Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за управление на печка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Въпрос за управление на печка.

    Искам да попитам по вещите за идея относно един чип за управление на Вентилаторна печка или по точно как и мога ли да направя така че след изключване и включване на печката от бутона ON/OFF да запазва настройките си от преди спирането. Чипа е постоянно под захранване и при изключено положение, но не пази настройките, трябва отново да се въведат от бутоните. Печката е ТЕСИ а чипа е SONIX SN8P2722PB. Ще се радвам ако някой има идея.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Искам да попитам по вещите за идея относно един чип за управление на Вентилаторна печка или по точно как и мога ли да направя така че след изключване и включване на печката от бутона ON/OFF да запазва настройките си от преди спирането. Чипа е постоянно под захранване и при изключено положение, но не пази настройките, трябва отново да се въведат от бутоните. Печката е ТЕСИ а чипа е SONIX SN8P2722PB. Ще се радвам ако някой има идея.
    А някога въобще пазил ли ги е? Защото ако не е, това не е проблем на чипа само (дали има памет за тази цел), но и на софтуера, който е вътре в него.

  4. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #3

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Печката е нова и така си е програмирана, сложил съм я в банята. Мислех и дали да не се постави друг чип който да прави останалите действия когато се натисне бутона ON, и да го изведа на отделен ключ за да е лесно и за детето, да не пипа нищо друго когато иска да я пусне. Как мислите ще се получи ли?.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Печката е нова и така си е програмирана, сложил съм я в банята. Мислех и дали да не се постави друг чип който да прави останалите действия когато се натисне бутона ON, и да го изведа на отделен ключ за да е лесно и за детето, да не пипа нищо друго когато иска да я пусне. Как мислите ще се получи ли?.
    Хайде да изясним нещата:
    1. Чипа не работи сам. Той е монтиран на платка заедно с куп други елементи и всичко е така проектирано, че те правилно да си взаимодействат. Не можеш да хванеш кой да е чип и да го сложиш на която ти се иска платка и схемата да работи.
    2. Тази платка е нещо като компютър. Управлява се от вградения софтуер (наречен фърмуер) и от него зависи какво ще прави платката.
    За твоя случай - това е безумна идея! И няма никакво значение дали печката е в банята, в килера или на покрива! Най-разумното е когато печката не се ползва да се изключва от контакта или от автоматичния предпазител на таблото.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Ами не знам дали правилно ме разбрахте и каква бе моята идея или просто не се задълбочихте, но аз вече я изкоментирах в друг форум и отговора бе че нещата могат да се осъществят точно по начина по който Ви описах. Поставя се още един чип /PIC/ който ще има за цел да имитира натискането на другите бутони след като ръчно е включен уреда. Той ще следи за активиране на бутона ON/OFF и ще изпълни всичко за което е програмиран, дори като например изключване на уреда след заложено в него време след ръчното включване. Все едно че човек натиска бутоните а всъщност го прави чип на който си задал параметрите както на теб ти се иска.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    В БГ мама ли ти го казаха? Можеш ли да си направиш платка с чип и да си напишеш сам софтуера?
    Ако не, пита ли колко ще ти струва? Не че не става, ама то е като на копче да зашиеш балтон.

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #7

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Вече съм уговорил всичко с човека който ще ми програмира чип който ще изпълни останалите функции. Ще има и таймер 30 мин ако се забрави включена. Момчето пише че е програмист и че е елементарно, ще ми го направи и ще ми го изпрати с куриер. Каза че ще е на тестова платка която била 50 ст на Конрад и ще има за 2 лева някакви транзистори и елементи защото така било добре за чипа, само да имало място в печката а такова има. Всичко ще ми струва 25 лв. и ще му платя след като видя че работи. Ще пиша за резултата.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Въпрос за управление на печка.

    Дано е така! Като го получиш и свържеш качи малко снимки да видим как се е получило.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.
    От kinshasa във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 7
    Последно: 01-02-12, 21:07
  2. Въпрос за ефективност на конвекторна печка
    От gost89 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-11, 00:29
  3. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  4. въпрос за печка с керамичен плот
    От laki71 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-10, 21:37
  5. Отговори: 0
    Последно: 23-02-09, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе