Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 56

Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #31

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Че кой е казал, че са назад? Ако си чел по-горе писах, че нямам канал за доставка на части за Хайер и бих се радвал да имам! Явно шегата е останала неразбрана. Аз подхванах тази тема сериозно, но за съжаление към момента оставам неразбран.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #32

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    HAIER си има сервиз в България и всички логистични операции се извършват през него подобно на останалите марки климатици. Логистичната поддръжка е пълна, като се започне от диагностика, защото в много случай това може да е най-големия проблем и ненужно да забави всеки един ремонт.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?


    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Че кой е казал, че са назад? Ако си чел по-горе писах, че нямам канал за доставка на части за Хайер и бих се радвал да имам! Явно шегата е останала неразбрана. Аз подхванах тази тема сериозно, но за съжаление към момента оставам неразбран.


    Напротив добре те разбрах , но не мога ли и аз да се пошегувам ? Искаш линк , пиши на човека едно лично съобщение и се разберете - все пак има и информация , която не е безплатна , а и на теб ще ти е от полза !

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #34

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Каква беше причината да изхвърлиш цял климатик? Резервни части за HAIER си има предостатъчно, а понякога дори не са необходими резервни части защото много неща подлежат на ремонт. Единственото нещо, което може да обесмисли всеки един ремонт е нуждата от смяна на компресор, но това се дължи на факта че новите климатици са с приблизително същите цени, колкото струва компресор и неговата подмяна.

    През последните години поради различни причини много цени намаляха и това донякъде обезмисли всеки по-скъп ремонт и ще ми е интересно да ни кажеш каква беше причината да изхвърлиш цял климатик.
    В продължение на няколко месеца - първо някаква платка, после инвертор и накрая компресор.
    Така наречения логистичен център да не е Роял? Там доставиха само платката след почти месец, а другите неща не можели.
    Както и да е. Отдавна вече не съм с този климатик.

    П.П. Когато купувах Хайера, въобще не беше евтин климатик, също и подръжката му, както се оказа в последствие.

    Смятам да приключа темата за Хайер. Въпроса е на кой производител и марка може да се разчита.
    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Екстрата "оборотен климатик" може да се прилага единствено при възникване на сериен проблем на определен модел. И то по-скоро би било не оборотен климатик, а оборотно външно тяло. При станалия вече пословичен с компресорния си проблем Панасоник DKE-серия сме практикували програмата "оборотно външно тяло", защото ни бяха предоставени такива от Панасоник. Иначе има клиенти, които искат незабавна реакция, тогава това вече не е предмет на гаранция, а на абонаментно обслужване и за тях държим оборотни външни тела и части за вътрешни на склад, но се дължат и ежемесечни вноски.
    Искам да припомня, че поръчката на части е важна не само в гаранционния срок, а и след това, защото ако си инвестирал в скъпа машина и изтървеш фатално дистанционното пак опираш до това.
    Интересно ми е да прочета как би било и при останалите марки...
    Ето ползата от темата! Съгласен съм на такъв абонамент и с удоволствие бих се възползвал. Но при нас не ми е известно да се предлага тази екстра. Ще проуча.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #35

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    В продължение на няколко месеца - първо някаква платка, после инвертор и накрая компресор.
    На мен ми се струва, че проблема изобщо не е бил в твоя климатик. Един добър техник когато прави ремонт идва прави, мери, струва, мисли и рамките на много малко време установява къде е проблема. Няма как в един климатик да дефектират няколко неща едновременно въпреки че е възможно да се извършва ремонт на база проба-грешка рано или късно сменяйки един по един възли и детайли той все ще се оправи.

    Три месеца ремонт е просто смешно и беше много по-дробре да потърсиш друг техник и да заплатиш за свъшена работа. Нали се сещаш че ако един ремонт продължава три месеца през това време ти си силно недоволен, а в един момент идва жега и като няма накъде си купуваш нов климатик. Всичко това е недоказуемо, но не е нормално един ремонт да продължава три месеца мито пък да дефектират няколко различни неща едновременно.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #36

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    dkolov, благодаря ти, но темата, както споменах, е приключена за мен.
    Все пак, никъде не съм споменал период от 3 м. Виждам, че наместваш фактологията и се опитваш да гадаеш за развитието, но си на грешен път. Резултата е натрупан горчив опит.
    Нека не продължаваме. Желая да приключа дебата за Хайера!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #37

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    В продължение на няколко месеца - първо някаква платка, после инвертор и накрая компресор.
    Аз не гадая, а много добре знам че има хора, които се опитват да спестят 20-30 лева, а след това дават хиляди с вътрешното убеждение, че са постъпили правилно. Няма значение!! Не го мисли имал си пари дал си ги, в края на краищата нов климатик е за предпочитане.

    Все пак ще споделиш ли за да знаят и останалите хора, какъв климатик си купи и на какви цени е той?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #38

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Аз не гадая, а много добре знам че има хора, които се опитват да спестят 20-30 лева, а след това дават хиляди с вътрешното убеждение, че са постъпили правилно.
    За втори път ме обиждаш! Ако ти разсъждаваш така и постъпваш по този начен, о.к. Но мен не ме познаваш за да правиш генерални изводи.
    Още веднъж те моля, приключи темата!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #39

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Изобщо не съм имал никакво намерение да те обиждам. Ако намираш обида в думите ми бих искал да знаеш, че целта ми не е да обиждам хора, а само да покажа някой грешки, които в крайна сметка могат да струват пари.

    няма никакво значение, дали човек е собственик на HAIER или някоя друга марка за климатици, защото е важно да има честно и почтенно отношение. Някой не е успял да оправи твоя климатик HAIER и след това е намерил причина за това. Същото може да се случи и с новия ти климатик. Нядявам се да не приемаш последните ми думи буквално, но все пак връзката клиент техник трябва да е максимално чиста и всеки един ремонт не може да продължава с месеци. Има нещо много нередно в тази ситуация, но както преди споменах проблема не е в климатика. Засега ти хвърли своите обвинения и почти веднага реши, че темата може да приключи, а беше по-добре да ни обясниш защо се е случило така.

    Човек греши!! Всеки може да допусне грешка и въпроса беше къде е грешката? При всички случай тя не е във HAIER, защото резервни части има, сервизан документация има и единственото нещо което е необходимо е квалифициран техник, който да извърши диагностика и необходимия ремонт.


  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Хаер= пари на вятъра.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #41

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Мисля че отговора на въпроса, които зададе climamarket се състои в това, че реална гаранция има, когато отсреща стои добре трениран и квалифициран техник за ремонт на климатици.

    За тая работа е необходима квалификация, а след това всяка марка която държи на своето пазарно присъствие ще осигури това което е необходимо. Няма как да има качествен ремонт, след като не е ясно какъв точно е този ремонт, защото няма как няколко компонента да дефектират изведнъж.

    В България има между 200 и 300 фирми, които успешно се справят с ремонт на климатици HAIER. Те не се занимават само с тази дейност, нито пък само с тази марка, но все пак в тях има технически грамотни хора, които не правят ремонт в рамките на "няколко месеца"


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    ok fujitsuи генерал как са с сервизирането все пак са от най продаваните в бг.
    lg?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #43

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    LG са с 3 годишна гарнция от производителя като си има система за поръчване на резервни части гаранционно и извънгаранционно, депата кадето се дъжат частите на склад са в Холандия и Унгария което означава че срокът за доставка е м/у 3 и 14 дни.
    Като цяло условията според мен не са много по-различни от всички останали сериозни марки.. може би единствената разлика е в получаването на заявките за ремонт - това става чрез наш кол център в Полша който след получаване на заявка я препраща към сервиза с най-близка локация.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #44

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    А в Полша в кол центъра колко езика говорят кобиетите?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #45

    Re:Кои от предлаганите на нашия пазар марки са с истинска гаранция?

    Странно колко българи имало в Полша.... ама ако искаш пробвай да видиш на какъв език ще ти вдигнат...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HD пакета на булсатком. Недостатъци на предлаганите операторски приемници.
    От Irvine_Welsh във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 21
    Последно: 16-01-11, 10:59
  2. В България има ли Sanyo правено за нашия пазар?
    От Mega във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 16:55
  3. Отговори: 20
    Последно: 24-12-06, 17:41
  4. Филмче с обезглавяването на нашия зажник
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-04, 21:01
  5. ЧРД на нашия ШЕФ-АДМИН Крис
    От Kayso във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 18-07-03, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе