Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Либхер NO FROST образува лед

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #1

    Либхер NO FROST образува лед

    Комбиниран хладилник Либхер хладилна част саморазмразяваща се (няма проблем),фризерна част NO FROST събира лед под най-долното чекмедже.Размразих го,но след месец пак събра лед на същото место.
    На какво се дължи от каде може да идва този лед?Помагайте !!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    От продуктите които слагате докато замръзнат има изпарение от тях, конденз на парата по стените=лед.Другата възможност е врата да не се затваря добре и да трупа лед от въздуха кой влиза-влагата от него кондензира по студените стени и става не лед.Аз така миналото лято не бях добутал едно от чекмеджетата във фризера докрай и врата е имала съвсем малка цепка(не се е затваряла добре) в резултат на което в най-топлите дни лятото за 10 дни врата на фризера "надигната" от леда образуван за 10-на дни зина 2-3 милиметра и хладилника се разписка.Гледах струвах и накрая се усетих че тоя лед е от недобро затваряне на вратата или от някое 'заминало"уплътнение.След като го размразих и наместих шкафчето проблем вече няма.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Фризерната част долу ли е?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #4

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Ако преди е работил нормално-запушване дренажа на конденза.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #5

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Фризерната част е от долу.До преди 4 месеца не го е имало това натрупване на лед.
    Каде е тази дренажна трабичка?На хладилната част я знам каде се намира,но на фризерната част,не открих такова нещо,ни отзад ни отпред.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Вероятно NO FROST ти е само хладилника.Лятото влажността е по-висока,използването по-често,трупа повече скреж.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341125213[/time]_________________________________________________

    Или е спрял вентилатора,който обдухва фризерната част (ако има такъв).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Ама то по принцип досега аз не съм виждал нито един хладилник който във фризерната част да има дренаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #8

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Хладилната част НЕ Е NO FROST, САМО фризерната част е такава.Ако вентилатора не работи,не би ли трябвало и температурата на фризерната част да се повиши?
    И аз не намерих дренаж,но някой може ли да обясни по-подробно как работи NO FROST системата.Аз предполагам , че има някаква серпентина която се охлажда от фреона и се обдухва от вентилатор,който вкарва студения въздух във фризера.Но по тая серпентина сигурно се натрупва скреж и въпроса е какво се случва с тая скреж?
    Този пост е редактиран от avenger; 22-04-16 в 21:32.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #9

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Дренажа не е на дъното на фризерната част.Вентилатора обдухва серпентина с хл.агент и охлажда двете части (ако не са два компресора).Периодично,с таймер се включва нагревател,който размразява натрупаната скреж.Тя се отвежда по улеи към външната топла част на уреда,където се събира във ваничка и се изпарява обратно в помещението.Провери пътя на конденза.Може да има допълнителен нагревател някъде по трасето,който да прави мизерията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #10

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Вентилатора е само за фризерната част,хладилната НЕ Е NO FROST,колко пъти трябва да го пиша , тя е саморазмразяваща се, т.е. няма вентилатор,има нагревател,трабичка/дренаж/ и там няма проблем.Ако някой може да обясни принципа на фризер NO FROST да сподели.стъпка по стъпка,например компресор(в случая общ за фризер и хладилник);серпентина;вентилатор;и неизвесното - има,ли нагревател и дренаж в NO FROST фризерите или няма такива,ако някой знае,моля да сподели?Но първо МОЛЯ четете условието на задачата,а не да говорим празни приказки!!!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re:Либхер NO FROST образува лед


    Обяснявано е надълго и нашироко какво е но-фрост.
    В случая най-вероятно се касае за проблем с нагревателя за обезскрежаване на фризера.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Ако нагревателя не работи,щеше да трупа по серпентината и да надуе пластмасите.Мисля,че проблема е по-надолу.
    mirko78 ,получи достатъчно информация.Има и другаде подробни обяснения по подобни случаи.Ако смяташ,че не можеш сам,което е нормално, извикай техник.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #13

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Ако нагревателя не работи,щеше да трупа по серпентината и да надуе пластмасите.Мисля,че проблема е по-надолу.
    Правилно.Сега видях че леда се събира на дъното.Остава само отвеждането.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Правилно.Сега видях че леда се събира на дъното.Остава само отвеждането.
    Бадре, велик си
    (Галине - и ти )

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    23
    #15

    Re:Либхер NO FROST образува лед

    То с техника е ясно,но се надявах предварително да съм подготвен,от специалист от форума.
    До ваничката за изпаряване отива само дренажа от хладилната част,няма тръбичка от фризера.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-04-16 в 21:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 11:59
  2. Дилема - Бош или Либхер?
    От slavun във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 10-01-12, 23:54
  3. Автоматично размразяване или No Frost
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 10-11-11, 17:53
  4. Проблем с хладилник Либхер
    От daskala_63 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-11, 12:04
  5. Хладилник Либхер термореле
    От aleksenergo във форум Хладилна техника
    Отговори: 33
    Последно: 20-05-11, 00:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе