Страница 16 от 46 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 677
Like Tree71Одобрявам

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #226

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Светла Андонова Виж публикацията
    .......Значи, според теб тази китайска джаджа ще прави "белички" в последствие? Уффф...
    Не мога да го твърдя с сигурност , но винаги има място за съмнение . Някои наистина работят коректно и дълго време , но има и дефектни или дефектират по рано . Ако е сериозен търговеца и държи на реномето си , няма да има проблем да ти се смени стоката или ремонтира , но ще се наложи да си поемеш транспорта по изпращането .

    - - - - - - - - - -



    Приемам съвети!
    Две отделни устройства или по-нов ТВ , но това е идеалния вариант , но и най-скъпия . Тези комбота сега се налагат на пазара и нямам задълбочени знания за тях . Само знам, че колкото е по-сложно едно нещо , толкова вероятността да даде дефект е по-голяма .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    29
    #227

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Здравейте, искам да попитам според вас кой е по-добър и кой от двата бихте ме посъветвали да взема

    Този - SYNAPS THD-2856+ DVB-T RECEIVER

    Този - STRONG SRT 8113

    или някой друг...?

    Телевизорчето е елит от тези най-малките. Благодаря предварително!

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #228

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Ако се зачетеш по-нагоре в темата ще видиш мнение на колега по въпроса , но общо казано - Стронг ,...., Синапс . От Синапс-а има и по-нов модел 2857 , но е без RF модулатор . Предполагам , че това ТВ Елит има скарт букса ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    29
    #229

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Ако се зачетеш по-нагоре в темата ще видиш мнение на колега по въпроса , но общо казано - Стронг ,...., Синапс . От Синапс-а има и по-нов модел 2857 , но е без RF модулатор . Предполагам , че това ТВ Елит има скарт букса ?
    Ами, да най-вероятно има скарт защото е сравнително ново. Нямам много време да се зачитам понеже пътувам, затова направо попитах. Извинявам се ако създавам неудобство. Ще се радвам на отговор, понеже мисля до довечера да го закупя. А по-новия модел на синапса с какво е по-добър и какви са му минусите, освен модулатора?

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #230

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Така казано - вземай Стронга .
    Synaps .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    29
    #231

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Благодаря много! Просто от любопитство може ли да дадете линк към съответното мнение за което споменахте по-горе...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #232

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения


  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #233

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Аз бих взел Synaps THD-2856+. Стронг-а не чете .sub и АС-3 звук.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,282
    #234

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Miki Виж публикацията
    Стронг-а не чете .sub и АС-3 звук.
    Последното не е вярно! DTS не чете, както и почти всички приемници от този клас.

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #235

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Miki Виж публикацията
    Аз бих взел Synaps THD-2856+. Стронг-а не чете .sub и АС-3 звук.
    Ако ми трябва DVB-T приемник само за телевизия , какво ме бърка ,че няма AC-3 звук ? На село баба и дядо само с такъв звук са гледали тв програми , да не казвам какви ТВ-та има по къщите . То няма и програми , все още .
    Сега , ако трябва да се гледат и екстрите , не е лошо да има и DTS декодер , но нямат . АС-3 ( Dolby Digital ) си го разпознават .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #236

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Това за звука съм го прочел тук - Избор на DVB-T(mpeg 4) set top box - Страница 5
    Аз лично се спрях на Numeriqs

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #237

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Чел си го , ама дали отговаря на истината , виж от коя дата е ? И аз съм го чел - цък . За това си има фирмуер .
    И пак казвам , ако е само за телевизията - не те бърка това !

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Miki Виж публикацията
    .......Аз лично се спрях на Numeriqs
    Лошо няма , но само като инфо :
    1. Стар модел , спрян от производство и без поддръжка за в бъдеще
    2. Бранд на холандска фирма с мощности за производство в Турция
    Този пост е редактиран от logic; 23-09-13 в 18:17.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #238

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Днес си поиграх със Sky Sat Stable THD - общо взето клонинг на X-tremer DTV X2
    Тъй като държа да ползвам активно USB плеъра за гледане на филми се подлъгах по това - цитирам от страницата им
    SKY SAT -
    "Аудио декодиране: MPEG-1 Layer 1 & 2, MPEG 4 H.264 AAC, AC3 Downmix.
    Аудио режими: Mono L/R, Stereo, AC 3."
    обаче останах неприятно изненадан - няма звук през SCART и композитен кабел на филми с АС-3 звук, има само през HDMI. А уж има AC3 Downmix! Е кой кинескопен телевизор има HDMI! Сега мисля да го връщам, Numeriqs нищо че е стар модел си вади AC-3 звук през SCART и през 3.5 инчовия стерео жак без проблеми. Но субтитрите са му прекалено малки и с неприятен зелен фон, иначе щеше да е идеалния цифрак за мен.
    Може ли някой да сподели кои приемници наистина изкарват АС-3 звук през различно от SPDIF и HDMI? За NEO знам, че не могат, за Strong-а май нещо не се разбархме с колегата отгоре. Хубаво, има АС-3, ама чува ли се нещо през SCART-a или не? Същото питане е и за Synaps-ите, че и на тях гледам се мъдри следното - Dolby Digital Bit-Stream out via Coaxial S/PDIF & HDMI

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #239

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Има кинескопни ТВ с hdmi , но не са много .
    Има известна логика да се ползва coaxial spdif към външен усилвател и да се чува многоканалния звук , а не стерео или квази АС-3 . Но наистина е добре да има и даунмикс до стерео за по-старите ТВ-та , ако се ползва техния звук . То в този ред на мисли е добре да има и декодиране на ДТС , но доста не го могат .
    Не че не сме се разбрали , колега , просто ползваме различен подход по въпроса . Ти се интересуваш от мултимедията , а баба и дядо на село -не .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #240

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Здравейте. Взех си този декодер от техномаркет - Neo dvbt-2100+ , но при свързване с телевизора индикацията му светва в червено, после в зелено и нищо. От дистанционното работи само копчето за включване и изключване. Никакви менюта не се появяват, както би трябвало да е според инструкциите. Да не би и в скарт изхода да трябва да се свърже кабел. Ако някой е по-запознат, да сподели. Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 46 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5214
    Последно: Вчера, 10:11
  2. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  3. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе