Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 81

Днес дойдоха за профилактика...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #16

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Климатика е Haier,още от лятото съм имал проблем,който се оказа доста сериозен.Не виня никого за случилото се,просто си е дошъл явно момента.Казваха ми че ще си хапя задника с тоя модел,ама няма какво да се прави.Тоя ако не се оправи,или Дайкин или Мицубиши,омръзна ми преди всяка зима проблеми ,и то в най-голямата ми стая-хола.Лека вечер!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #17

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Климатика е Haier,още от лятото съм имал проблем,който се оказа доста сериозен.Не виня никого за случилото се,просто си е дошъл явно момента.Казваха ми че ще си хапя задника с тоя модел,ама няма какво да се прави.Тоя ако не се оправи,или Дайкин или Мицубиши,омръзна ми преди всяка зима проблеми ,и то в най-голямата ми стая-хола.Лека вечер!
    На всички, рано или късно им идва акъла. Като се купува климатик всеки може да доплати още малко за нещо по-хубаво ......при положение че даваш 900-1000 лв , едва ли е проблем да намериш още 200 примерно. Всеки гледа да "мине тънко", "да удари джакпота" ......

  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #18

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Мучо,напротив,цената ми изигра номер-климатика го купих преди 2 години за 1700 лева,което показва че не съм искал да мина "тънко".Яд ме е че не доплатих поне още 200 лева наистина,за да си купя отново Дайкин.Проблемът е ,че зимата чукаше на вратата и много избързах с избора.Не че климатика е лош,явно токов удар е имало,но като се замисля за мааалко повечко щеше да имам по-качествена машина.Това е.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Не е токов удар. По прицип токовия удар е дежурното оправдание за отказ от гаранционно обслужване. Ако е токов удар цалата сграда ще е с изгорели електроуреди. При подземни мрежи вероятността да стане токов удар е минимална. Трябва да падне гръмотевица на 20метра от сградата за да стане токов удар и да изгори нещо. При един приятел се получ такова нещо, но няколко блока бяха засегнати.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #20

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Мучо,напротив,цената ми изигра номер-климатика го купих преди 2 години за 1700 лева,което показва че не съм искал да мина "тънко".Яд ме е че не доплатих поне още 200 лева наистина,за да си купя отново Дайкин.Проблемът е ,че зимата чукаше на вратата и много избързах с избора.Не че климатика е лош,явно токов удар е имало,но като се замисля за мааалко повечко щеше да имам по-качествена машина.Това е.
    Е какъв е тоя Хайер за 1700 лв ???

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #21

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Модела е HSU 12HV03 R2/SDB,преди две години тъкмо беше излязъл на пазара,поръчах го от тукашна фирма,но те пазаруват от Технополис,тогава цената му беше такава,сега е паднала с около 300-400 кинта.Ами не знам дали е токов удар,ама групата на "Шаро" ме посъветваха захранването да минава през стабилизатор...Грешката е Е21/The malfunction of the compressor rotor circuit/Outdoor unit.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #22

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Модела е HSU 12HV03 R2/SDB,преди две години тъкмо беше излязъл на пазара,поръчах го от тукашна фирма,но те пазаруват от Технополис,тогава цената му беше такава,сега е паднала с около 300-400 кинта.Ами не знам дали е токов удар,ама групата на "Шаро" ме посъветваха захранването да минава през стабилизатор...Грешката е Е21/The malfunction of the compressor rotor circuit/Outdoor unit.
    Купил си явно върховия и най-нов модел за тогава. Дано не е заминал компресора. А гаранция има ли още ?
    Ако има, бори се до край да ти го оправят. Все пак си дал 1700 лв и то преди 2 години !!

    ПС: Между другото в момента масово горят компресори на Хайери от преди 1-2 години монтирани. Имай го в предвид, да не те залъгват с токови удари и други глупости.

  10. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #23

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Не е в гаранция,защото не съм му правил задължителната профилактика.Каквото стане,тя и метлата гърми веднъж на 100 години.Това ще ми е обеца за ухото оттук-насетне.Все пак се надявам да е малкия дявол,но ако се окаже компресора,зависи каква е цената му,ако е солена...купувам друг.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #24

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    При този модел гори модула като последствията са и за платката тоест дори и с нов модул климатика не заработва.Проблема е че неможе от никаде да се закупи като разерван час.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #25

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Тия от профилактиката докато чистиха това което всяка събота аз чистя им казах:
    - Момчета чуийте на мотора капсулованото лагерче е заминало. Чуийте само какво уж финно-дразнещо ръркане прави.
    А те: -То това си е нормалния шум на вътрешното тяло. Как така нормален им казвам, нали 3 години не се чуваше точно по този начин.
    Те пак: - Абе гледай си живота не му се наслушвай толкова! И след като се обърнах за помощ в темата решението се появи. Смяна на това РАЗШУМЯЛО се лагерче с ново по-добро и КРАЙ на дразнителя. Та оправяйте се сами! Успех!!! М/у другото комшията му се падна шумно вътрешно с безшумно външно, та хофи слуша и си намери друго подобно от същата фирма вътрешно тяло и КРАЙ на проблема. Май пак са на мода хибридите.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #26

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Airclima,ама ме успокои...начи да събирам пари за нов:-)Така е ,а уж по цял ден стоях в нета и баш на мина-сюрприз попаднах:-)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #27

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    gomor
    В такива случа си казваш: майната му, аз да съм дабре...ще изкарам кинти за друг.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #28

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    При този модел гори модула като последствията са и за платката тоест дори и с нов модул климатика не заработва.Проблема е че неможе от никаде да се закупи като разерван час.
    Е Хайер уж много разпространена марка, а да няма резервни части.

    Е*ах таз работа, на 2-3 години нов климатик да си купуваш. Къде е тогава далаверата от тия евтините (бюджетни) климатици.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #29

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Няма далавера от евтиното! Личен опит!!!

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #30

    Re: Днес дойдоха за профилактика...

    Какво му е евтиното бе! 1700лв евтино ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 04-05-11, 00:22
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-09, 00:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 16:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе