Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 144
Like Tree9Одобрявам

Ремонт и сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #61

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Модел на видеопанела?

    Изключваш от контакта. Сваляш задният капак и потърсваш етикет залепен на гърба на видеопанела- там е изписан модела. После го търсиш в гугъл.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #62

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте.
    Имам телевизор Panasonic Viera TX-L42ET5E.
    4-те HDMI изхода спряха да разпознават компютър при свърването му поетапно.
    Самите изходи не са изгорели, при свързване на цифров приемник на Булсатком или Близу работят.
    Пробвал съм с 5 или 6 лаптопа и най-различни HDMI кабели, но не тръгва.
    Преди няколко дни опитах да свържа PS4 и Google Chromecast, като при свързването картината се появява за около 5-6 секунди и екрана става черен. При 4-те порта е едно и също.
    С последната официална версия на софтуера е. Връщах 2 пъти фабрични настройки.
    Някой има ли идея на какво може да се дължи проблема и дали е възможно да бъде отстранен?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #63

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,

    Наскоро купих един LG43um7600 само че неможах да му се порадвам дори и 1 месец... екрана му се счупи ( от самосебе си - всички в къщи казаха не съм аз и излиза че сам се е счупил ) Една пукнатина в долния край. Като краен резултат няма никаква картина, телевизора си работи сменят се канали и всичко но няма картина - никаква. Пукнатината се вижда само при пуснат телевизор, при спрян изглежда напълно здрав. Т.е. фронталното стъкло си е здраво но матрицата явно отзад е счупена. Въпроса ми е има ли начин да го накарам да светен и да го ггледам дори с пукнатината?? Преди този телевизор счупихме един тошиба но той си работеше със счупения екран, т.е. светеше, показваше картина а сега - нищо! Някакъв съвет, това някаква защита ли е да не показва картина или нещо отлепено .. и въобще може ли да се направи нещо за да го подкарам да светне и да си му се радвам макар и с пукнатина.

    Благодаря предварително за всяко мнение и съвет

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #64

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Вероятно телевизорът е падал....Казваш, няма никаква реакция от страна на дисплея при включване. Трябва да се отвори и провери подсветката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #65

    Отговор: Ремонт и сервиз

    По скоро е замерян с нещо пукнатината е като точно ударено/замерено с нещо остро, ръбесто. При включване екрана променя черното/сивото си ( цветът на екрана когато е изключен ) с един нюанс към по светло - т.е. подсветката работи и тогава се появява и вижда пукнатината, но никаква картина не показва. Канали се сменят звук има функциите на дистанционното работят и се приемат команди от телевизора просто не извежда никаква картина - виждам само спуканото място. При изключване всичко изчезва и изглежда като нов.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #66

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Щом става по-светъл значи подсветката работи, но вероятно има проблем на връзката между drive IC(платките с дешифраторите в краищата на видеопанела) и T-con(платката управляваща видеопанела) или вързката между мейн борд и тайминг контролера.
    Ако пукнатината на матрицата е хоризонтална на цял екран, то и картината ще е само на часта, която има връзка с drive IC.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #67

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,
    LG 42LF652V-Z, 3D, матрица LC420DUH / 120Hz D-LED. Tочната модификация не я знам, но вероятно е LC420DUH (MG) (P1).
    https://www.panelook.com/LC420DUH-MG...ter_26655.html
    Проблемът е най-вероятно с отлепена леща на 1 ред / 3 светодиод горе вляво на LED подсветката. Същото като на клипа:
    https://www.youtube.com/watch?v=K_7vSRYLjlo
    Причината със сигурност е високата температура и стареене на "вискокачественото" лепило, ползвано в завода.
    ТВ не е преместван или полаган на механични, химични и т.н. въздействия, откакто е купен.

    Някой има ли идея поне приблизително колко ще струва демонтажа и залепванeто на всичките 32 лещи?

    Понеже телевизорът други дефкти няма не се наемам да го ремонтирам сам. С лепилата съм си патил, а комплект нова подсветка е 150лв., без доставка и труд.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-08-20 в 14:04.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #68

    Отговор: Ремонт и сервиз

    В коя тема бяха публикувани линковете със "заливките" за премахване на статични изображения на OLED?
    Нещо немога да ги открия.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    10
    #69
    Здравейте, търся платка за Филипс 32 pfh 4109 /88.Намерих някаква в eBay, но има разминаване в цифрите. Моята е 715G6079-C01-000-004X, a тази в eBay 715G6079-C1B-000-004K.Има ли вероятност да стане?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #70

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от BEER Виж публикацията
    Здравейте, търся платка за Филипс 32 pfh 4109 /88.Намерих някаква в eBay, но има разминаване в цифрите. Моята е 715G6079-C01-000-004X, a тази в eBay 715G6079-C1B-000-004K.Има ли вероятност да стане?
    59 лева
    https://bigl.ua/p1093827815-715g6079-c01-000

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    10
    #71
    Благодаря за бързата реакция. Как се поръчва от този сайт до тук? Виждам само някакви области в Украйна .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #72

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Пиши им на имейла - питай ги, дали ще ти го изпратят по куриер, как да платиш...
    https://bigl.ua/feedback/contact_us

    използвай Гугъл преводача
    https://translate.google.com/?hl=bg#...te&sl=bg&tl=ru

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    10
    #73
    Добре, тези дни ще пробвам. Благодаря и ще пиша за резултата. Поздрави

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #74

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте, малко преди коледните празници телевизорът сдаде багажа. Не се включва. Телевизора LG 42PT353A, Serial No.: 103MAGP3C967. Брат ми го носил на сервиз и му казали, че е платката която включва екрана, но нямат възможност да доставят такава. Въпроса ми е може ли да се поръча такава платка и от къде или да се търси втора употреба телевизор който е за части?Или сервиз който можеда го оправи? От Червен бряг сме и близки градове са Луковит, Кнежа, Бяла Слатина и Плевен, евентуално Враца.
    Благодаря.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #75

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от kosama Виж публикацията
    Брат ми го носил на сервиз и му казали, че е платката която включва екрана, но нямат възможност да доставят такава. Въпроса ми е може ли да се поръча такава платка и от къде или да се търси втора употреба телевизор който е за части?
    Много общо казано. Платката си има название и модел.
    Пишеш модела на платката в гугъл и търсиш същата. Няма да намериш нова - търсиш втора употреба.

    сервизно ръководство
    https://servicemanuals.us/lg/tv/42pt...sis-pd13k.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. Сервиз за ремонт на хладилници в София ?
    От kuehlschrank във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-07-11, 21:32
  4. ремонт на рс
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-07-07, 15:27
  5. ATI - ремонт TV OUT
    От commguy_79 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе