Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 81

Днес дойдоха за профилактика...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #1

    Днес дойдоха за профилактика...

    ... двама техника с кофичка и два пулверизатора. Като че ли съм повикал чистачката от стълбището да обслужи машината. Няма манометри, няма фреон и без дори и идея, че нещо трябва да се мери. В талона към картата има графи за налягане, температура на потока ... .
    "тези машини така си работят", "Тези машини често си размразяват", "Не си дръще вентилатора на ниска степен. Затова ви размразява често." , "Няма следи да е изтекъл фреон, то единственото място където може да изтече е от гайките"... Все готови отговори да отбием номера.
    Вярно, че бяха дошли в деня в който ги повиках, но пък да не свършат нищо! Ще ми гръмнат още един ден.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Ами хората са дошли точно да ти измият климатика. АКо си работи климатика добре защот да му мерят фреона. Акоклиамтика е на една две години освен миене не се нуждае от друго. Вентилатора се държи на ниска стеен само през нощта, ако в стаята спи някой. През деня е желателно на по висока степен да се държи. Иначе псоле ще разправяш как нещо не е много евтино да се топлиш с климатик. Ако климатика е инветро може да се държи на автоматичен вентилатор иначе не е препоръчително. КОлко по висока скоростта толкова повече топло ще прави. Не си написал какъв е климатика. Може размразяването му е с таймер. Такива са Мидеа.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #3

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    ... двама техника с кофичка и два пулверизатора. Като че ли съм повикал чистачката от стълбището да обслужи машината. Няма манометри, няма фреон и без дори и идея, че нещо трябва да се мери. В талона към картата има графи за налягане, температура на потока ... .
    "тези машини така си работят", "Тези машини често си размразяват", "Не си дръще вентилатора на ниска степен. Затова ви размразява често." , "Няма следи да е изтекъл фреон, то единственото място където може да изтече е от гайките"... Все готови отговори да отбием номера.
    Вярно, че бяха дошли в деня в който ги повиках, но пък да не свършат нищо! Ще ми гръмнат още един ден.
    Ами те хората сигурно са си свършили работата която трябва.Трябва да си благодарен че не са ти взели пари за профилактиката по гар.карта(мерене на налягане,ток и температури) и още веднъж за почистването,зашото това са две различни неща.

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Странно,преди две години на работата също ги викахме за профилактика.Дойдоха и ми дадоха да измия филтрите които така или иначе мия.След това взеха парите(към 40 лева) и казаха че е готово,чакахме ги месец и нещо за "услугата".Май е масова практика да не проверяват нищо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #5

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Колега,първият път си винаги прекаран.Но ако си обвързан в гаранцията те разбирам.Един климатик ако работи 2 години без проблем ,ще работи и 5г.По добре сам си го чисти колкото можеш.То като се развали нещо така и така ще ги викаш ,затова повече от един път не се набутвай.Това е само мое мнение разбира се.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Повече не съм ги и викал,у нас също.Лятото си изключих климатика и почистих много добре вътрешното тяло.На външното свалих решетката на перката и с топла вода и сапун стана като ново.Да си гледат работата,без работа пари няма.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #7

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Да,да, точно така се прави.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Здравейте!
    - имах конкретни впечатления, че компресора на машината работи дълго и размразява често. За това бях говорил сутринта с шефа им.
    - в гаранционната карта ясно е написано, че трябва да се замерят и опишат налягането, тока на компресора и температурата на потока.
    - Julian размразяването на този модел ( Midea MSF1-09HR ) се задейства по време и/или при определени температурни условия. Отговорът е на стр. 325 от тук
    http://www.midea.com.ua/support/mate...e%20manual.pdf
    и сам знаеш че не е толкова прост.
    - при монтажа не го обезвъздушиха (вече никой не обезвъздушавал) и не видях да му мерят тока. Сега отново виждам икономисване на труд и вероятно на фреон.
    - ако е само за почистване - достатъчно съм сръчен и грамотен да го направя, но не е само това.
    Успех

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #9

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Бе това за чистенето си е много добре Аз чистя само ако е голяма мизерия във вътр. тяло или ако външното е зле направо го свалям и го карам на пароструйка(платена екстра ).Но по принцип замерването на фреона си е основното при една профилактика.Ако е за миене и лъскане по добре викай от Василка

  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #10

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    А как познаваш дали е точно фреона?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #11

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Колега,FormatC,
    как обикновенно извършваш замерването на фреона при профилактиката.Иначе за Василка добре си го казал.
    И един въпрос,който може да ми навлече гнева на мнозина от форумците:
    Защо усещам перманентно недоверие или даже параноя относно работата на монтажниците???
    Всеки от нас практикува някакъв занаят да го наречем и върши работата си така,че да има възможно по-малко рекламации.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #12

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Табличка,при толкова градуса външна температура,толкова бара(температура на фреона)за конвенционалките важи само това.При инверторите слагам термометър на вътрешно тяло.Само не забравяй да отвориш прозорците.Ако знаеш как да измериш ампеража може и това да направиш,но при инверторите си е тъмна Индия по ампераж и налягане да мериш.Аз лично при много студено време закачам манометър и слагам термометър на вътр. тяло.Термометъра е най удачен при допълване при минусови температури поне за мен.А за монтажниците си прав,незнам защо има такова негативно отношение към нас.Аз лично съм пренебрегвал N пъти семейството си или здравето си за да отстраня някакъв проблем.В интерес на истината е кой както си го направи,като предлагаш и монтираш "кучи марки" вероятноста да ти излезе именце е доста по голяма.Просто като виждаш че климатизатора е менте или пък няма да върши работа някаде,обясни на човека за какво иде реч и виж после какво ще е отношението му и колко клиенти ще ти прати.

  16. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #13

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Сега ще Ви кажа малко за монтажницитеОт около месец имам проблем с единия ми климатик.Викнах хората,дето ми го монтираха.Първо-никой не си направи труда да разбере ,аджеба каква е тая грешка,дето изписва на дисплея,смениха някакви датчици,пипаха тръбите-студени били,значи нямало фреон,после видяха някакво кабелче,дето не е както трябва-махнаха клемите и го свързаха директно/за да е по-здраво,да не се вее от вятъра/.Пуснаха климатика,като не изчакаха даже един пълен цикъл работа-духаше топло и за тях повредата беше отстранена.Платих им двойно повече,като мислех че климатика е "копче".След няколко минути включвам климатика-отново същия проблем.Викам ги пак след няколко дни-аз бях на работа,брат ми беше там-сменяли пак нещо и "климатика работи"...да ама не).Прибирам се аз -същата история.Срещам на другия ден един от групата на Шаро-той ми казва-"абе вчера работеше,какво му е станало пак...като сме ние там работи...".Стана ми ясно че ме будалкат...Повече лев не са взели от мен,а и аз и да ми търсят нема да им дам.Викам другите -хората цял ден бяха у нас,обаждаха се по сервизи,търсиха сервизна документация,грешки,замервания...следяха мигането на някакъв светодиод на външното тяло и все пак,ако не друго,поне установиха проблема,т.е. сведоха възможната повреда до две-или компресор,или модул за управление.Разкачиха модула и го пратиха в сервиза в София.Тва е разликата м/у монтажниците,поне тук,в моя град.А,питах вторите майстори колко им дължа,те ми казаха-нищо,все още нищо не сме свършили...коментара е излишен според мен.Лек ден на всички.Не мога да слагам,поне аз,всички монтажници под общ знаменател!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Какъв е климатика?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #15

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    А,питах вторите майстори колко им дължа,те ми казаха-нищо,все още нищо не сме свършили...
    Работата ми е свързана с поддръжка на друг вид техника. Това ми е правило! Плаща се само при свършена работа!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе