Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 133

Athlon 64/FX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #46

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Виждам един смешни резултати на един жалък 32 бит. процесор. Питам къде е 64бит. звяр?



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми то още свястна 64 битова ОС за x86 процесори няма, ти искаш да намериш нещо в приложенията, които пък хич не са оптимизирани.

    Все пак 32 битовата ОС Windows се разработва от има няма 10 години (май първите напъни бяха от windows 3.11 с 32 битови библиотеки), Linux съществува официално от 91 година. Така че след около 5 години може и да си имаме идеално работещи 64 битови процесори на 64 битови ОС.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #47

    Athlon 64/FX

    Крава..кви са тия луди гигабайти...скромния А64 както на сандрата си вади само 3000 така бие 3.2Ц на 98% от игрите...ски тва:



    ...и на 4.5 да го пуснеш..само синтетика ще ти изкара добра



    А като си говорим за 64 бит. ето нещо което П4 не го може:




  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #48

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">У лево.





    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тоя пост беше най-тъпото нещо, което съм виждал от тебе в тоя форум.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #49

    Athlon 64/FX

    Моллов



    Лорда съм го дарил с мълчание. Много обичам да споря, но с него всеки спор прилича на караница. Въпреки това без да коментирам, изтърпях изказвания от типа:

    "..тъпънар си ако си купиш Целерон.."

    "..Intel колкото и да ми е чудно продължават да си качват само тактовата честота, защото простите хора това гледат .."

    ".. да се надяваме че интел няма да хвърлят милиарди долари в анти_амд ембарго...и от това да фалират.."



    Ама ми бил тъп поста за показване на посоката. На теб тези неща ако ти изглеждат писани от нормален, на мене не. Доколкото съм чувал не си прост, ама гледаш тактовата честота

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #50

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Ама ми бил тъп поста за показване на посоката. На теб тези неща ако ти изглеждат писани от нормален, на мене не. Доколкото съм чувал не си прост, ама гледаш тактовата честота



    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Виж сега... да си защитаваш тезата с екранен изстрел на SANDRA.... ми как да ти кажа..... пред мен никакво уважение не печелиш.... а и всеки уважаващ себе си компютърджия, който наистина разбира от това, за което говори показва шотове от SANDRA само за забавление... и да ахкат лудите ламери.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #51

    Athlon 64/FX

    Сигурен съм, че ако не се забавлявах нямаше да съм тук



    И като гледам някои само ахкат по едно и хокат по друго....Това по-сериозно ли ти изглежда. Забележи името на сайта, амд 2800+ клокнато на 2.88 реални (!) и Phil от горкия пентиум не e могъл да изстиска повече от 3.64 .....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #52

    Athlon 64/FX

    Ами ти ако не си забелязал/прочел P4 EE ще има големи проблеми с о/с ( поне засега ) заради толкова многото L3 кеш... което е нормално.... самите Intel едвам-едвам дигат честотите на XEON процесорите, които винаги следват като честоти Desktop версията.



    Но явно XEON бройките са на добри нива и Intel решиха да внесат малко смут като пуснат XEON под Desktop име.... и хопала - ето ти и P4 Xtreme....

    Няма ядове, само дето в игрите нещо много-много не виждам далавера.... дефакто ако намериш някое приложение, което прескача дори 512k ще видиш реалната полза от P4 EE.... обаче както и друг път съм казвал - полза от много L2/L3 има при сървърите.... където и му е мястото на тоя XEON.... ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ исках да кажа P4 EE []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #53

    Athlon 64/FX

    BTW на А64 множителя явно е заключен, което обаче не се отнася за FX51 - http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000270 - тук са резултатите...



    Проблема за сега е в дъната и чипсетите (както обикновенно) както и в регистрираните DDR400 което пречи на OC по шина, но от OC по множител се вижда че амд са нямали никакъв проблем да представят FX на 2.4 че и на 2.6...просто са решили да не си проиграват козовете както в началото с първия атлон. Процесора определено е скъп, но пък го има и се клоква 20-30% за сега, за разлика от P4 EE който нито го има нито се клоква (някъде четох че 3.6 EE е 150В - азот за достигане на стайна температура)



    За quake ентусиастите видях тест с AMD оптимизираните DLL-и - резултат:

    FX51 - 531.6

    i3.2 EE - 484.5

    i3.2 - 427.6

    AXP 3200+ - 390.5



    Това е цялата работа... няма оптимизация за амд, но това ще се промени с времето. Intel могат да направят голям жест към AMD ако включат "забранените от самите тях" 64 бит инструкции в прескота, ако изобщо ги има, а не са оправдание за огромното количество топлина. Това със сигурност ще подтикне хората да пишат за 64 бит.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #54

    Athlon 64/FX

    Значи човек когато публикува дадени резултати, трябва да знае какво значат, а не като папагал слага някви цифри дето му харесват, а даже се опитва и да ги анализира. В случая бенчмаркът е абсолютно некоректен, защото АМД ползва компилирани длл-и, а Р4 - не. Ако човек разбираше поне малко от куейк 3 щеше да знае, че длл-и могат да се компилират и за Р4, при което АМД пак ще остане толкова назад. Ето шот:







    Мога да отбележа, че при 500+ фрейма на хай куолити вече видеокартата почва да сдава багажа, затова човек може да се заблуди, че АМД почти настига Р4, особено ако е фен на АМД.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #55

    Athlon 64/FX

    Демек според тебе оптимизацията на АМД се състои в влошаване на резултата на P4 а не на подобряване на този на A64? LOL



    Ми той quake.exe си е компилиран за интел бре...освен това амд длл ползват 3DNOW а не SSE...защо според тебе UT2003 не е същата картинка? Лошо ли е да се тества при изравнени условия?

    Я вземи някой чисто логически тест който не оптимизиран за нищо, нито MMX нито 3DNOW, SSE, SSE2 да видим кой ще спечели? Значи може да се тества с оптимизирано за интел ама не и за амд?



    В такъв случай как ще коментираш 2 до 4 пъти разлика между P4 и FX51 в 64 бит режим, с приложения които го поддържат?



    Нали точно това обяснявам, че на тоя стадий всичко е опимизирано за интел а нищо за новите процесори на амд. И въпреки всичко процесора е на нивото на аналогичните P4 макар че са с 2.5 МБ кеш.

    Малко оптимизация ще се отрази доста добре...а 64 бит съвсем. Лично аз нямам нищо напротив ако мога да си позволя А64 да си го взема..нека сега е с 5% по бавен от П4, нека мине полвин година и да стане 2 пъти по бърз. Само че тестовете за AMD64 от амд показват толкова фрапиращи скокове в производителността че на никой сайт не смеят да ги публикуват...факт е че 100 МБ файл се архивира 2 пъти по бързо със 64 бит архиватор, било той от амд или някой друг.



    Следвам пътя на логиката...ама явно не на всички и изнася...



    BTW A64 и FX51 вече се продават за разлика от ЕЕ, тъй че не виждам смисъл да ги сравняваме...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #56

    Athlon 64/FX

    Когато човек и хабер си няма за какво говори, нито чете внимателно какво му пишат другите, няма никакъв смисъл да му се отговаря. Поне виж резултата на АМД, че е с оптимизираните длл-и и пак е след Р4, преди да почнеш с фантазиите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #57

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Когато човек и хабер си няма за какво говори, нито чете внимателно какво му пишат другите, няма никакъв смисъл да му се отговаря. Поне виж резултата на АМД, че е с оптимизираните длл-и и пак е след Р4, преди да почнеш с фантазиите.



    <div align="right">оргинално мнение на -CTPAX-</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Много ясно, след като оптимизацията е за 3D NOW..щеше ли да е така със SSE? Теста показва точно това което вече 3-4 поста подред се опитвам да обясня - липса на оптимизация и резултата от евентуална такава...пък и кво го гледаш ЕЕ...както вече казах той е само за сравнение, засега поне никъде го няма. Освен това няма смисъл да дадеш 800$ за процесор който изкарва 20 кадъра в Q3, при положение че във всички останали игри пада от своите 2/3.



    Като си нямаш хабер за това което пишат другите...нататък е ясно.

    Кви сте такива интел фенове бре...даден ви 1 тест и вие край...това е. погледнете и другите..па помислете малко кое защо... АМД сигурно ще фалират, това е хардуерен форум а вие не само че нямате понятие ами и не се опитвате да получите за това което правят амд...представям си обикновенните потребители... никой няма да си купи амд, дори да са 10 пъти по-бързи.



    Знаете ли кое е смешното..в София не знам как стоят нещата, но тук най-често продаваните конфигурации са...тези с най-ниско съотношение скорост/цена...сетихте ли се? Човека си взима 2.4 ГХз Целерон с мисълта че има 2400 МХз процесор, кара си с него и дори не разбира колко се е прецакал.






  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #58

    Athlon 64/FX

    Абе тоя дървен философ няма ли кой да го модерира. За този вид караница говорех, никакво уважение към мнението на другите и когато не знае какво да каже - наскърбява. Ако не го бях виждал наживо щях да определя поведението му като нарцистично. Но понеже съм - ще кажа просто че е мишок, тъпо парче. Една дума не обели като беше в София, като се прибра в Трявна почна да се прави на тарикат - дървен философ. На всеки е ясно че 64 битовите процесори вещаят добро бъдеще. Защо обаче с лошо? Освен да спра да влизам преди да са ни запсували от посока у лево. Peace.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #59

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Знаете ли кое е смешното..в София не знам как стоят нещата, но тук най-често продаваните конфигурации са...тези с най-ниско съотношение скорост/цена...

    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В София купуваме най-доброто независимо колко струва. [}][}][}]


  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #60

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако не го бях виждал наживо щях да определя поведението му като нарцистично. Но понеже съм - ще кажа просто че е мишок, тъпо парче. Една дума не обели като беше в София, като се прибра в Трявна почна да се прави на тарикат - дървен философ. На всеки е ясно че 64 битовите процесори вещаят добро бъдеще. Защо обаче с лошо? Освен да спра да влизам преди да са ни запсували от посока у лево. Peace.



    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Чесно казано колкото и да ми се искаше това да е свестен топик няма да се получи. Не те ли е срам ве - постъпка на 10 годишно лапе. "Една дума не обели" - аз пък си мисля че след като всички си тръгнаха а ти остана си поговорихме доста на тема процесори... и май най-силния ти довод беше нещо от сорта на "АМД са за социално слаби и щом мога да си позволя интел...ала бала" или нещо от сорта. Да споменавам ли многото пъти които си ме търсил по ICQ и си задавал редица въпроси? Не ме ли пита миналия месец какви машини да си взимал за зала или нещо от сорта (доколкото си спомням говорихме за АМД процесори)...



    Спора си е спор, но като не можеш да отвърнеш на доводите ми редно ли е да го обръщаш на цирк?



    Не виждам да съм нагрубил някой...по точно описах държанието на някой хора, ако описанието звучи обидно вината моя ли е или тяхна?



    Как да имам уважение към мнение от типа че не съм чел и не съм разбирал като повтарям 1 нещо 10 пъти и на някой хора пак им убягва? Бил съм тъпо парче...май ти си тоя с обидния речник, и понеже си много остър и реши да го покажеш така ли?



    Това е тема за процесори, и ако не се чуствате компетентни ... просто не сте длъжни да се обаждате...



    Айде изкажете мнение което да заслужава уважение.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И като гледам някои само ахкат по едно и хокат по друго....Това по-сериозно ли ти изглежда. Забележи името на сайта, амд 2800+ клокнато на 2.88 реални (!) и Phil от горкия пентиум не e могъл да изстиска повече от 3.64 .....</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Погледни ORB там има P4 на по 4400, което не значи непременно че АМД на 2.6 може да е на първо място.



    А може би фактите са нелицеприятни? Със сегашните компилатори А64 работи на между 30 и 60% от капацитета си. 64 бит игра няма да върви 2 пъти по бързо поради простата причина че не е CPU зависима колкото от графичния адапер. Но на но при криптиране, рендване, компресиране нещата не са така.



    KOKOSH предлагам ти да прочетеш целия топик от началото до края и си направи равносметка кой какво е казал, без да я споделяш, поради най-малкото че изобщо не ми дреме за хора с държание като твоето (ако наистина е такова)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 12:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 17:01
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 09:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 17:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 01-06-01, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе