Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Съвет за дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #1

    Съвет за дъно

    Искам съвет какво дъно да си взема за процесор ATHLON64 5200+ X2 /AM2 /BOX
    Спрях се на няколко дъна,но винаги е по-добре да се посъветваш с някой по-компетентен.
    Цената до която си търся е ~110лв.

    Ето и дъната:

    GA-M52L-S3 (rev. 1.0)
    ASUS M2A-MX /AMD690V/AM2+
    ASROCK ALIVENF7G-FULLHD R3.0

    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Съвет за дъно

    ASUS M2A-MX /AMD690V/AM2+ Двама мои приятеля които са тук във форума доста ми го нахвалиха.
    Аз лично бих взел GA-M52L-S3 (rev. 1.0)

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Съвет за дъно

    Асуса е много предречиво към паметта, моя избор също би бил към Гигабайт. Ако вземеш Асус , чети в сайта им за подържаните памети , че може да имаш грижи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    49
    #4

    Re: Съвет за дъно

    JETWAY JHA03-стилтех-155.23 лв


    MSI K9A2 CF-F-жар-

    182.46 лв

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Съвет за дъно

    Цитат Първоначално публикувано от piton357
    JETWAY JHA03-стилтех-155.23 лв


    MSI K9A2 CF-F-жар-

    182.46 лв
    и двете са в рамките на бюджета 110 лв

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #6

    Re: Съвет за дъно

    ако още се чудиш то аз бих ти препоръчал едно дъно според мен много добро -
    ASUS M3A - EM , малко по-скъпо е но си заслужава, има HDMI, DisplayPort, ESATA, оптиен изход и е новия чипсет .. успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    49
    #7

    Re: Съвет за дъно

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9
    ако още се чудиш то аз бих ти препоръчал едно дъно според мен много добро -
    ASUS M3A - EM , малко по-скъпо е но си заслужава, има HDMI, DisplayPort, ESATA, оптиен изход и е новия чипсет .. успех
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и двете са в рамките на бюджета 110 лв
    И двете са извън рамките на бюджета.Щото бюджета е определен кофти.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    5
    #8

    Re: Съвет за дъно

    А какво ще кажете за Asus M2N-X Plus, добро ли е дъното, става ли за геймърски компютър? Изобщко какви характеристики се изискват за дъно за геймърска машина?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Съвет за дъно

    Да го уточня - геймърските машини са системи които са с най-новите чипсети , процесори и видеокарти.
    когато чипсета е по-нов значи поддържа по-нови порцесори ( макар сега интел да вкарват нов сокет- типично за тях )
    Моя съвет е да не купуваш X сериите на асус, говоря за тези които накрая завършват с един X Преди време се писа какво значи "-X" , ниско бюджетна серия.
    Това теб не трябва да те притеснява. Лично според мен това -X означава че чипсета не е с добра пропускливост и не е пъргав, но въпреки това може да стане за игри. С добър процесор , сносно видео и повечко рам въпреки че е тромав чипсета ще можеш да играеш игри.

    Тъкмо разлгедах това Asus M2N-X Plus, и ти казвам че се потвърцдават думите ми по-горе.
    Но съм сигурен че с едно 5200+, 8800ГТ & 2/4 GB RAM няма да имаш проблем с игри.
    ( стар чипсет, микро ATX , 2 Слота за рам , вградено видео , което не се ползва , само едни чипсет ( т.е всички в джаза ) 2 PCI слота , ( единия от които става малко трудно използваем при слагане на хубава карта с добро охлаждане )

    Ако търсиш такова бих те насочил към GA-M61SME-S2 същото , но е по-евтино

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #10

    Re: Съвет за дъно

    ATHLON64 5200+ X2 /AM2 /BOX с дъно GA-M61SME-S2L
    мислех да го продам и да додам някой лев и да взема по-добро
    та да предложите нещо мислех заради честотата на рамта... ама уви не видях да има дъно което да ми подържа процесора и рамта да е с по голяма честота
    но да кажеме,че изклучвам това... та идеята е има ли за моя процесор по добро дъно заслужава ли си да додам някой лев за друго

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #11

    Re: Съвет за дъно

    Biostar TForce TA780G A2+
    http://www.ids-bg.com/product.php?product=514
    Тази модификация е със дпълнително охлаждане за паметта иначе без HEATPIPE е с 10-на лева по евтина.
    Знам, че марката е нова, но изпълнението е добро, качествени кондензатори, един от най-добрите чипсети на ATI и добри възможности за ъпгрейт и конкурентна цена. Ползвам го отняколко месеца с ATHLON64 5200+ X2 /AM2 /BOX и съм определено доволен, вграеното видео е добро има опция под Vista и за Хибрид Косфйър - вграденото видео работи съвместно с външна Radeon HD 3450 или 3470 (64 битoви са и поевтини около 60-70 лв.) съвместно постигат добри резултати за супер бюджетно решение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #12

    Re: Съвет за дъно

    Значи с процесора ми AMD athlon 64 X2 5200+ Socket АМ2 (940)и видеото ми ATi Radeon 3600 series DDR3 512 MB PCI-E x16 @x8
    няма да имам проблеми с това дъно така ли да разбирам? Което ми препоръча и плуса ми е ,че мога да сложа по бърза рам памет и максимъм 16 гб. така ли? Но нещо ме обърка с това вградено видео.... и каква е тази опция под виста за която спомена? crossfire ли? И къде да погледна дали моя процесор дали е BOX и какво всъщност е това BOX ... ако това е от значение де...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #13

    Re: Съвет за дъно

    Малоко съм объркал цифрите, за което се извинявам, опресних предния пост - чипсетът е TA780G A2, а дъното Biostar TForce TA780G A2+, за Hybrid Crossfire съвместимите карти са HD 3450 или 3470, работи само под Vista - ето подробно ревю http://www.computers.bg/amd_hybrid_c..._ojivqva1.html
    В твоя случай с ATi Radeon 3600 Hybrid Crossfire няма да е възможен, но стази карта не ти е и нужен, относно BOX - това означава че процесорът върви с охлаждане и съответно гаранцията от производителя е по-дълга. Относно скоростта на паметта и размера на рама - по спецификации 1066 MHz и 16 GB Max, но преки впечатления от тестове с такъв размер на паметта и скорост не мога да изложа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #14

    Re: Съвет за дъно

    в такъв случай моето видео ли ще работи или това вграденото? на същото дъно или ще препоръчаш друго идеята ми беше .... да сменя дъното за да мога да сложа малко по бърза рам и да е dual-cannel

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #15

    Re: Съвет за дъно

    Да ще си работи, вградената е само опция, а Hybrid Crossfire е за тези, които са наистина с ограничен бюджет и не им се дава повече от 70-на лева за видео. Прегледай ревюто там е разгледано и качеството на изработка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за Upgrade на дъно ASUS M2N-Е
    От mushr във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-13, 10:01
  2. съвет подмяна дъно и памет
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 43
    Последно: 10-03-12, 16:55
  3. Отговори: 28
    Последно: 07-01-09, 23:46
  4. Съвет за процесор и дъно
    От naskonr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-07, 17:09
  5. Съвет за закупуване на ново дъно+процесор
    От Nedko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-05, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе