Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 5 от 80 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #61

    Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Поради наличието на доста въпроси,свързани с проблеми при пералните,пускам тази тема.
    Моля публикувайте тук всичко,което се отнася до ремонт,съвети,настройки!
    мартен одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    30
    #62

    BOSCH-silver edition s 207 wok, акуа стоп сензор?

    Пералнята е втора употреба, но има сензор за акуа стоп там където е маркуча за чистата вода. Въпросът ми е- мога ли да монтирам сензора близо до батерията или да го удължа с друг маркуч, понеже виждам, че има знак за напрежение. Има ли ток по него и биха ли възникнали някакви проблеми при евентуалното проникване на вода, чрез опръскване? Благодаря предварително на всички отговорили!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    20
    #63

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте, скоро си купих пералня ARISTON ARXF-109. Изпра два пъти и на третия се чу някакво изчаткване, замириса на изгоряло и остана пълна с вода. Занесох я на сервиз - оказа се че помпата и платката са изгорели - смениха ги. Върнах си я в къщи - изпрах веднъж, лекичко замириса на изгоряло, но не обърнах внимание. Пуснах втори път - сега помпата се включваше безкрайно да помпи - около половин час и не продължаваше нататък. Отново сервиз - отново смяна на същите части, като от централния сервиз са протестирали, че два пъти едни и същи части значи употребата е неправилна.
    Пералнята ползвам във вилна зона, в която тока по принцип е слаб, но имам монтиран стабилизатор за тока трифазен 15кW, през който минава захранването на цялата къща. Другите уреди работят - включително и климатик 24. Освен това втория път като изгора я бях пуснала през нощта - 4 часа, за да няма други консуматори да не и влияе тока, защото от сервиза твърдят, че това е причината.
    Моля за мнение, прави ли са от сервиза и ако е така какво бихте ми препоръчали. От петък сам я прибрала и не смея да я пусна, за да не изгори трети път, защото вече едва ли ще признаят гаранцията

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #64

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Проблемите м/у централния и местния сервиз са си техни.Да си ги решават.
    Ти се обръщай към търговеца, който ти е продал пералнята.Ти нямаш никаква работа със сервиза.С него ти нямаш никакви взаимоотношения.
    Ти искай да ти оправят пералнята, а те ако искат и 10 пъти да сменят едни и същи части.
    Какво означава за тях си е техен проблем.
    Теб това не те интересува.
    Ако не ти признаят гаранцията, то КЗП ще ти я признае.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    8
    #65

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Искам да попитам пералнята ми се развали нещо не иска да върти смених и мотора и кондензатора и отново същото

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #66

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте , имам въпрос как се сваля колелото за ремъка което е към барабана на пералня SIEMENS SIWAMAT PLUS 5433. Има болт (като на всички други перални) който се върти безкрайно. Не ми е ясно резбата ли е заминала или пък да е с насрещна гайка. Проблема е че болта е разхлабен и колелото няма съосие и ремъка пада. Нито се завива , нито се развива за да го сменя. Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1
    #67

    Проблем с пералня Ariston Hotpoint ARMXXD 129

    Здравейте!Купих си горе посочената пералня,но напоследък,когато стигне до центрофугата ми дава грешка F-08.Преди като ми го изпишеше това рестартирам пералнята и тръгва.Но сега не иска.Може ли да ми кажете какво означава тази грешка,за да се насоча към какво да търся проблема.Благодаря предварително!

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #68

    Re:Проблем с пералня Ariston Hotpoint ARMXXD 129

    http://www.hotpointservice.co.uk/hs/...AQ:ERROR_CODES


    F08 - Heater relay cannot be activated

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #69

    Не може да се отвори вратата на пералня !

    Ако може някой да помогне. Имам пералня Zerowatt tropica 42 XL. Не може да се отвори вратата. Счупих дръжката от мъки и пак не успях. Сега съм прекарал кабел зад езика и се опитвам да го издърпам напред. Движи се напред, но вратата не се отваря. Ако някой има идея как да я отворя да сподели.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #70

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    От захранването изключи ли я?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #71

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    Да, наясно съм че ключалката е защита срещу отваряне по време на работа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #72

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    Свали горния капак,виж оттам къде се подава езичето и го натисни на ляво или дясно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #73

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    Свалих горния капак. Достигнах до езичето и го натисках на дясно в случая на където се отваря. Но вратата стои заключена. Забелязах че една част на заключалката се движи заедно с езика. От натискане ме заболя пръста, но вратата не се отвори. Опитах се да блокирам подвижната част ключалката но и това не помогна. В затворено положение не мога да отвия нито болчетата на ключалката нито на езика. Вече я оглеждам къде да счупя механизма.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #74

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    Цитат Първоначално публикувано от antonfx
    Свалих горния капак. Достигнах до езичето и го натисках на дясно в случая на където се отваря. Но вратата стои заключена. Забелязах че една част на заключалката се движи заедно с езика. От натискане ме заболя пръста, но вратата не се отвори. Опитах се да блокирам подвижната част ключалката но и това не помогна. В затворено положение не мога да отвия нито болчетата на ключалката нито на езика. Вече я оглеждам къде да счупя механизма.
    Добре де завъртя ли ключа на пералнята от който се определя на каква програма ще работи пералнята в положение изключено???

    Ако си направил всичко по-добре си извикай техник който разбира и без това вече си направил една беля.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #75

    Re:Не може да се отвори вратата на пералня !

    Моята пералня (Аристон), като се свали долния капак, за да се открие филтъра, от ляво има едно щифтче, което като се издърпа, вратата се отваря аварийно (така пише в инструкцията). Виж и твоята пералня дали няма някъде такова щифтче.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 80 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе