Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree44Одобрявам

Изолация на комресора на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #1

    Изолация на комресора на климатика

    Здравейте, колеги и Честита Коледа на всички! На скоро ми се наложи да разглобя едно чисто ново Fujitsu 18 lfc ,за да му сложа нагревател на дъното,сложил съм си на всичките климатици /LCC -ей железни климатици нямат чупене, 10 години използват се 12 месеца в годината// и съм повече от одовлетворен, работят на -25-30 градуса без висулчица лед по тях!Наскоро сложиж и една 9 LDC/чисто ново, втора употреба климатик не бих сложил никога,ако ще да е правен и на Марс/ , направо ме яд, че на времето на сложих такива, а след това се набутвах с въздухочистители по 600лв!
    Та въпроса ми е като разглобих Fujitsu 18 lfc, видях че компреора е защитен по -добре ,какво имам впредвид, двоита изолация на компресора с вата, включително и от горе му/при LDC и LCC е еденична/ тоез копресора е обвит много добре и не се вижда от ватата ,което предполага, че при студено време, отделението ще е отоплено много по-добре и няма да се влиае толкова много от външните температури!
    Бих изскал да кажете мнението си по този въпрос, lfc е по -нов модел и е измислено според мен , а и не виждам що не са го направили и на предните, не е до много акъл!Смятам да си ползвам клматиците поне още 7-8 години, тъи като имам доста от по новите моделите пред очите ми и мога да кажа ,че са леко разочорование за мен включитлно и така прехвалената Нокрията/4бр/ , даже едната я ремонтирахме на скоро/"късмет"/! На моя приятелка сложихме два 12 Нордици и за сега е доволна, но още няма такива студове / сметките на цялото домакинство са 100лв. с бойлер /не сеизключва и готвене само на електричество,хладилници, фризери и прочие/
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    А въпроса какъв е ?
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Няма въпрос, човека явно е впечатлен как е опакован компресора и иска да го сподели с нас.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    “Та въпроса ми е като разглобих Fujitsu 18 lfc, видях че компреора (компресора) е защитен по -добре ,какво имам впредвид(предвид), двоита(двойна) изолация на компресора с вата, включително и от горе му/при LDC и LCC е еденична(единична)/ тоез(тоест) копресора (компресора)е обвит много добре и не се вижда от ватата ,което предполага, че при студено време, отделението ще е отоплено много по-добре и няма да се влиае (влияе)толкова много от външните температури!
    Бих изскал (искал)да кажете мнението си по този въпрос,”

    Просто граматиката малко му куца на колегата.
    Avenger....
    Този пост е редактиран от ccankov73; 26-12-17 в 17:04.
    dddilian одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #5

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Колега ccankov73 , пиша с безжична клавиатура от разстояние и батериите са ми малко отслабали и затова може да съм изпуснал някоя буква или сгрешена друга.,но явна си тук да убиеш времето си, и да се заяждаш/приеми го просто така - избиваш комплекси/!Въпроса ми е доста ясен ,но май е по- лесно "да търсим под вола теле" вместо да си помагаме!Ние българите сме свикнали всичко да ни е поднесено на тепсия и цял живот все някои ни е крив! Има и друга максима, прочел съм я в много форуми "В български форум питаш и ти обясняват колко си тъп, а в другите ти помагат чистосърдечно! Жалко, че можеше да сме си полезни, ВМЕСТО да се обиждаме!
    Благодаря за отговорите и весели празници!!!
    kalcheff1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Много от така оскъдния си ток изхаби, за да ни напишеш още едно нищо. Пак не разбрахме, какъв е въпроса? Цепеница си е машината, най-хубавото и е, че топли като такава.
    Весели празници и на теб!
    Kasap, vale2901, SPSt и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    По въпроса,и аз съм си направил повечето климатици " нордици"като на някои освен нагревателя по дъното на тавата съм завъртял и по един оборот около компресора.При LFC може само във ваната да навиеш 2м.нагревател и друго да не пипаш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Така и съм направил!А въпроса ми беше, дали да не "туниговам" малко компресорното отделение и на моите с вата, както на LFC! Мисля, че вече ще стане прекалено, ако споделя и каква вата мисля да сложа ,защото и там имам нещо ВПРЕДВИД , ама става много сложно! Иначе по българяваме/Не, че е безмислено/ ,ама съм си с две ръце за направеното в завода /ОРИГИНАЛНОТО/.
    Все пак имало и хора които не се заяждат-за съжаление са малко навсякаде читавите хора в Тази държава!
    Поздрави !

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Единствените Смислени (обратното на безСмислени) въпроси биха били, "каква точно вата да използвам в "компресорното отделение" и "как точно да я поставя, за да не прецакам нещата"? Недостатъчно, но необходимо условие за весели празници и тежки наздравици Имай го ПРЕД ВИД
    Aleksandars и bobi161 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #10

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    По въпроса,и аз съм си направил повечето климатици " нордици"като на някои освен нагревателя по дъното на тавата съм завъртял и по един оборот около компресора.При LFC може само във ваната да навиеш 2м.нагревател и друго да не пипаш.
    Каква е идеята на нагревателя около компресора?
    Постоянно ли е включен нагревателя или има някакво управление?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #11

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Идеята е, компресора да не остава студен (минус за маслото).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #12

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Фабричното подгряване на компресора не е ли достатъчно?
    Няма ли опасност компресора да прегрее в по-топло време?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #13

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Не всички модели компресори имат подгряване.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #14

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Да попитам и аз-12lmca, 12luca и 12ltca имат ли подгряване на компресорите си и ако имат кога работи.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #15

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Тук е писано подробно:
    https://forum.setcombg.com/климатици...-electric.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Стойки под изолация
    От root666 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 29
    Последно: 07-12-18, 22:00
  2. Въпрос за изолация.
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 22-05-17, 17:21
  3. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 10:04
  4. Изолация на тръбен път!?
    От joro_vk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-10-15, 20:21
  5. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе