Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56

Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки &#

    Аз честно, не разбирам за какво е темата, освен Ефендулов да си прави реклама на Панасониците. Като потребител, изобщо не ме засяга, кой какви части държи на склад или за колколко време ги получава. Това са си вътрешно-фирмени процедури и междуфирмени отношения. За китайките - поръчват се 100, а се доставят 102 (примерно). Двете са бонус в графата "фира". Обаче Бай Нахау, се опитва да такова във въздуха, и да си ги продаде на общо основание. После няма части или почват цигании с профилактиките. Това е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #17

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Аз честно, не разбирам за какво е темата, освен Ефендулов да си прави реклама на Панасониците. Като потребител, изобщо не ме засяга, кой какви части държи на склад или за колколко време ги получава. Това са си вътрешно-фирмени процедури и междуфирмени отношения. За китайките - поръчват се 100, а се доставят 102 (примерно). Двете са бонус в графата "фира". Обаче Бай Нахау, се опитва да такова във въздуха, и да си ги продаде на общо основание. После няма части или почват цигании с профилактиките. Това е.
    Ами, дали е точно така?!?
    Тъй като съм обикновен потребител, нека ви помоля да ми разясните следния казус и какво трябва да очаквам?
    Не дай си боже, сега в жегата или посред зима, в най-големия студ, изпрегне климата и няма алтернатива, какво трябва да направи най-обикновен потребител?
    Вика монтажната фирма. Като дойде тя и нейния представител каже, че до 10 дни може да пристигне резервната част, какво прави клиента, освен да чака? Колко от фирмите могат да предоставят оборотен климатик? А, ако повредата не може да се отстрани в посочения първоначално срок? Тогава какво? Изнася се на хотел? Отива на гости, почивка или ...
    Ще бъда безкрайно благодарен да ми разясните!

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки &#

    Всяка фирма може да осугури необходимия сервиз, стига да има желание за това. Твърдението важи с тройна сила за нас, потребителите на японски климатици. Мога да ви уверя, че фирмите и хората с които работя, ще отреагират своевременно и ще намерят решение /било то оборотен климатик или друго/. А това, че има установен канал за доставки или съотвени процедури на производителя, не ви гарантира качеството на услугата.

    П.С. Може да се случи така, че от Ванко да получа 6 години пълна-супер-дупер гаранция, а вие да получите от официален вносител. Всичко си зависи...

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #19

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Идеята за тази тема беше не да си рекламирам панасониците, а просто да обърна внимание на обикновения потребител, че при тази надпревара за цени трябва да обръща повече внимание на това кой производител как се грижи за доставката на резервни части. Очаквах да науча как стоят нещата и при другите най-продавани марки, къде нещата са уредени, къде има проблеми...
    При мен през зимата се изрежда върволица от клиенти, които хич не ги е засягало кой и как ще доставя части, но като са ги отсвирили така са се засегнали, че пушек се вдига. Минали са през "процедурата" от клиенти да се превърнат в пациенти...
    Та това е казуса и това трябва да очаквате...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #20

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Kasap, много ти благодаря! Като винаги изчерпателен и конкретен.
    До колкото разбрах, темата е за "просветление" за нас четящите, от вас - можещите. Или по-точно показване на един производител, предлагащ читави клими и загрижеността му за спокойствието, комфорта и удовлетвореността на клиентите.
    Ясно е, че ако една фирма има желание, винаги ще намери начин да запази клиента си. За съжаление, наблюденията ми в други сфери, показват точно обратното. Идеята е да избегнем проблемите и разочарованията.

    П.П. Благодаря и на climamarket!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #21

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Kasap, много ти благодаря! Като винаги изчерпателен и конкретен.
    До колкото разбрах, темата е за "просветление" за нас четящите, от вас - можещите. Или по-точно показване на един производител, предлагащ читави клими и загрижеността му за спокойствието, комфорта и удовлетвореността на клиентите.
    Май вие четящите трябва да вложите повече усърдие в своето начинание, защото аз добавих още три производителя, които проявяват загриженост към спокойствието и комфорта на клиентите и даже бях готов да продължа пък вие хукнахте да обяснявате как се предоставя оборотен климатик без да има някакви гаранции дали този оборотен климатик не се равнява на обикновенна печка духалка.

    На думи ясно, но на практика как е?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #22

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Май вие четящите трябва да вложите повече усърдие в своето начинание, защото аз добавих още три производителя, които проявяват загриженост към спокойствието и комфорта на клиентите и даже бях готов да продължа пък вие хукнахте да обяснявате как се предоставя оборотен климатик без да има някакви гаранции дали този оборотен климатик не се равнява на обикновенна печка духалка.

    На думи ясно, но на практика как е?
    Съжалявам, че не изредих всички в благодарностите! Не знаех, че правилата са като при Оскарите

    Естествено, че прочетох и за другите производители. Но те са ми малко по-неизвестни. А за Хайер -благодаря, ще пропусна. Миналата есен изхвърлих 18-ка, точно заради уредения извънгаранционен сервиз.
    Относно оборотния климатик, даже и неикономичен, е по-добре да го има. Защото, "зимъска, когато сняг навън забръска ..."

    За практиката, ще те помоля ти да кажеш!
    То и автомобила ми, когато е в сервиз за повече от 3 дни, не ми дават равностоен на моя като оборотен, но поне мога да си върша работата. Добре, че до сега се е случило само веднъж.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #23

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Истина е, че Дайкин са създали стройна система за поръчка и доставки (14-28 дни) на резервни части. И предвид относително малкото дефекти, някой фирми вносители просто подменят компонентите и след това си чакат частта.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #24

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Екстрата "оборотен климатик" може да се прилага единствено при възникване на сериен проблем на определен модел. И то по-скоро би било не оборотен климатик, а оборотно външно тяло. При станалия вече пословичен с компресорния си проблем Панасоник DKE-серия сме практикували програмата "оборотно външно тяло", защото ни бяха предоставени такива от Панасоник. Иначе има клиенти, които искат незабавна реакция, тогава това вече не е предмет на гаранция, а на абонаментно обслужване и за тях държим оборотни външни тела и части за вътрешни на склад, но се дължат и ежемесечни вноски.
    Искам да припомня, че поръчката на части е важна не само в гаранционния срок, а и след това, защото ако си инвестирал в скъпа машина и изтървеш фатално дистанционното пак опираш до това.
    Интересно ми е да прочета как би било и при останалите марки...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #25

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    А за Хайер -благодаря, ще пропусна. Миналата есен изхвърлих 18-ка, точно заради уредения извънгаранционен сервиз.
    Каква беше причината да изхвърлиш цял климатик? Резервни части за HAIER си има предостатъчно, а понякога дори не са необходими резервни части защото много неща подлежат на ремонт. Единственото нещо, което може да обесмисли всеки един ремонт е нуждата от смяна на компресор, но това се дължи на факта че новите климатици са с приблизително същите цени, колкото струва компресор и неговата подмяна.

    През последните години поради различни причини много цени намаляха и това донякъде обезмисли всеки по-скъп ремонт и ще ми е интересно да ни кажеш каква беше причината да изхвърлиш цял климатик.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Означава ли това, че като дойде някой с умрял инвертор на Хайер ти можеш да доставиш части в разумен срок и на разумна цена? Наскоро имаше такъв случай и аз отказах, защото не знам към кого да се обърна. Аз за това отворих тази тема, защото наистина много климатици отиват на бунището за нещо дребно, но това дребното се въргаля някъде и никой не знае как да го достави.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    На някои места са с по 6.
    на някои места е с 2 условна.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #28

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Лично аз не мога да доставя резервни части за HAIER, но си има хора, които имат грижата за това и го могат. Когато говорим за цени пак не мога да кажа дали те са нормални, защото всичко е относително., но като знам колко много хора успяват успешно да извършват ремонт на климатици HAIER предполагам че и самите цени са нормални.

    Основния проблем доколкото знам се състои в това, че новите климатици, които се предлагат в момента станаха с много ниски цени и това понякога ограничава рентабилността на всеки един ремонт. Определно е добре да се търси някакъв баланс на цени и заради това всеки конкретен ремонт се разглежда сам за себе си.

    Един пример само ще дам, който не е валиден само за HAIER. Понеже когато говорим за евтини климатици е добре известно, че за да са евтини са спестени някой важни неща, например необходимия брой сензори и защити. Така ако приемем хипотетично че по време на монтаж се допусне грешка и започне по малко да изтича фреон то това неминуемо води до изгаряне на компресора.

    Хубавите климатици разполагат с механизми за предпазване от такива дефекти, докато някой евтини ги нямат. След като сметнеш разходи за компресор, добавяне на нов фреон и труд може да се окаже че е много по-добре човека да си купи чисто нов климатик отколкото да се прави какъвто и да било ремонт.

    Все пак достигането до ситуация в която е необхдоим много скъп ремонт се случва много рядко и повечето фирми успяват успешно да извършат необходимия ремонт на приемливи цени.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #29

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Е дай линк до тези можещи "хора" - те да не са в някой манастир?!

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #30

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Това с манастира не е уместно и те си имат интернет , не са толкова назад !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HD пакета на булсатком. Недостатъци на предлаганите операторски приемници.
    От Irvine_Welsh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 21
    Последно: 16-01-11, 10:59
  2. В България има ли Sanyo правено за нашия пазар?
    От Mega във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 16:55
  3. Отговори: 20
    Последно: 24-12-06, 17:41
  4. Филмче с обезглавяването на нашия зажник
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-04, 21:01
  5. ЧРД на нашия ШЕФ-АДМИН Крис
    От Kayso във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 18-07-03, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе