Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 106
Like Tree1Одобрявам

Много ли са 45 лева за профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #61

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Такава профилактика под 80лв няма кой да направи.
    това е минимума, асъщо така се има предвид и условията които заварвам на адреса - като споменах, "майстори" много, след които ти идва да си прережеш вените като видиш как са монтирали машината....
    Последно правих такава профилактика с демонтажа на двете тела, при което двете бяха разглобени и всичик компоненти на вътрешното тяло, без електроника (естествено ) бяха почистени първо със сода каустик и после с почистващи препарати напълно, след което отново бяха монтирани и цената беше 90 лв. Преди мен бяха идвали две фирми, които просто бяха взели кинтите на човека и го бяха изнервили докрай че машината не иска да работи - панасоник от 2000 година...знаете от първите модели, добре работещи...Така се беше затлачила питата, че през нея не минаваше вода....А за турбината няма да говоря, имаше мухъл на висулки...ужас....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #62

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Значи тази показана от колегата Александар профилактика е нужна в случай след няклоко годишна експолтация или при използване в обшественни помешения кадето е по прашно. А онази друга (профилактика) е за гарантиране към вносителя за това че климатика е изправен и ще работи в следващата година без изменения от данни по спецоификация. Имал съм слуай при който има спукана гайка и климатика е загубил от фрона и ако не беше (профилактиката) зимата климатика щеше да спре да топли и евентуално заклини компресора и затова вносителя изисква профилактика а дали ние ще ходим за накаква сума или за красивите очи на клиента си е наша работа.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #63

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    В такъв случай, ще си позволя да нарека "другата" - рекет.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #64

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Имам усещането отново, че тук не се прави разлика между профилактика и ТО (техническо обслужване).
    Чистенето на филтрите, а още по малко пълното разглобяване на вътрешното тяло не бих нарекъл профилактика!
    Хайде да си дефинираме понятията!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #65

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Давай дефинирай ги...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #66

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Понятията са ясни, въпроса е по-скоро за ценообразвуването. При положение, че коментираната профилактика струва 80-90лв, защо ТО-то е 40-45? Защото номера минава!
    Или печата, дето го слагат на гаранционната карта е с някакво златно мастило...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #67

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Давай дефинирай ги...
    Да ги дефинират специалистите по климатична техника. Като отидеш при доктора за профилактичен преглед той ти мери кръвното и ти прави ЕКГ за да види, дали скоро няма да получиш инфаркт, но не ти търка кирта от гърба, за да не хванеш краста.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Понятията са ясни, въпроса е по-скоро за ценообразвуването. При положение, че коментираната профилактика струва 80-90лв, защо ТО-то е 40-45? Защото номера минава!
    ......
    Че кое включва повече работа и операции - профилактиката или техническото обслужване???

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #68

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Ако си решил да дефинираш,дефинирай а не задавай риторични въпроси...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #69

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Ако си решил да дефинираш,дефинирай а не задавай риторични въпроси...
    Това вече съм го коментирал тук: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35011.0.html

    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Колега ти правил си някога профилактика?
    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Според мен едно нещо в живота не се ли подържа то се скапва и то не защото му е дошло времето.
    Аз съм правил. Не на климатик, а на доста сложна радиоелектронна апаратура. Мога да опиша подробно процедурите, ако това представлява интерес за някого. На мен обаче ми е интересно друго - правите ли Вие разлика между профилактика и ТО?

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #70

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Като отидеш при доктора за профилактичен преглед той ти мери кръвното и ти прави ЕКГ за да види, дали скоро няма да получиш инфаркт, но не ти търка кирта от гърба, за да не хванеш краста.
    Да, ама ми взима потребителска такса от лев и двайсет, а не ме щави като за мозъчна трансплантация.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #71

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Kasap,отдавна май не си ходил на лекар...цената отдавна не е такава

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #72

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Лупос е много точен не са дефинирани правилно понятията това е. Аз казах че този преглед може да го правя и безплатно но не го ли направя центаралния сервиз отрязва доставката на части за такива клиенти. Така че който не се обади си изгаря при дефект ние ще се одзовем но няма да сменяме части за наша сметка след като централния сервиз не признава гаранцията.
    А и тука пишещите много добре знаят че за да свършат някава дейност им се заплаща я от работодателя я от клиент и да не се правят че работят безплатно и за идеята. Икакво излиза че ние трябва да правим безплатни профилактики и диагностики а като идем на лекар или някой специалист да си плащаме за такива услуги.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #73

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това вече съм го коментирал тук: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35011.0.html
    Lupus,ако това което си посочил е дефиницията за профилактика то там точно за къпане и сваляне на кир иде реч...
    Виждам че не обичаш да сваляш кир то затова дефинирай

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #74

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    След 4 страници, които непрочетох, да си кажа и аз мнението - не! Не са много 45лв за профилактика, ако тя се върши качествено.
    Сега може да отворим друга тема - Как да познаем качествената профилактика на еди-какви си?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #75

    Re:Много ли са 45 лева за профилактика?

    Гаранционен профилактичен преглед може да се дефинира по точно невиждам и ще е платен защото времето и транспорта имат стойност. Като стана дума за докторите я попитайте да ти дойдат на посещение за измерване на кръвно и преглед каква сума взимат без да са задължени срещу тази сума да идват и да ви лекуват безплатно следващите 12 месеца.
    И си четете гаранционите карти като си купувате някаква стока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам компютър Core2Duo 230 лева + монитор 30 лева
    От alexananiev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-12, 10:41
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  5. 3D видео карта за най-много 120 лева
    От Dino във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 06-05-02, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе