Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 45 от 80 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #661

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    От последният ти пост оставам с впечатлението,че пералнята е наред.
    Това,че на теб не ти харесва е друго.
    VanDan и SPSt харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #662

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Предполагам че са 1400 защото дрехите излизат доста по намачкани,само където на 1400 изсъхва точно тогава когато и същата дреха изпрана на 800.Имам неприятното усещане че макса за изтискване се изчерпва с това на 800 оборота и другото е само екстра въртене за парлама и намачкване на дрехите.Има и опция 1000 оборота там работата е същата.За мен си е фабричен дефект някакъв и то доста неприятен,понеже някои дрехи ми трябват спешно да изсъхнат за няколко часа и с тоя боклук няма как да стане.Ще претендирам за връщане на пари,понеже съм сигурен че всички бройки от тоя модел са им така.Ако са направат на луди мисля да напиша писмо до комисията за защита на потребителите.
    Всичко това добре, но предполагам се досещаш, че няма как да докажеш подобно твърдение.Всеки би могъл да нарече твърденията ти произволни, а и дори да се предположи, че ти се е случило една и съща дреха центрофугирана веднъж на 1400об.а друг път на 800об, да изсъхне за същото време, то причината би могла и съвсем другаде.Например в единия случай температурата в стаята да е била 25* а в другия 15*.
    Твоята сигурност, че всички бройки от модела са "така" си е твоя работа и не означава нищо.
    Добре ще е ако ти подменят пералнята с нова, но на повече от това едва ли може да се разчита.
    Според мен, с подобна аргументация, ще ти останат само неприятностите от разправиите
    VanDan, Gena_bs и SPSt харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #663

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Causa perduta.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #664

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Две едни и същи дрехи се перат една след друга първата на 800 оборота,другата на 1400 и се закачват една до друга на простора в 23ч.. през ноща.И изъхват напълно барабар с ластиците и маншетите в 18 ч. на другия ден.Сушат се вътре в стаята по едно и също време на една и съща температура.По обоснован аргумент от това здраве му кажи.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #665

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Нито едно техническо обосновано и издържано твърдение. Дори извън България не вярвам да има търговец или производител, който да уважи подобна рекламация.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #666

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Понеже в темата стана интересно!
    Нека да напиша няколко реда за хората,които искат да си купят пералка Уърпул.
    След Перлите 04 вариант и 05 си купих Уърпул,малко по-добър от сегашните.
    Плакнене под всякаква критика,след основно пране-задължително още едно до две плакнения.След гаранция,смяна на блокировката след още два месеца кондензатор на мотора.При центрофуга се опитва да простира.Това лято поръчах от Италия нов носач и семеринг,защото Пан-сервиз/оторизираният/ ми казаха,че притежавам музеен експонат ! Те поддържат части за три години,това е политиката на Уърпул.От три години е ползва брат ми.
    За новите съм писал в някоя тема,няма смисъл да се повтарям.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #667

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Нито едно техническо обосновано и издържано твърдение. Дори извън България не вярвам да има търговец или производител, който да уважи подобна рекламация.


    Еми предполагам у вас се переш на ръка и за това така мислиш.Само да те светна че немската верига Media Markt на която съм редовен клиент съм връщал по скъпи техники от тази пералня след месеци ползване под предлог че не отговаря на очакванията ми и сами връщали парите на момента.Да в България това трудно ще стане защото българина е с мислене ,,днес да направим парата,пак утре ще му мислим,, и за това трудно би си представил че по големия бял свят може да има търговец който би уважил подобна рекламация.Но конкретно по темата, Уърпул са пълни мишоци,майстора направил заключение че няма технически проблеми.Сега ми се обадиха и ми го съобщиха,аз ги направих на 5 стинки.Попитах ги на базата на какви тестове направи тези заключения майстора?Като само му обясних какъв е проблема а той дори не си направи труда да тества пералнята?Пусна ли да центруфугира?Измери ли влажноста на дрехите?Дори не ме предупредиха в колко часа ще дойде,а уж трябваше.Цъфва ми изневиделица и трябваше да седа да го чакам диванчи прас цял ден.И да си взимам цял ден почивка от работа.Неплатен отпуск.Евала Уърпул евала сервиз!Бил ми казал да си провера филъра...да предната ми пералня след 6 години за първи път и отворих филтъра и имаше само няколко косъма тази за 3 месеца ще се е задръстил...и нали има и за това индикатор трябва да свети ако е задръстен...Дрън та пляс!Лъжат като пазарджишка циганка. Сега ми предлагат второ мнения ,което ще е пак на монтьор от Уърпул и ако и той не установи проблем ще трябва да си платя неговата визита до в къщи.Не мерси,понеже знам каквото ще е то още от сега.Коректно би било второто мнение да е от независим монтьор,а не от техен човек.Държаха се аругантно по телефона,аз им теглих една дълга и широка и смятам темата за приключена.Не съм за 400 евро пари се изкарват и перални се купват от магазина, но принципите от магазина не можеш да си ги купиш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #668

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    itallianeca не разбирам от какво точно се оплакваш.
    1. Пералнята не центрофугира на точните обороти т.е. избирал си 1400, а тя работи на 900рпм.
    2. Очакванията ти между 800 и 1400 са дрехите да се сушат почти два пъти по-бързо, а то не е така.

    Ако е точка 2 функцията не е линейна т.е. между 400 и 800рпм дрехите не се сушат два пъти по-бързо. Ето информация по въпроса: https://www.whitegoodshelp.co.uk/was...ed-efficiency/

    Ако искаш експериментирай с пране центрофугирано на различните скорости и изтегли теглото му след всяка операция..

    Spin Speed
    Residual Dampness Energy Used to Tumble Dry
    800 70% 4 kWh
    1000 60% 3.7 kWh
    1200 53% 3.3 kWh
    1400 50% 3.1 kWh
    1800 42% 2.6 kWh

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #669

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Еми предполагам у вас се переш на ръка и за това така мислиш.Само да те светна че немската верига Media Markt на която съм редовен клиент съм връщал по скъпи техники от тази пералня след месеци ползване под предлог че не отговаря на очакванията ми и сами връщали парите на момента.Да в България това трудно ще стане защото българина е с мислене ,,днес да направим парата,пак утре ще му мислим,, и за това трудно би си представил че по големия бял свят може да има търговец който би уважил подобна рекламация.Но конкретно по темата, Уърпул са пълни мишоци,майстора направил заключение че няма технически проблеми.Сега ми се обадиха и ми го съобщиха,аз ги направих на 5 стинки.Попитах ги на базата на какви тестове направи тези заключения майстора?Като само му обясних какъв е проблема а той дори не си направи труда да тества пералнята?Пусна ли да центруфугира?Измери ли влажноста на дрехите?Дори не ме предупредиха в колко часа ще дойде,а уж трябваше.Цъфва ми изневиделица и трябваше да седа да го чакам диванчи прас цял ден.И да си взимам цял ден почивка от работа.Неплатен отпуск.Евала Уърпул евала сервиз!Бил ми казал да си провера филъра...да предната ми пералня след 6 години за първи път и отворих филтъра и имаше само няколко косъма тази за 3 месеца ще се е задръстил...и нали има и за това индикатор трябва да свети ако е задръстен...Дрън та пляс!Лъжат като пазарджишка циганка. Сега ми предлагат второ мнения ,което ще е пак на монтьор от Уърпул и ако и той не установи проблем ще трябва да си платя неговата визита до в къщи.Не мерси,понеже знам каквото ще е то още от сега.Коректно би било второто мнение да е от независим монтьор,а не от техен човек.Държаха се аругантно по телефона,аз им теглих една дълга и широка и смятам темата за приключена.Не съм за 400 евро пари се изкарват и перални се купват от магазина, но принципите от магазина не можеш да си ги купиш.
    Много си прав-жената изгледа 2 деца с пране на ръка в дървено корито с домашен сапун. Смятам, че като електротехник с 25 г. стаж, и който сам си ремонтира пералнята /пардон коритото/, мога да преценя кога има проблем. Ха сега прочети пак какво съм ти написал в предишния пост и какво си написал ти. Кой излезе прав!
    Успех с пералнята!

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #670

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    itallianeca не разбирам от какво точно се оплакваш.
    1. Пералнята не центрофугира на точните обороти т.е. избирал си 1400, а тя работи на 900рпм.
    2. Очакванията ти между 800 и 1400 са дрехите да се сушат почти два пъти по-бързо, а то не е така.

    Ако е точка 2 функцията не е линейна т.е. между 400 и 800рпм дрехите не се сушат два пъти по-бързо. Ето информация по въпроса: https://www.whitegoodshelp.co.uk/was...ed-efficiency/

    Ако искаш експериментирай с пране центрофугирано на различните скорости и изтегли теглото му след всяка операция..

    Spin Speed
    Residual Dampness Energy Used to Tumble Dry
    800 70% 4 kWh
    1000 60% 3.7 kWh
    1200 53% 3.3 kWh
    1400 50% 3.1 kWh
    1800 42% 2.6 kWh



    Теорията често не се препокрива с практиката.Има и такава много мъдра холандска поговорка: ,,Добрите теоретици са лоши практици,, и в този ред на мисли аз сравнявам тази ,,модерна пераляна,, претендираща за име и иновации със предната ми пералня апсолютно непретенциозна която беше по ефтина и точно с три копчета, и при центруфугиране на 800,1200 и 1400 оборота няма смисъл да ползваш влагомер или да мериш дрехите колко тежат,а просто като ги хванеш с ръка се усеща ,,балкан,, разлика.Както и че логично имаше значителна разлика при продължителноста на сушене на едни и същи дрехи центруфугирани на различни обороти.Както и че без значение на колко оборота центруфугирваше по основната част на маншона лицевата( не вътрешната) нямаше една точка вода, а този постоянно ми се налага да го забърсвам.Както и самия дозатор за течен препарат който слагах в барабана на старата пералня като го извада и нямаше точка вода ,а при тази се виждат капките от вътрешната му страна.Това ми е достатъчно да преценна това качество и онова качество.Да сигурно звуча като реклама на определена марка,но това са факти.А когато фактите говорят и боговете мълчат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #671

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    itallianeca, никой не ви упреква и не иска да спори с вас ей така. Но няма как да стане това, за което настоявате. Колко е била "добра" старата ви пералня и колко "зле" е новата е едно на ръка. За много съвременни битови техники се дава същата оценка в сравнение с минали времена. Но вие вече говорите за законови постановки, връщане на пари след над 90 дни ползване, за КЗП и т.н., на което хората ви отговориха, че нямате (поне по споменатите доводи) правни основания. Това е. Какво ви харесва субективно и какво не, е ваше лично право и усещане, но не е обект на нормативни актове, поне доколкото се разбира от темата. Имам едни съмнения, че от повечето налични модели на пазара у нас също няма да бъдете доволен. Дано да греша и всичко да се нареди успешно за вас.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #672

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Теорията често не се препокрива с практиката.Има и такава много мъдра холандска поговорка: ,,Добрите теоретици са лоши практици,,
    За да си обективен вземи пране точно 5кг и го центрофугирай с мин мах и средна стойност на центрофугата да видим какви са резултатите. Има програми които само центрофугират. Хубаво и кантара ти да е точен.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #673

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Това с оборотите и определена влажност е много..много трудно доказуемо.
    Може да стане само в сертифицирани лаборатории.
    Възможно е 1400 оборота,примерно да отговарят на 1315,но няма как да го докаже.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #674

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    На 400 оборота като центруфугирам неща които центруфугирам по принцип на 800 се усеща двойно повече вода в тях само като ги хванеш с ръка,тоест по тая логика очаквам разлика между 800 и 1400.По спесификация я дават остатък влажност след центруфугиране на макс обороти 53%,и това не е толкова трудно да се установи да ли е така или не е така.Като приемим 4-5 процента отклонение от тези 53%.Ако отклонението е по-голямо за мен си е измама.То така аз утре примерно мога да почвам да продавам безалкохолно на което на етикета да пиши 1 литър пък на практика съдържанието да 700мл.Абе ясно че Уърпул е боклук.Даже си има сайт холандски на който за всяка марка на пазара в Холандия е дадена средноаретметична оценка от оценки на майстори на перални и кратко е написано за всяка марка най-често срещаните проблеми и колко е чуствителна към дефекти.За Уърпул е написана че е много слаба пералня,силно чуствителна към дефекти и че се нуждае средно по два пъти в годината от ремонт.По лоша оценка и досие имат само Индезит.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #675

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    ИТалианец,съчувствам ти.
    Не мога да ти помогна.
    Писах за определени марки,че не стават,но имат и защитници,които са„Дзверове”!
    Калпави пИралки има много...
    А пък и за пералки вече си правя пас,така че..
    Ама на нас не ни трябва оценка от Холандия за Мерлони груп/счупени италиански перални/ и Уърпул-знаем ги по-добре от холандците!
    БГ-специалисти са по-добри от разни западни майстори!При нас ИМА въображение и сръчност.
    На запад само оригинални части!
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-10-17 в 22:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 80 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 94
    Последно: 07-05-24, 11:50
  2. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе