Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 106
Like Tree1Одобрявам

Много ли са 45 лева за профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #16

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    A, сега Mr.TECHNO - това не трябваше да го пишеш защото някои само на това разчитат и им бъркаш в черъвцата като засягаш светая светих - "профилактиката..." за справка - виж темата Гаранция на климатик към края и ще разбереш за мнението на повечето участници в този форум!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    A, сега Mr.TECHNO - това не трябваше да го пишеш защото някои само на това разчитат и им бъркаш в черъвцата като засягаш светая светих - "профилактиката..." за справка - виж темата Гаранция на климатик към края и ще разбереш за мнението на повечето участници в този форум!
    Говоря защото имам 2 климатика
    единия е midea
    втория е Darel

    за Darel няма изискване за профилактика и пак си е гаранционен.
    абсурдно нали

    При компютрите няма профилактика задължителна и са гаранционни системите по минимум 2 и повече години.

    Без да се сърдиш - но тази "Светая светих " е за "търгашите"
    ако я нама тази профилактика - и идея си нямам от какво ще преживяват.
    От монтажа до скоро монтажника получаваше по 11 /15 лв на монтаж , някой и по- малко.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #18

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Не мога ти се сърдя, защото мнението ми е точно като твоето и съм го защитил във въпросната тема но поради което и бях баннат де....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    искренно съжалявам за бана.
    Интересна ми е причината за него .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #20

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    за да добиеш представа - трябва да разгледаш последните 3-4 страници с мнения от темата "Гаранция на климатик", където накрая ми е написано "защо"
    както и да е, тази тема обаче е валидна за абсолютно всички битови стоки, не само за климатици (и тяхната профилактика) и би било желателно хората да се информират за правата си и начините за действие.....

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #21

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Всеки климатик има задължително гарантирана от Закона за защита на потребителя - 2 години безплатна гаранция, която не е свързана с никакви условия - било то и за "платена профилактика"!
    Търговците могат да дадат и по-голяма гаранция - например 3 години, но тогава може да изисква някакво заплащане, като например тъй наречената "профилактика".
    Всеки сам преценя дали да се възползва от търговската гаранция, която е над 2 години, но е с допълнително доплащане, или да си ползва 2-те години безплатна законова гаранция.
    Иначе, под "профилактиката" разбирай следното:
    Сваляне на панела на климатика.
    Сваляне на ваната за отвеждане на конденза.
    Сваляне на турбината
    Почистване на корубата с препарат.
    Почистване на кондензния маркуч с вакуум.
    Измиване на свалените части с вода и препарат.
    Измиване на външното тяло.
    Замерване на електрониката.
    Замерване на температурите.
    Калибровка на термостата.
    Поставяне на смазка по лагери и движещи се елементи.
    Смяна на фреона при необходимост (ако е R410) или допълване (ако е R22).
    Да, да .... смяна на климатика с нов....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #22

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    45 лв. са малко. Аз взимам 50 лв за модели до 10000 BTu. 60 лв. за модели до 12000 Btu и 80 лв.за модели до 24000Btu. В сервиза като дам гаранционната карта и ако видят, че не е правена профилактика(платена или не) искат да се плати, ако ще и да е на Бойко Борисов. В гаранционната карта ясно си пише, че без профилактика няма гаранция.Имало 2 г. търговска гаранция. Тези ги разправяйте на баба ми.
    Като спестиш тези 45 лв. и не направиш профилактика после ще имаш ли 700-800 лв за нов компресор???????

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #23

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Ми значи фирмата, от която е купен климатикът, трябва да осигури безплатна профилактика в гаранционния период. Какъв е проблемът да си предвиди в цената и 1-2 профилактики?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #24

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    45 лв. са малко. Аз взимам 50 лв за модели до 10000 BTu. 60 лв. за модели до 12000 Btu и 80 лв.за модели до 24000Btu. В сервиза като дам гаранционната карта и ако видят, че не е правена профилактика(платена или не) искат да се плати, ако ще и да е на Бойко Борисов. В гаранционната карта ясно си пише, че без профилактика няма гаранция.Имало 2 г. търговска гаранция. Тези ги разправяйте на баба ми.
    Като спестиш тези 45 лв. и не направиш профилактика после ще имаш ли 700-800 лв за нов компресор???????
    Kakво включва твоята профилактика, едва ли се състой само в замервания на системата?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #25

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Ако включа и цената на профилактиката към монтажа(170-200лв.) и кажа на клиента 300 лв. какво мислите ще каже? Иначе моята профилактика е измерване на температури, налягане, проверка на ел-връзките и конусните гайки и евентуално почистване на телата, ако са мръсни.

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #26

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Няма да е към монтажа. Вместо примерно 1500лв цената ще е 1600лв, като се посочва, че се включва и "безплатна" профилактика в рамките на гаранционния период. Клиентът рано или късно трябва да ги даде тия пари, по-добре накуп с голямата сума. Отделно, че си спестявате и главоболията при повреда в гаранционния срок при липса на профилактика, защото може от 10 клиента 9 да си платят без проблем за профилактика или ремонт, но 1 да ви създаде ядове и за останалите. Пък и доста по-добър имидж би си създала една фирма като се обади на клиент, на който е продала преди 1 година климатик, и го попита кога е удобно да мине някой за безплатна профилактика.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    А ти ще си го купиш ли за 1600, ако в съседната фирма е 1500? Ако да, колко хора ще направят като теб?

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #28

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Аз лично - да. За втория въпрос - нямам идея. Не твърдя, че това, което съм написал, е най-правилното, все пак не се занимавам с климатици и нямам поглед върху нещата, просто изказвам мнение кое на мен ми изглежда най-удачно. Аз си купувам климатик, и пише, че имам примерно 2 години гаранция, не е моя работа да следя кога и каква профилактика ще му трябва. И лично аз 100% ще забравя за тази профилактика. В крайна сметка, би могло да се предлагат и двете оферти, като все пак има отстъпка в цената за профилактиката защото се предплаща, пък който каквото си избере.

    P.S. отклонихме се от темата

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #29

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Като спестиш тези 45 лв. и не направиш профилактика после ще имаш ли 700-800 лв за нов компресор???????
    Ако използвам твоята лексика ще кажа:
    -Тези ги разправяй на баба ми...
    Аз лично първият си климатик съм го купил преди 13 години.През всичките тези години само му чистя филтрите,профилактика не му е правена до сега и слава богу компресора си работи...за 700-800 лв човек нов климатик ще си купи...златни ли са тез компресори...що ли...
    Накрая перефразирайки една реклама и ще кажа:
    Климатиците не са това което бяха...
    Същото важи за търгашите и монтажниците...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    По скоро битовите електроуреди не са това което бяха. Всичко ново е с перспектива за ползване 5 години и замяна с ново съдя по перални телевизори че и по климатиците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам компютър Core2Duo 230 лева + монитор 30 лева
    От alexananiev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-12, 10:41
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  5. 3D видео карта за най-много 120 лева
    От Dino във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 06-05-02, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе