Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #31

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Първо мисля че темата може да се казва "Как да се справим с летните жеги или как да опазим АМД-то си от изгаряне през лятото".

    160 долара охлаждане? За 50-60лв такава самоделка може да си направи човек, че ще постигне резултати близки до тези на "сериините". Тези 160 долара (+60) за процесор можете да си купите по един P4 2,4HP + нормален вентилатор да го клокнете на едно 3,6-7GHz. Performance-то на Р4-ката ще е с някои друг процент по-малко от тази на 2400+, но поне няма да ви е страх че няма някоя тръба да се спука, или от високата температура ще Ви изгори процесора.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #32

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Точно мислех че си свършил с простотиите още преди 2 години[:D],ама ей на,ти ме опрпвегаваш яко...след година затишие и хооп,ето те със пост пълен с измишлиотини..50-60лв за самоделка...АМДтата греели...абе точно като навремето си си[:D]..да внесеш малко екзотика в Сетком пак,ей!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #33

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Първо мисля че темата може да се казва "Как да се справим с летните жеги или как да опазим АМД-то си от изгаряне през лятото".

    160 долара охлаждане? За 50-60лв такава самоделка може да си направи човек, че ще постигне резултати близки до тези на "сериините". Тези 160 долара (+60) за процесор можете да си купите по един P4 2,4HP + нормален вентилатор да го клокнете на едно 3,6-7GHz. Performance-то на Р4-ката ще е с някои друг процент по-малко от тази на 2400+, но поне няма да ви е страх че няма някоя тръба да се спука, или от високата температура ще Ви изгори процесора.



    <div align="right">оргинално мнение на The_UFO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тебе още от едно време си те знам, че говориш без да мислиш ( ако го можеш де... )... малко поясмения:



    1. 2.4С не е 160$, ами 250$... или там +(-) 10$.... после охлаждането ти за процесора над 3GHz ще е минимум 20$.... после не е ясно дали без ПОНЕ водно ще ги стигнеш тия честоти, дето си се закотвил да ги правиш.... повече от 3.2GHz едва ли, честно казано....



    Айде сега пак си направи извода, този път с вече представени вярните цифри и суми.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #34

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Могя би да поясня ЧЕ ГОВОРИМ ЗА ЛЕВОВЕ!

    БЪЛГАРСКИ ЛЕВА. 160 парчета за най-простия вариант.180 с някакви екстрички. Не ме питай колко смешно малка ми е печалбата.

    А и само да видиш блокче/кутия ще забравиш за самоделки...

    за 50-60 лева можеш за палците да се хванеш..

    А при 40 градуса няма да ми изгори процесора...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #35

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    geniusloki, не стана ясно дали долари или левове, но защото съм свикнал да плащам в зелено за хардуер, та така []



    Mollov, не знам кой не може да мисли...ти една дипломна работа щом не можеш сам да си направиш ми става ясно колко можеш да мислиш...Извинявай ама не искам 1 кутия чаркове да имам на себе си до бюрото и после да разправям че имам компютър. Да не говорим за разни тръби стърчащи на ляво и на дясно.



    DPetrov, 1-2 години отсъствие и пак със същите глупости се занимавате...Искаш ли да вържем бас че за 60лв такова водно ще направя че разни там "сериини производства" може да се снимаш до тях.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #36

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Mollov, не знам кой не може да мисли...ти една дипломна работа щом не можеш сам да си направиш ми става ясно колко можеш да мислиш...Извинявай ама не искам 1 кутия чаркове да имам на себе си до бюрото и после да разправям че имам компютър. Да не говорим за разни тръби стърчащи на ляво и на дясно.



    <div align="right">оргинално мнение на The_UFO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе ти май зимен сън 2 години си преспал - какви дипломни работи, какви 5 лева?

    А що се отнася до кутията с чаркалъци и тръби - ми това само ти можеш да сътвориш, наистина няма да е компютър..... ае у лево! [xx(]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #37

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Много си оригинален, няма що! Отивам да споря с радиото, там по голям резултат може да постигна от колкото с теб.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #38

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Ники,ти убаво ги продаваш тия...ама да не е на хартия само....??...[:D]...че тук едно момче от теб към моите СЛКта май ше прескочи[:D]..вземи му напраи едно да те споменава с добро![]

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #39

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Вече е готово, нямам фотоапарат днес и затова няма ревю още - вчера го сглобихме, днес като станах го "дорових" и сега е пушка..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">geniusloki, не стана ясно дали долари или левове, но защото съм свикнал да плащам в зелено за хардуер, та така []



    DPetrov, 1-2 години отсъствие и пак със същите глупости се занимавате...Искаш ли да вържем бас че за 60лв такова водно ще направя че разни там "сериини производства" може да се снимаш до тях.



    <div align="right">оргинално мнение на The_UFO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ами ако си навит аз да се хвана на бас вместо DPtrov? Но с условие да не заема цялата стая това водно и да не ползваш повече от 2.5м маркуч? Щото при мен изе реч за кутия с основа 10х40 сантима..

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #40

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Ей го на - готово е..

    http://www.hardwarebg.com/reviews/SGcooling/sg1.html

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #41

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Хвала [] Хубаво е станало водното. Само че не мислиш ли че резултатите са малко ниски?! Ако не се лъжа Stilian беше с водно и с T-Bred 1700+ на 2652MHz (221x12). Поне едно 2500 да чукваше като хората тоя процесор ) Охлаждането на радиатора и въздушният поток с тези 2 вентилатора ми се струра не както трябва направен. А с тази голяма помпа и 2 фана не мислиш ли че "тихото" водно ще вдига повече шум от AX-7 на макс обороти?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #42

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    отговорих ти в нашия форум, но хайде и тук:

    Стилян е с доста по-мощна помпа. Отгоре на всичко съм с Barton а той да кажем грее доста повечко..

    2500 ако даваше поцесора - моя иска 1.95 за 2500, което няма как да му го пусна... предния ми можеш да видиш докъде го бях докарал в предното ревю..

    Само ти се струва за охлаждането - студения въздух ВЛИЗА пред радиатора, а няма по-добър вариант от това. 2-та вентилатора са на 7V и не можеш да ги чуеш. Помпата не е голама а малка, и определено е тиха, особено като направих подложки против вибрациите.. в момента не шуми повече от харддиска ми, а перката на Hercules-ь (която е този кръглия меден Титан) се чува доста повече.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #43

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    Хм, а някой замислял ли се за покупка на климатик? Ефекта е невероятен както върху компютъра, така и върху предклавиатурното устройство. А май има климатици Елит за около 550 - 600 лева.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #44

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хм, а някой замислял ли се за покупка на климатик? Ефекта е невероятен както върху компютъра, така и върху предклавиатурното устройство. А май има климатици Елит за около 550 - 600 лева.



    <div align="right">оргинално мнение на orpamarosa</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    То климатик хубаво, ще ти свали само стайната температура от 30 на 20 градуса например. И после? Температурата става все едно че е зима [:I] Верно през зимата става по-голям клокинг заради студа, но дружко си е с водно )) (верно няма да ти е приятно и хладно и на теб, но за 180лв толкова [])

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #45

    Първото "нашенско си" водно блокче - серийно?

    И какво, според теб температурата на помещението не влияе на температурата на процесора, така ли?:-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-07-14, 15:18
  2. Отговори: 8
    Последно: 05-11-10, 12:56
  3. Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата
    От Toshimoto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 27-01-10, 14:30
  4. Водно Охлаждане
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-06, 16:57
  5. Водно
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-03-03, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе