Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви съдомиялна ?

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    10 12.05%
  • Beko

    11 13.25%
  • Bloomberg

    0 0%
  • Bosch

    8 9.64%
  • Candy

    2 2.41%
  • Daewoo

    1 1.20%
  • Electrolux

    6 7.23%
  • Gorenje

    6 7.23%
  • Hotpoint-Ariston

    11 13.25%
  • Indesit

    4 4.82%
  • Midea

    7 8.43%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    5 6.02%
  • Whirpool

    9 10.84%
  • Zanussi

    3 3.61%
  • Conegliano

    0 0%
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 140
Like Tree15Одобрявам

Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #31

    Re:Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    За сервизите може да попиташ официалният вносител
    http://www.midea-bg.com/bg/contacts/

    http://technika.bg/page/27/midea-ser...-stranata.html

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    2
    #32

    Re:Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря ти за информацията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #33

    Re:Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Rozichka
    Всичко се върти,просто се чува как се мъчи на няколко пъти да завърти..
    Този проблем се реши-просто за смяна беше един голям кондензатор !
    Сега обаче изникна друг...

    Тази сутрин гледам-стои на 1 мин/ сигурно от 4 часа/ и върти ли ,върти помпата...но не спира. Т.е. Не изключва на 0 накрая.

    Това какво може да е ?!

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #34

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,


    Тази вечер пуснах съдомиялната, изми си, даде сигнал, че е готова и като отворих капака - изненада: по дъното пълно с пяна. Пуснах още веднъж програмата, мих филтъра + 2 изплаквания и всеки път има пяна, като предпоследния път беше най-много. Ползвах таблетка на MEDIX 3в1, никога досега не сме имали проблем с тях. Нямам спомен кога последно слагахме препарат за изплакване (понеже понякога ползваме и обикновени таблетки) - не знам да не би да има много от него в отделението и сега да ми прави мизерия...

    Става дума за BOSCH SRV43M23EU/44.


    Някакви идеи?
    Този пост е редактиран от Shmi; 01-12-12 в 18:51.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #35

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Хора помагайте.
    Имам съдомиялна Електролукс 43010. При пускането и започва да изпомпва след около 1 мин спира и започва отново още 1 мин. изпомпване и след това спира и светва светодиод с картинка стрелка насочена към вертикална отсечка. Ако налея вода вътре я изпомпва нормално. Маркучите за мръсната и за чистата вода са чисти и няма запушване по тях. Ефекта го прави на всички програми.
    Ако някой има опит нека сподели!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #36

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Наклони я,за да изтече водата (внимавай да не те види жената и да вряка за гьола) и давай газ.Идеята е да се изпразни съдът с поплавъка.Късмет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #37

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Новак съм във Вашия форум,но съм го ползвал за съвети относно перални и други уреди като читател/
    Въпросната ми миялна Беко DIN 1530 е на близо 3 години-т.е. без гаранция.
    От известно време прави магарии- не ще да тръгва: не шумеше като да изпомпва,след рестарт-тръгва. След като тръгне друг път не приключва ефективно-припомпва няколко пъти без да се самоизключи...
    Последно се взех в ръце след като при по-дълго отсъствие бях спрял крана за захранването и след това не пожела да тръгне. След като отворих и почистих ужасно задръстената!!! цедка на входящия маркуч/машината е оборудвана с такъв с ел клапан на самия кран/ потръгнаха нещата.Но не за дълго.
    При старт на различни програми изпомпва водата ,пълни/според мен недостатъчно по това което виждам вътре/ и дотам. Източвам ръчно-отново след старт същото.
    Разглобих и почистих де що има видимо за почистване- всички /почти / маркучи,кабели и т.н.. След като днес смених кондензатора,който е на двигателя на помпата/прочетох ,че е възможен проблем с него/4 микро фарада сложих
    http://nikelectric.com/product_info....roducts_id=866
    И пак не ще.
    При цялостно разглобена- работи.
    Пълни,върти, приключва програми.
    Сглобя ли я-не ще. Изпомпва,пълни и дотам!
    Моля за помощ! Не съм с две леви ръце,не съм и проф техник на бяла техника.
    Видях това и е близо до моята схема на водния цикъл
    http://www.tehcomservis.com/forum/to...m=1&topic=1119

    - - - - - - - - - -

    и малко идиотски снимки
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lupus; 22-08-13 в 19:38.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #38

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    еееее,днес смених и платката, след като не можаха да я преинсталират. Купих нова от Роял Електроникс.Отново същото невървене. Двигателя работи като го захраниш директно. Хора, моля помогнете със съвет.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #39

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте приятелиАко има някой,може ли да качи схема на професионална миялна машина.Независимо от модела.......Благодаря Ви

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #40

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Отново ми работи миялната!
    След като и доказани корифеи в областта на програмирането и само на перални/миялни не можаха да се справят- метнах я в Роял Електроникс/фирмен сервиз на Беко/. От там бях взел платката,която горещо ме съветваха да сменя и софтуера.... оказаха се кабели . Но на такова криво място.... на вратата / сгъвката/ и един ключ Вкл/ Изкл Хората изключително възпитано и културно ми приспаднаха парите за платката и всъщност ремонта ми е колкото една платка-59 лв/евтина/.
    Отдавна не бях имал вземане - даване с толкова културни и възпитани служители в сервиз, офис или магазин!Определено ме впечатлиха и спечелиха!
    ivost одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    1
    #41

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,аз имам съдомиялна Ariston LI 460 вградена и се появи един проблем а не го намирам в инструкцията за употреба.Когато се опитам да я пусна не тръгва и след няколко секунди се чува звуков сигнал (еднократно) и светват индикатори 2 и 3 и светят докато не я изключа.Има и малко вода на дъното която не е източена.В упътването не намирам какво значи когато светват точно тези индикатори.Моля някой ако знае да ми помогне

    (Добавено)
    Малко да поясня примерно аз я пускам,избирам програма 1(интензивна),затварям врата след няколко секунди се чува еднократно изсвирване и не тръгва.Когато я отворя виждам,че мигат индикаторите на програма 2 (нормална) и 3 (еко) и мигат докато не я изключа.Знам,че ако мигат индикатори 3 и 4 проблема е в крана,но за 2 и 3 не знам.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте,аз имам съдомиялна Ariston LI 460 вградена и се появи един проблем а не го намирам в инструкцията за употреба.Когато се опитам да я пусна не тръгва и след няколко секунди се чува звуков сигнал (еднократно) и светват индикатори 2 и 3 и светят докато не я изключа.Има и малко вода на дъното която не е източена.В упътването не намирам какво значи когато светват точно тези индикатори.Моля някой ако знае да ми помогне

    (Добавено)
    Малко да поясня примерно аз я пускам,избирам програма 1(интензивна),затварям врата след няколко секунди се чува еднократно изсвирване и не тръгва.Когато я отворя виждам,че мигат индикаторите на програма 2 (нормална) и 3 (еко) и мигат докато не я изключа.Знам,че ако мигат индикатори 3 и 4 проблема е в крана,но за 2 и 3 не знам.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    2
    #42

    Отговор: Съдомиялна Indesit d41 - тече

    Здравейте, бих желал да попитам каква повреда е възможно да има? Положението е следното: Миялната започва програмата си нормално. И двете помпи работят. Почти веднага след пълнене с чиста вода, тя започва да изтича оттук.
    Надявам се на отговор и предварително благодаря.att-53db10a00aac141.jpg

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #43

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Имам съдомиялна Candy CDF8 853X която на края на програмата изписа Е8. След ровене в нета открих че това означава изгорял нагревател или непочистена цетка. Проверих нагревателя и ми се струва че е здрав (27ома), сътветно цетката е чиста. Някой може ли да подскаже къде да търся проблема.
    Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от Петърчо; 29-09-14 в 18:27.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #44

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    check.jpg

    И така, проверих релето като му подадох 12v при свалена платка-работи нормално. След това на куплунга с трите кабела проверих на съпротивление и само на черният и жълтият ми показа 2,2к. Не знам дали това е температурният датчик (само предполагам). Така че чакам ако някой може да помогне ще съм безкрайно благодарен.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #45

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    И след много ровене и питане накрая....дойде сервизният техник и за 5 мин смени security switch както той се изрази.
    Мъките приключиха.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivost одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 17:22
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе