    И в случая това трябва да се нарича не профилактика, а годишно техническо обслужване.
    Нека професионалистите да кажат какви дейности включва, за да се установи реалната работоспособност на машината, за да се гарантира още една година безпроблемна работа.
    Защото 5 x 60 са си едни 300 лева.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #473

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Добре, обръщам се към тези от вас, които си изкарвате прехраната с този бизнес. Да приемем, че аз съм ваш клиент и вие сте ми монтирали климатик от премиум клас. Климата е монтирана месец ноември на предходната година и тази година на 01.11.2020г. ви се обаждам да ме посетите за преглед и презаверяване на гаранцията. Какво ще извършите за да се убедите, че машината е ОК?
    И втори сюжет, извиквам Ви да ми прегледате климатик, който е на 8 години и да ми кажете нуждае е ли се от някаква интервенция.
    И за двата варианта нека приемем, че машините са идеално с чисти филтри, пита и турбина. Външното тяло блести също.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #474

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Пиши, че даваш по 200лв на климатик и ще тръгне работата.

  12. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #475

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Парите не са проблем стига сумата да е в разумни граници. Не съм привърженик на принципа час, седмица храни. Основно един форум има за цел подпомагане на обикновените потребители. Ако някой се навие да сервизира и диагностицира качествено в северозападна България нека ми пише на лично за да се разберем.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #476

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Я влез във фирмен автомобилен сервиз и им кажи -искам да гледам какво и как правите!
    А за климатиците е важно да попаднеш на Читав ”майстор” или т.н. хладилен техник.
    Той си знае какво да гледа, и какво да прави при нужда.Лошото е, че трудно се намират
    Аз... винаги си гледам колата как я "сервизират", иначе риска да се претрепя се увеличава многократно.
    А това с климатичните "техници"/монтажници стана една сложна работа напоследък... едва ли не докторски степени им се полагат... същото изкривяване го виждам и в "параджиите"... забавляват ме... А! Щях да забравя и в същия ред на мисли мече трябва да благодарим и да се поклоним за добре свършена работа.. нещата не вървят на нормално...

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #477

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от ААТ Виж публикацията
    Аз... винаги си гледам колата как я "сервизират", иначе риска да се претрепя се увеличава многократно.
    С пишман-майсторите по сервизите трябва да се внимава много. Особено ако пипат по спирачната система или по ходовата част...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #478

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Когато се подписвате под гаранционният договор, там са упоменати условията за гаранцията, ако се подпишете значи сте съгласни с тях, ако не сте съгласни просто не ги подписвайте "customer is always our bitch" дет са казва, никой на сила не кара никого..

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #479

    Отговор: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Тъй като следващата седмица го дават 5С по нашенско тръгнах да “къпя” една по една машините.
    Един от недостатъците на подовите стойки, е че машините събират повечко мръсотия.То зависи и къде са монтирани де.
    Обаче очевидния плюс е елементарния достъп за обслужване и ремонт.


    Тоя всъщност ми е единствения на стенни стойки (втори етаж) и за него си трябва стълба вече.
    Поне беше чистичък и тая година му се размина миенето.А съм намирал умряло врабче два пъти вътре - дренажния отвор е голям.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 32 ПърваПърва ... 22303132

Подобни теми

  1. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 06:44
  2. Днес дойдоха за профилактика...
    От zz_stefanov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 80
    Последно: 14-11-08, 02:03
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 23:02
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе