Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 106
Like Tree1Одобрявам

Много ли са 45 лева за профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #31

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Демонтаж 50 лв., монтиране на читав компресор 100 лв.,зареждане с фреон 50 лв.,масло за компресор 40 лв.,монтаж 200 лв. и като сложиш цената на нов компресор за 12 000 Btu колко стана цената? Ако искаш смятай цената за конвекционален.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #32

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    45 лв. са малко. Аз взимам 50 лв за модели до 10000 BTu. 60 лв. за модели до 12000 Btu и 80 лв.за модели до 24000Btu. В сервиза като дам гаранционната карта и ако видят, че не е правена профилактика(платена или не) искат да се плати, ако ще и да е на Бойко Борисов. В гаранционната карта ясно си пише, че без профилактика няма гаранция.Имало 2 г. търговска гаранция. Тези ги разправяйте на баба ми.
    Като спестиш тези 45 лв. и не направиш профилактика после ще имаш ли 700-800 лв за нов компресор???????
    Нека всички твои клиенти да сезират комисията за защита на потребителите "че без профилактика няма гаранция.Имало 2 г. търговска гаранция. Тези ги разправяйте на баба ми."
    Прочети закона.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Демонтаж 50 лв., монтиране на читав компресор 100 лв.,зареждане с фреон 50 лв.,масло за компресор 40 лв.,монтаж 200 лв. и като сложиш цената на нов компресор за 12 000 Btu колко стана цената? Ако искаш смятай цената за конвекционален.
    Доста смело, оценяваш само труда си на 350 лв без зареждането с фреон и маслото. Като приемем, че и в тяхната цена си сложил за себе си, то почти 400 лв за работата ти си е колкото за един нов климатик. Май не си за тази държава...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #34

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Демонтаж 50 лв., монтиране на читав компресор 100 лв.,зареждане с фреон 50 лв.,масло за компресор 40 лв.,монтаж 200 лв. и като сложиш цената на нов компресор за 12 000 Btu колко стана цената? Ако искаш смятай цената за конвекционален.
    С това изказване изби рибата...по точно потвърди мнението за търгашите и монтажниците на много съфорумци а и не само...
    Даже имам съмнения че крайната цифра която се получава е доста занижена,защото операцията "монтиране на читав компресор" която изисква не само умения за работа с конкретни инструменти но и познания в тази област си я оценил само на 100 лева което според мен е твърде недостатъчно...развиването на 4-ри болта и два конуса и последващото им завиване е оценено на 250 лева което според мен е нормално
    Ако не е тайна кажи името на фирмата в която работиш или си собственик...да знаем към кого да се обръщаме в случай на нужда

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    За криворазбраната "профилактика" има цяла отделна тема.
    Цената й може да бъде толкова, колкото поиска търговецът. И 100лв. може да иска - ОК!
    НО, тя (профилактиката) въобще не е задължителна!!! По желание на клиента - да, но ако клиентът не желае - ползва си законовата пълна гаранция от 2 години.
    Онова нещо, наречено погрешно от някои "Профилактиката" си е една допълнителна услуга и практически се предлага като такава, само дето в повечето случаи някои спекулират с нея пред клиента и го заблуждават че е задължителна изобщо за гаранцията..... което естествено не е вярно! "Профилактиката" може да се обвързва само и единствено с търговската гаранция (да се прави разлика м/у законовата 2 годишна гаранция и търговската над нея).
    Та, при това положение - я да видим с какво ще ме привлече някой, за да ползвам аз тази негова услуга "Профилактикаааа"!
    Може би, ще ми извърши целия набор от манипулации, описани от мен малко по-рано, или ще постои като нощна лампа под климатика с термометърче в ръка - за да ми съобщи тайната на температурата.... или ще имитира с манометрите висша акробатика под инвертора (чудейки се какво ли означава това налягане в този момент при тази тепература и този ампераж и....), или ще измие външното и вътрешното тяло (ама само ако е на кеф)!!??!
    Не е лесна задачата - как да се убеди клиента, че нещо, което струва като консуматив около 5 лева и се върши за 30 минути с обикновени подръчни инструменти (изключвайки манометри) трябва да бъде избрано и заплатено по 50-60лв. по желание
    И тогава идва идеята - ами защо не го направим УЖ задължителнооооо.......колко елегантно и лесно ще премятаме клиентитеееее - е, кйто се усетил, усетил се и не плаща (здраве да е, ползва 2 годишна пълна законова гаранция значи)), ама за пред останалите, докато номера минава - ще си я карат така!
    Който желае да се възползва от търговската гаранция над 2 години (обикновено е 3 годишна търговската) - ще трябва да плати там 2 х 60 = 120лв. още и готово.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #36

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Фирмата ми е Климасервиз. Работим в цяла България и от време на време в Гърция и Македония. Бях си купил за мен преди климатик към които не бях оторизиран. Климатика се развали. В сервиза ми казаха, че няма да ми признаят гаранцията. Като ме оторизират тогава. Обърнах се към Комисията за защита на потребителите и нищо не можаха да направят. И какво от това, че има 2г. търговска гаранция. Климатика си го оправих за 50 лв. Все още е в срока "Търговска гаранция 2 г." Ако някой от вас успее да го смени да заповяда. Ще му направя безплатно 5 монтажа с безплатна профилактика. Все още пазя изгорялата част на климатика. Хайде сега да видя дали някой ще спечели. Климатика е купен през януари 2008 г. Имам касова бележка.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #37

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Монтирай изгорялата част и го приведи във вид, все едно не е отварян и ремонтиран. Донеси ми го с всички документи. Монтирай ми го в къщата ми. Аз се наемам да се преборя след тези дейности климатикът да бъде ремонтиран безплатно. Не сменен разбира се - ремонтиран. Ако това стане - няма да ми правиш 5 безплатни монтажа, а за в бъдеще ще спазваш правилата и законите на страната и ще обслужваш климатиците на клиентите си безплатно през първите две години

    По отношение на мнението на Kaar по-долу. При читав монтаж бих се наел да се преборя за гаранция, независимо, че не е монтиран от "оторизирана" фирма. Климатикът е уред и не мисля, че е законно обвързването на монтажа му с дадена фирма, която вносителят си е избрал... Струва ми се редно някой да докаже, че дефектът е настъпил вследствие неправилен монтаж за да откаже гаранционно обслужване. А не автоматично да се приема, че след като той не е направил монтажа, значи е неправилен...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #38

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    klimatik, всяка битова стока (и климатиците включително) имат априори - "законова гаранция" от 2 години, а "търговска гаранция" е по желание на търговеца и ако я има, то тя трябва да е над "законовата" - примерно 3 години, като може да е обвързана с допълнитлни условия (например за доплащане във вид на "профилактика").
    Доколкото мога да разбера от написаното от теб - ти си купил климатик за лична употреба и си го монтирал сам, без да си оторизиран за това от търговеца.
    Ако е така - не си спазил изискването на търговеца за оторизиран монтаж и не можеш да получиш въпросната "законова" както и "търговска" гаранция, тъй като си нарушил изискванията му за правилна експлоатация на уреда (част от което е и монтажа), въпреки че си професионалист в тази сфера - чисто правно погледнато.
    Няма нищо нередно в този случай.

    КрИс, ако той го ремонтира и ти го монтира - пак нищо не можеш да направиш - не е той оторизираната фирма за монтаж.
    За да стане врътката - той трябва да ремонтира климатика, да ти го донесе (не монтира), ти да викнеш оторизираната монтажна фирма да ти го монтират и да го ползваш с гаранцията!
    .....
    Трудно би успял в това начинание - ще трябва да промениш законите! Принципно си прав, но са приели в закона обратното... за съжаление.
    Но, това е една друга тема. Според закона - търговецът продава стоката и осигурява монтажа (директно от него самия или чрез друга фирма) ако е необходим такъв. Това е условие и от производителя - да има "оторизиран" монтаж.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #39

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    .......... Климатикът е уред и не мисля, че е законно обвързването на монтажа му с дадена фирма, която вносителят си е избрал... Струва ми се редно някой да докаже, че дефектът е настъпил вследствие неправилен монтаж за да откаже гаранционно обслужване. А не автоматично да се приема, че след като той не е направил монтажа, значи е неправилен...
    Това означава ли, че ти не признаваш по принцип системата на сертифицирането или това трябва да се отнася само до климатиците?

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #40

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Обясни какво искаш да кажеш с по-прости думи. Навлизаме в съвсем други води и примерите са некоректни. Сертифицираните сервизи изпълняват законовата гаранция без да изискват някакво заплащане за това, така че на клиента не се налага да търси услугите на несертифицирани. Затова и системата на сертифицирането работи.
    Чисто теоретично - изпушва охлаждането на лаптоп HP. Тъй като клиентът по някаква причина няма възможност да го занесе в HP сервиз решава да ми го даде на мен, аз го ремонтирам като използвам оргинална HP резервна част. След 6 месеца се чупи оптичното му устройство. Въпреки, че не е свързано със смененото охлаждане, сервизът на HP отказва смяната на DVD-то. Ами... това не може да стане. Но и да стане, тук е по-трудна обосновката. На практика производителят ми е осигурил добри условия за гаранционна поддръжка, които по никакъв начин не накърняват интересите ми. И от тази гледна точка трудно мога да намеря доводи да ползвам друг сервиз. Ако интересите ми се накърняват - както в случая с климатиците, където ми изискват дадена сума за да изпълнят гаранцията - тогава се чуствам свободен да ползвам услугите на несертифициран сервиз. Пример - фирма Х е внесла Gateway лаптопи например. Но не е осигурила оторизиран сервиз в България, а ме кара за МОЯ сметка да изпращам дефектиралата стока в Гърция... Това си наясно, че законово няма как да стане - или ще намери и оторизира безплатен сервиз в БГ, или ще изпрати дефектната стока за своя сметка без значение къде е и в рамките на законовия срок ще се постарае да ми я върне поправена.
    Към обяснението би било добре да добавиш и други примери за битови уреди при които гаранцията е тясно обвързана точно с дадена фирма, която е богоизбрана да извърши монтажната услуга срещу заплащане и отпада ако монтажът се извърши качествено, но от конкурентна фирма. Отпада и ако не си плащам абонамент/профилактика през гаранционния срок. Продължавам да не разбирам - защо не отпада гаранция примерно на... пералня, миялна машина, ЛЦД, закачено на стена, на интериорна или външна врата ако го направя сам или не чрез услугите на официалния сервиз, а точно при климатиците отпада???


    Цитат Първоначално публикувано от Kaar

    Трудно би успял в това начинание - ще трябва да промениш законите! Принципно си прав, но са приели в закона обратното... за съжаление.
    Но, това е една друга тема. Според закона - търговецът продава стоката и осигурява монтажа (директно от него самия или чрез друга фирма) ако е необходим такъв. Това е условие и от производителя - да има "оторизиран" монтаж.
    Хах... държа да видя закон, който ме задълзава освен даден уред - климатик, пералня, врата да си закупя и монтажа му. Не съм запознат, но според мен е абсурдно такова нещо да е дефинирано в закон... Ако е, тогава ми се струва, чрез някоя алинея да е указано, че всички монтажни и профилактични дейности, които е необходимо да се извършват през гаранционния срок са включени в първоиначалната цена, която заплащам. Тоест, няма скрити такси.
    Несъстоятелно е просто... На същия принцип търговецът може да ме задължи да използвам негова, сертифицирана транспортна фирма за превоз на стоката от магазина до дома ми за... 200лв например. Както и сертифицирани хамали, които взимат по 150лв на етаж. И да ми се забрани чрез закон да ползвам друг транспорт/хамали...

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Аз се сетих защо като продавате компютри монитора е с една гаранция харда с друга процесора с трета гаранционен срок нали трябва да има 2 години гаранция. То тук във форум е лесно да се пише колко сме печени ама аз съм имал покупка на комп. от голяма фирма и харда ми правеше проблеми извадиха ми от 9кладенеца вода че харда си е ок дори ми забърсаха всичко в него. Монитора ми изгоря тхо и се оказа че монитора бил с една гаранция а тхо то не.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #42

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Я кажи какво си се сетил?
    Аз лично от 5 години продавам компютри на крайни клиенти само и единствено с 2 години гаранция, естествено поотделно на всеки компонент, защото не смятам за правилно да обвързвам различни компоненти с обща гаранция.
    Наистина, на познати и приятели правя това, което казваш - продавам монитор, хард, процесор и памет с друга гаранция. Но... тя е по-голяма от 2 години, а не по-малка. Минималната гаранция на компонент, която давам е 2 години. В това число и ако става въпрос за мишка, която струва 5лв.
    На фирма мишката се продава без гаранция, на краен клиент с 2 години.

    Това с ТХО-то и монитора... какво да кажа - това е частен случай, повярвай няма подобна практика и си е откровенна лъжа. Затова има институции, които трябва да ползваш. Оплачи се...
    За диска... все пак, след като ти го форматираха на ниско ниво оправи ли се??? Ако да къде е проблема.? Гаранцията е на диска, а не на информацията в/у него. В процеса на експолатация, било от токови удари, било от друго се появяват софтуерни лоши сектори, които се оправят само с формат на ниско ниво и не означават, че дискът е развален. Ако искаш някой да ти пази информацията преди да форматира диска.. ами ето, това е допълнителна услуга, която не се покрива от гаранцията и която е редно да си платиш допълнително. Ако не искаш да платиш... няма информация.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Обясни какво искаш да кажеш с по-прости думи. Навлизаме в съвсем други води и примерите са некоректни. Сертифицираните сервизи изпълняват законовата гаранция без да изискват някакво заплащане за това, така че на клиента не се налага да търси услугите на несертифицирани. Затова и системата на сертифицирането работи.
    .............
    Хах... държа да видя закон, който ме задълзава освен даден уред - климатик, пералня, врата да си закупя и монтажа му. Не съм запознат, но според мен е абсурдно такова нещо да е дефинирано в закон... Ако е, тогава ми се струва, чрез някоя алинея да е указано, че всички монтажни и профилактични дейности, които е необходимо да се извършват през гаранционния срок са включени в първоиначалната цена, която заплащам. Тоест, няма скрити такси.
    Несъстоятелно е просто... На същия принцип търговецът може да ме задължи да използвам негова, сертифицирана транспортна фирма за превоз на стоката от магазина до дома ми за... 200лв например. Както и сертифицирани хамали, които взимат по 150лв на етаж. И да ми се забрани чрез закон да ползвам друг транспорт/хамали...
    Тая материя я дъвчем вече в трета тема.
    Тук: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35011.0.html си казах мнението защо някои стоки изискват монтаж и сервиз от сертифицирани и оторизирани от производителя или търговеца фирми. Колкото до транспорта и хамалите - има и такива товари, които изискват специализиран транспорт и обучени хамали. И закона те задължава да ги ползваш. Давам пример - ядрено гориво и материали, взривни вещества, опасни химикали и др.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз се сетих защо като продавате компютри монитора е с една гаранция харда с друга процесора с трета гаранционен срок нали трябва да има 2 години гаранция. То тук във форум е лесно да се пише колко сме печени ама аз съм имал покупка на комп. от голяма фирма и харда ми правеше проблеми извадиха ми от 9кладенеца вода че харда си е ок дори ми забърсаха всичко в него. Монитора ми изгоря тхо и се оказа че монитора бил с една гаранция а тхо то не.
    Незнам как да го кажа без да е обидиш
    "Добрия търговец е слаб купувач"
    В бранш с лесно скапващи се компоненти работиш и си се набутал ама яко с някой "дарак" който е с 1 г гаранция.
    мониторите от преди 12г се продават минимум с 24 м гаранция.
    Даже 95% бяха с 36м гаранция.
    В този бизнес съм от 95г - така че определено знам кое с каква гаранция идва.
    Това че си попаднал на търгаши е твой проблем , не на бранша.

    Повярвай ми - по-лесно е на хората да дадат 24м гаранция на компа и на третата година като отидеш със скапан хард да ти вземат пари за нов а стария да си го подновят гаранционно , щото има с 3 има и с 5г.
    Видеокартите и дъната са минимум с 24м - има и по 36
    рама е от 36 до Life time
    захранване хубаво 24м има и повече
    кутия - за тенекии мога да ти дам доживотна
    Опични устройства -24м.
    Монитор 36
    Клавиатура и мишка - там се набутваме ама то е в цената !!!
    Какво не е ясно за комп. с-ми и гаранциите.
    Така работят коректните фирми.
    Некоректните дават 12м на всичко и се надяват да не се сетиш за КЗП


    Днес минаха и ми оправиха едно изгоряло кабелче на мидеята - без пари , както не съм ги викал на профилактика.
    Познай защо- 2 мин обяснявах на управителя какво може да стане и дойдоха.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #45

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И закона те задължава да ги ползваш. Давам пример - ядрено гориво и материали, взривни вещества, опасни химикали и др.
    Пример не даваш... просто си чешеш езика. Исках да ми дадеш пример за "Към обяснението би било добре да добавиш и други примери за битови уреди при които гаранцията е тясно обвързана точно с дадена фирма, която е богоизбрана да извърши монтажната услуга", ти вместо за битова техника ми говориш за ядрено гориво и химикали. Напълно безмислено и глупаво. На твое място бих си затрил примерите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам компютър Core2Duo 230 лева + монитор 30 лева
    От alexananiev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-12, 10:41
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  5. 3D видео карта за най-много 120 лева
    От Dino във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 06-05-02, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе